Operacje Plastyczne

Operacja Nosa w Turcji

Czym Jest Plastyka Nosa?

Chirurgia estetyczna nosa, która jest jedną z najczęściej wykonywanych operacji w dziedzinie chirurgii estetycznej; jest aplikacją, która poprawia oddychanie pacjenta i koryguje kształt nosa.

Celem plastyki nosa jest stworzenie naturalnego nosa, który jest odpowiedni do profilu twarzy.

Nos jest jednym z najważniejszych narządów znajdujących się w środkowej części twarzy i funkcjonalnie zapewniającym przepływ powietrza. W operacjach estetycznych nosa bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na ten element podczas operacji.

Jeśli w nosie znajdują się struktury, które nie mogą funkcjonować, należy je poprawić, a jakość oddychania pacjenta powinna zostać zwiększona. Ponadto wskaźniki powodzenia operacji różnią się również w zależności od cech skóry pacjenta.

Metody Plastyki Nosa

Istnieje sześć różnych technik operacji plastyki nosa

Mikrorhinoplastyka w Turcji

Pacjenci, którzy mają niewielką deformację grzbietu nosa i wąską górną kość nosa, mogą skorzystać z metody mikrorhinoplastyki. W tej technice grzbiet nosa jest osiągany za pomocą nacięć wykonanych przez nos, a grzbiet nosa jest kształtowany za pomocą specjalnych systemów golarek. Ponieważ interwencja jest bardzo ograniczona, nie ma potrzeby bocznych złamań kości nosa, aby przywrócić nosowi jego naturalny okrągły kształt, a interwencja naczubku nosa jest bardzo ograniczona. Poza tym gojenie można zwykle zakończyć w bardzo krótkim czasie, nawet bez siniaków i obrzęków wokół oczu. Najważniejszym warunkiem powodzenia techniki mikrohinoplastyki jest wybór odpowiedniego pacjenta, a także realistyczne przedstawienie oczekiwań pacjenta i lekarza przed zabiegiem.

Tip Plasty w Turcji

Operacje wykonywane w celu skorygowania deformacji tylko czubka struktury chrzęstnej bez ingerencji w struktury kostne nosa nazywane są tipplastyką. Dzięki operacji tipplastyki można naprawić opadanie i asymetrię czubka nosa, zmniejszyć całe czubki nosa, uwydatnić punkt czubka nosa w widoku z profilu nosa i naprawić kątowanie chrząstki, które ogranicza wejście do nosa. Obrzęk i przebarwienia wokół oczu zwykle nie są widoczne po operacji, ponieważ nie ma to wpływu na struktury kostne. Po zabiegu tipplastyki pacjenci mogą szybko powrócić do swoich codziennych czynności, ponieważ wystarczy nałożyć na nos tygodniowy opatrunek. To, co należy wziąć pod uwagę w tym względzie, to nie skupianie się tylko na czubku, ale także ocena ogólnej struktury nosa. Jeśli relacja między czubkiem nosa a grzbietem nosa nie zostanie dobrze oceniona, a interwencja nie zostanie przeprowadzona w obu regionach, odpowiednie wyniki mogą nie zostać uzyskane.

Podejście wewnątrznosowe (zamknięta rynoplastyka w Turcji)

Jeśli problemy w nosie nie są zbyt duże, jest to zabieg rhinoplastyki wykonywany całkowicie wewnątrz nosa. Operacje estetyczne nosa mogą być stosowane w różnych technikach. Może być preferowana w przypadkach, gdy skóra i tkanki miękkie są uszkodzone w bardzo niewielkim stopniu, takich jak usunięcie mostka nosa, podniesienie czubka nosa i zmniejszenie skrzydełek nosa metodą rhinoplastyki endonasalnej.

Masz pytanie?
Potrzebujesz więcej informacji na temat zabiegu? Klikając Whatsapp lub e-mail, możesz uzyskać bezpłatną konsultację w sprawie swoich pytań.
Zapytaj lekarza

Rynoplastyka endonasalna (rhinoplastyka zamknięta) polega na interwencji nosa za pomocą cienkich nacięć wykonanych przez nos. Po wykonaniu nacięć operacja jest kończona estetycznymi szwami. W przypadku szwów stosuje się technikę tarnikowania zamiast łamania nosa. Jest to procedura, która jest zwykle wykonywana, gdy pacjent jest nieprzytomny. Jeśli wykonywana jest tylko prosta korekta czubka nosa, preferowane może być znieczulenie miejscowe. Operacja trwa od 1 do 3 godzin, w zależności od techniki stosowanej w znieczuleniu ogólnym.

Ma takie zalety, jak krótszy okres rekonwalescencji, brak blizn, bardziej naturalny wygląd nosa i krótszy czas operacji w porównaniu z otwartą plastyką nosa. Z tych powodów jest znacznie bardziej preferowana przez pacjentów. Czas operacji jest krótszy, ale jest to trudna i techniczna operacja, wymagająca dużej wiedzy i doświadczenia.

