Operacje Plastyczne

Abdominoplastyka w Turcji

Abdominoplastyka w Turcji

Co to Jest Abdominoplastyka?

Wraz z efektami fizycznymi i hormonalnymi, które sprawiają, że skóra brzucha traci swoją elastyczność, takimi jak szybki przyrost i utrata masy ciała oraz ciąża, obserwuje się rozluźnienie i zwiotczenie skóry brzucha. Deformacjom tym towarzyszy obniżenie jakości skóry brzucha i pęknięcia.

Operacja plastyki brzucha od lat jest często stosowaną metodą rozwiązywania tych problemów. Celem jest nie tylko pozbycie się kawałka skóry, ale także nadanie kształtu ciału. Liposukcja jest również pomocna w tej operacji. Jednakże, ponieważ struktury naczyniowe i nerwowe zostaną uszkodzone w klasycznej metodzie liposukcji, nie jest możliwe łatwe działanie w każdym obszarze ciała, jeśli będzie ona wykonywana razem z plastyką brzucha. W rezultacie zastosowano bardziej ograniczoną liposukcję, ponieważ obawiano się, że naczynia odżywiające skórę zostaną uszkodzone.

Metody Abdominoplastyka

Istnieją dwie różne metody, mini plastyka brzucha i pełna plastyka brzucha. Najbardziej odpowiednia metoda jest preferowana w zależności od stopnia i rozmiaru problemu w jamie brzusznej, stanu skóry i pacjenta.

Pełna Abdominoplastyka

Jeśli obecny problem zwiotczenia zlokalizowany jest w górnej części pępka, a odległość między mięśniami jest duża, preferowana jest metoda pełnego plastyki brzucha. Zabieg wykonuje się poprzez wykonanie pionowych nacięć pomiędzy pępkiem a pachwiną, a w niektórych przypadkach nacięć poziomych. Problemy są eliminowane poprzez usunięcie zwiotczenia, pęknięć, nadmiaru tłuszczu i tkanki skórnej powyżej i poniżej pępka oraz rozciągnięcie tego obszaru. Mięśnie brzucha są ściskane, a górna tkanka brzucha jest rozciągana i zszywana. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa 3-4 godziny.

Mini Abdominoplastyka

Jeśli pogorszenie stanu brzucha znajduje się poniżej pępka, jeśli zwiotczenie, rozluźnienie i pęknięcia są łagodne oraz jeśli nie ma rozluźnienia i separacji mięśni brzucha, istniejące problemy można wyeliminować za pomocą metody mini plastyki brzucha. Procedura ta nie ma wpływu na pępek. Nadmiar skóry i tłuszczu, który powoduje rozluźnienie, zwiotczenie i pękanie w dolnej części pępka, jest usuwany, a mięśnie brzucha, jeśli występują, są usuwane, przywracając w ten sposób dawną jędrność brzucha. Podczas operacji preferowane jest znieczulenie ogólne i trwa ona około 1,5 godziny.

Masz pytanie?
Potrzebujesz więcej informacji na temat zabiegu? Klikając Whatsapp lub e-mail, możesz uzyskać bezpłatną konsultację w sprawie swoich pytań.
Zapytaj lekarza

Przed Operacją Abdominoplastyka

Plastyka brzucha, która trwa co najmniej 1, maksymalnie 2 godziny, wiąże się z różnym ryzykiem, podobnie jak w przypadku innych zabiegów chirurgicznych. Aby nie zwiększać, a nawet nie zmniejszać ryzyka, konieczne jest, aby pacjent wykonał swoją część. Jeśli odniesiemy się do punktów, które należy wziąć pod uwagę przed operacją; po podjęciu decyzji o operacji chirurgicznej, wizyta jest zwykle umawiana trzy tygodnie później. Z tego  powodu, zaraz po  podjęciu  decyzji, należy natychmiast zaprzestać stosowania leków rozrzedzających krew, takich jak aspiryna, herbatki ziołowe, suplementy itp. Należy zaprzestać stosowania wszelkiego rodzaju minerałów, witamin, leków wielowitaminowych i suplementów diety, w tym witamin C, D, E i K. Pacjenci, którzy decydują się na operację, konsultują się również z lekami przeciwbólowymi, które mogą stosować w razie potrzeby. Przykładami takich leków są: Novalgin - Paracematol. Nie zaleca się stosowania herbat ziołowych zawierających zieloną herbatę, wszelkiego rodzaju pokarmów zawierających siemię lniane, wszelkich płynów zawierających łodygę wiśni, koenzym, żeń-szeń. Chociaż jesteś odpowiednim kandydatem do operacji plastyki brzucha, jeśli masz nadwagę, może być konieczne powolne odchudzanie przed operacją. Trzy dni przed dniem operacji należy odstawić wszelkiego rodzaju składniki odżywcze, które mogą powodować zaparcia i należy preferować materiały spożywcze, które są znacznie łatwiejsze do strawienia.