Po operacji, zwłaszcza w pierwszym tygodniu, głowa powinna być trzymana wysoko. Jest to konieczne, aby obrzęk był mniejszy i minął wcześniej. Szwy rozpuszczają się samoistnie, ponieważ estetyczne szwy są umieszczane wewnątrz nosa.

Rynoplastyka zewnętrzna (otwarta rynoplastyka w Turcji)

W przeciwieństwie do rhinoplastyki zamkniętej, metoda rhinoplastyki otwartej lub zewnętrznej wykorzystuje niewielkie nacięcie pomostowe zwane nacięciem przezkolumnowym w celu połączenia nacięć prawego i lewego nozdrza. W zamian za ten 4-5 mm widoczny odcinek, skóra nosa może być złożona do góry (jak przy otwieraniu maski samochodu) i można uzyskać niezakłóconą widoczność dolnego szkieletu nosa. Oprócz bezpośredniej widoczności prawie całego szkieletu nosa, zniekształcenie chrząstki nosa jest zminimalizowane, a poszczególne elementy można ocenić w ich naturalnym, nienaruszonym ułożeniu. Dlatego też cechą charakterystyczną otwartej plastyki nosa jest znacznie lepszy dostęp chirurgiczny możliwy dzięki nacięciu przezkolumnowemu.

Chociaż wiele aspektów nieatrakcyjnego nosa można skorygować za pomocą rhinoplastyki zamkniętej (unikając w ten sposób nacięcia przezkolumnowego), niewielkie ryzyko widocznej blizny kolumnowej jest dobrze zrównoważone przez większą dokładność, wszechstronność i skuteczność.

Podczas gdy niektórzy chirurdzy zajmujący się rhinoplastyką pozostają biegli w technice zamkniętej, szczególnie u pacjentów ze stosunkowo prostą anatomią nosa, pojawienie się otwartej rhinoplastyki naprawdę zrewolucjonizowało leczenie złożonych deformacji nosa, takich jak rozszczep wargi nosa, nosy skrętne lub poważne deformacje po rhinoplastyce. W rzeczywistości większość specjalistów w dziedzinie rhinoplastyki uważa operację otwartego nosa za procedurę z wyboru dla wszystkich rodzajów trudnej anatomii nosa.

Rynoplastyka Piezzo (Rynoplastyka ultradźwiękowa w Turcji)

Wykorzystanie fal ultradźwiękowych w rynoplastyce rozpoczęło się od interwencji chirurgicznych związanych ze zdrowiem jamy ustnej i zębów. Podejście to ma na celu cięcie kości za pomocą szybkich wibracji wytwarzanych przez fale dźwiękowe.

Wraz z zastosowaniem tego urządzenia w nosie pojawiła się koncepcja piezzoelektrycznej lub ultradźwiękowej plastyki nosa.

Urządzenie to jest skuteczne tylko w przypadku struktury kostnej i jest przydatne w kształtowaniu kości. Ingerencja w inne struktury nosa, takie jak chrząstka i czubek, jest wykonywana metodami klasycznymi.

Nie ma ryzyka powstania rany lub krwawienia, ponieważ pozwala to na przeprowadzenie operacji bez uszkodzenia delikatnych tkanek. Ryzyko wystąpienia siniaków i obrzęków po plastyce nosa jest minimalne, ponieważ unika się uszkodzenia tkanek miękkich. W ten sposób okres rekonwalescencji pacjenta jest znacznie krótszy.

Septoplastyka

Septoplastyka to zabieg chirurgiczny mający na celu skorygowanie skrzywienia przegrody nosowej, które wpływa na oddychanie. Problem skrzywienia przegrody w jedną stronę lub zwężenia dróg oddechowych z powodu wypukłości powstałych w określonej części nazywany jest odchyleniem przegrody. Może to utrudniać oddychanie. Podczas zabiegu septoplastyki przegroda nosowa jest prostowana i repozycjonowana.

Zazwyczaj przegroda nosowa jest nieco skrzywiona. Jednak gdy skrzywienie jest poważne, może zablokować jedną stronę nosa i zmniejszyć przepływ powietrza. Powoduje to trudności w oddychaniu z jednej lub obu stron nosa. Septoplastyka prostuje przegrodę nosową poprzez przekształcenie lub zmianę położenia chrząstki, kości lub obu tych elementów.

Septoplastyka może być również konieczna w procesie leczenia chorób takich jak infekcja zatok lub nowotwór. Ponadto, septoplastyka może być stosowana w przypadku, gdy niechirurgiczne metody leczenia nie są skuteczne w leczeniu bezdechu sennego lub problemów z chrapaniem.