Po Operacji Abdominoplastyka

Podobnie jak w przypadku wszystkich operacji chirurgicznych, po operacji plastyki brzucha mogą wystąpić pewne komplikacje. Wśród tych powikłań najważniejszymi są krwawienie i infekcja. Aby zminimalizować takie ryzyko, należy zachować szczególną ostrożność podczas procesu gojenia, regularnie stosować leki przepisane przez lekarza, wykonywać opatrunki bez przerw i unikać gwałtownych ruchów.

Po okresie rekonwalescencji po operacji plastyki brzucha pacjenci są zwykle wypisywani po 1-2 dniach pobytu w szpitalu. Proces rekonwalescencji może się różnić w zależności od zakresu operacji i cech osobistych. Pacjenci są proszeni o noszenie specjalnego gorsetu przez około 1 miesiąc po operacji. W ten sposób osiąga się pożądany kształt brzucha i zwiększa się powodzenie operacji. Blizna powstała w miejscu nacięcia wykonanego podczas operacji plastyki brzucha ma pozostać wewnątrz bielizny. Blizna ta zaczyna znikać w ciągu 2 miesięcy wraz ze zdrowym procesem gojenia. Później ślad staje się bardzo niewyraźny.

Pacjenci mogą wstać 3-4 godziny po operacji i zacząć chodzić z pomocą osoby bliskiej. Możliwe jest chodzenie w wolnym tempie bez żadnego wsparcia następnego dnia po operacji. Podczas operacji normalne jest odczuwanie bólu przez krótki czas ze względu na procedury stosowane w jamie brzusznej i szwy. Na tym etapie rozwiązaniem może być stosowanie prostych środków przeciwbólowych przepisanych przez lekarza.

Po operacji plastyki brzucha pacjenci zwykle kąpią się przez 2-3 dni i są w stanie samodzielnie wykonywać rutynowe czynności. W pierwszym tygodniu pacjent może odczuwać ból podczas wysiłku, kichania i kaszlu, ponieważ szwy nie są jeszcze w pełni zrośnięte. Ponieważ takie działania są poważne i mogą spowodować uszkodzenie szwów, należy zachować jak największą ostrożność. Pacjenci mogą zwykle wrócić do pracy 7-10 dni po operacji. Okres ten może się jednak różnić w zależności od procesu rekonwalescencji danej osoby i warunków pracy. Proces rekonwalescencji po operacji mini plastyki brzucha jest inny, a czas rekonwalescencji jest zwykle krótszy. Z tego powodu pacjenci są zwykle w stanie wrócić do pracy 4 dni po operacji.

Plastyka brzucha nie jest zabiegiem chirurgicznym, który wpływa na ciążę. Ponieważ jednak nowa ciąża spowoduje przyrost masy ciała i pewne zmiany w ciele, zaleca się, aby pacjentka poddała się operacji plastyki brzucha po ciąży. W ten sposób nowe zwiotczenia i pęknięcia, które mogą być spowodowane nową ciążą i porodem, zostaną wyeliminowane.

Abdominoplastyka Proces

Anesthesia

Ogólne

Duration of treatment

2-4 Godziny

Stay in Istanbul

7 Dni

Socially acceptable

2 Weeks

Abdominoplastyka w Turcji Cena

All inclusive package
  • Darmowa konsultacja
  • 6 nocy w 5-gwiazdkowym hotelu w Stambule
  • Badania przed/pooperacyjne
  • Koszt laboratorium
  • Leki i sprzęt
  • Cały transfer VIP
  • Wsparcie 7/24
  • Nasi Asystenci mówią po polsku

Request Information
Pierwsze imię jest wymagane!
Email jest wymagany!
Numer telefonu jest wymagany!
Without country code
Czas połączenia jest wymagany!
Kendi ülkenizin saatine göre.
Wiele operacji
 
Privacy Policy is required

Application Process

Wypełnić formularz

Aby się z nami skontaktować, musisz najpierw wypełnić formularz.

Darmowa konsultacja

Po wypełnieniu formularza nasi konsultanci ds. zdrowia skontaktują się z Państwem tak szybko, jak to możliwe.

Wyślij zdjęcie

Nasi eksperci ds. zdrowia poproszą o Twoje zdjęcia, aby pokazać je lekarzowi.

Planowanie

Po obejrzeniu zdjęć lekarz zdecyduje, czy kwalifikujesz się do zabiegu i zaplanuje przebieg operacji.

Abdominoplastyka w Turcji FAQ

Jeśli nie widzisz odpowiedzi na swoje pytanie, możesz wysłać do nas wiadomość e-mail za pośrednictwem naszego formularza kontaktowego.

Zaleca się przyjazd do Stambułu na dwa dni przed operacją. W ten sposób można wykonać wszystkie badania, badania krwi i wszelkie inne potrzebne procedury, a także przygotować się psychicznie do operacji.

Zaplanowane na 7 dni wakacje wystarczą na wykonanie wszystkich procedur. Nie zapomnij również odwiedzić kilku pięknych miejsc do zwiedzania w Stambule.

Ponieważ specjalista eliminuje skórę i komórki tłuszczowe podczas procesu, korzyści z plastyki brzucha są uważane za trwałe. Podobnie, wszelkie wewnętrzne szwy, które lekarz wprowadza w celu naprawy mięśni brzucha, są trwałe.

Podczas plastyki brzucha usuwa się nadmiar skóry i tłuszczu z brzucha. Skóra jest następnie ponownie nakładana na nowo wyrównane elementy, aby nadać wygląd gładszego, ujędrnionego ciała. Plastyka brzucha, czasami określana jako abdominoplastyka, jest kosmetyczną operacją chirurgiczną mającą na celu zmianę wyglądu brzucha.

-Osoby z nadwagą lub otyłością, których wskaźnik masy ciała (BMI) przekracza 30.

-Jakiekolwiek   wcześniejsze problemy chirurgiczne lub problemy z krzepnięciem krwi.

-Przyjmowanie jakichkolwiek potencjalnie sprzecznych leków na receptę, leków przeciwzakrzepowych lub suplementów diety.

Wczesne usunięcie drenu może prowadzić do gromadzenia się płynu, surowiczaka, konieczności aspiracji płynu i/lub kolejnej operacji.

Ogólnie rzecz biorąc, osoby, które potrzebują drenów do plastyki brzucha, zwykle mogą je wyjąć po 1- 3 tygodniach.

-Plastyka brzucha może spowodować zmniejszenie masy ciała o 3-4 kg.

-Jeśli zdecydujesz się na mini plastykę brzucha, spodziewaj się   zrzucenia około trzech kilogramów dodatkowej skóry i tłuszczu.

-Spodziewaj się wyeliminowania około pięciu kilogramów dodatkowej skóry i tłuszczu, jeśli zdecydujesz się na przedłużone podwinięcie.

Ta technika chirurgii kosmetycznej plus size łączy liposukcję i ma na celu spłaszczenie, zaciśnięcie i przebudowę brzucha, a także talii. Jest przeznaczona dla osób z wysokim BMI, które ważą od 150 do 200 funtów.

Możesz zostać poproszona o wykonanie badań laboratoryjnych lub oceny medycznej w celu wykonania plastyki brzucha.

-Zmiana dawki aktualnie przyjmowanych leków lub przyjmowanie określonych recept.

-Rzucić palenie.

-Należy unikać stosowania aspiryny, leków przeciwzapalnych i suplementów ziołowych, ponieważ zwiększają one krwawienie.

Zaraz po zabiegu możliwe jest chodzenie po schodach.

Czas trwania tej procedury może wynosić od jednej do pięciu godzin, w zależności od oczekiwanych rezultatów.

 

Przez sześć do ośmiu tygodni trzymaj się z dala od ćwiczeń brzucha i wymagających fizycznie aktywności, takich jak jogging, jazda na rowerze, podnoszenie ciężarów i aktywność aerobowa.

Unikaj podnoszenia czegokolwiek, co mogłoby Cię obciążyć przez sześć tygodni.