Korekta nosa w Turcji

Ta operacja chirurgiczna stosowana u osób, które wcześniej przeszły operacje plastyki nosa, ale muszą ponownie poddać się operacji plastyki nosa z różnych powodów, nazywana jest "korektą estetyki nosa" lub "korektą plastyki nosa".

Istnieje wiele czynników, które powodują rhinoplastykę rewizyjną. Czynniki te mogą pojawić się bezpośrednio z powodu niepowodzenia pierwszej operacji, jak również w wyniku uderzeń w nos po operacji. Chociaż operacje korekty nosa są czasami wyborem, czasami mogą stać się koniecznością, ponieważ może wystąpić problem z funkcjonowaniem nosa.

Zakres operacji rewizyjnych może się różnić w zależności od osoby. Problem może wystąpić w dowolnej części nosa. Podczas planowania operacji bierze się pod uwagę wiele czynników, od tego, kiedy pacjent przeszedł pierwszą operację plastyki nosa, po zakres problemu.

Plastyka nosa dla mężczyzn

Chociaż plastyka nosa jest zasadniczo podobną operacją u kobiet i mężczyzn, różni się pod względem zgodności z twarzą i budową nosa. Takie operacje mogą być wykonywane z różnymi korzyściami. Głównym celem jest uzyskanie zdrowszego i piękniej wyglądającego nosa. Ponieważ nos znajduje się w centrum twarzy i jest w pozycji, która może poważnie zmienić wygląd. Dlatego nawet najmniejsza zmiana nosa może pozytywnie zmienić postawę twarzy.

W tym procesie:

 • Nie należy zapominać, że rysy twarzy mężczyzn różnią się od rysów twarzy kobiet i struktura powinna być odpowiednio Konfiguracja nosa powinna być również zaprojektowana specjalnie dla danej osoby i należy określić nos, który będzie najbardziej pasował do danej osoby.
 • Nie należy preferować bardzo zadartego nosa. W przypadku plastyki nosa u mężczyzn czubek nosa nie jest zbytnio
 • Należy uzyskać naturalny wygląd.
 • Idealne wymiary męskiego nosa to;

-Kąt między nosem a wargą powinien wynosić 90 stopni.

-Nos jest lekko zakrzywiony i ma idealne wymiary, jakich oczekuje się od męskiego nosa.

Środki te powinny być obsługiwane zgodnie z procesem.

Rynoplastyka etniczna

Rynoplastyka etniczna to sztuka tworzenia naturalnego, estetycznego nosa, który ma cechy związane z rasą (europejską, afrykańską, bliskowschodnią, latynoamerykańską, azjatycką i latynoską), do której należą ludzie. Lecząc choroby nosa, chirurg może nadać mu pożądany przez pacjenta kształt. . W rzeczywistości, ponieważ plastyka nosa jest zabiegiem spersonalizowanym, każda plastyka nosa jest planowana zgodnie z konkretnymi rysami twarzy danej osoby i ogólną strukturą nosa. Jednak kilka charakterystycznych kształtów nosa jest podkreślanych przez różne struktury etniczne społeczności. . Biorąc pod uwagę budowę nosa Azjatów, można powiedzieć, że ich nosy są generalnie mniejsze i pozbawione łuków. Dlatego też różne struktury etniczne ludzi powodują powstawanie różnych typów charakterystycznych struktur nosa. Zakres zabiegu plastyki nosa będzie się zmieniał w zależności od tych okoliczności.

Przed operacją plastyki nosa

Nos jest narządem, w którym naczynia włosowate są bardzo gęste. Dlatego przed rozpoczęciem operacji nosa podajemy leki i środki przeciwbólowe, które zwężają naczynia. W ten sposób możliwe jest wykonanie zabiegu bez krwawienia. Jednak krwawienie po plastyce nosa jest możliwe. Przeprowadzamy bardzo kontrolowaną operację, aby nie doszło do krwawienia. Należy zwrócić uwagę na następujące kwestie. Przed zabiegiem nie należy stosować leków rozrzedzających krew (zwłaszcza aspiryny) ani produktów wspomagających odżywianie. Nie należy stosować aspiryny, leków przeciwbólowych, leków hormonalnych i leków przeciw grypie.

Dzień przed zabiegiem należy wziąć prysznic i umyć twarz mydłem antybakteryjnym. Unikaj używania lakieru do paznokci i makijażu podczas wizyty u chirurga. Twój stan psychiczny w dniu operacji jest kluczowy. Ci z naszych pacjentów, którzy nie są pod wpływem stresu, przechodzą ten proces z łatwością. Kiedy pacjent dobrze śpi, również dobrze się budzi.

Po operacji plastyki nosa

Naturalnym zjawiskiem jest niewielki obrzęk i zasinienie pod oczami i u nasady nosa po zabiegu plastyki nosa (Rhinoplastyki). Obecnie, dzięki prawidłowemu zastosowaniu specjalnych technik znieczulenia i miejscowych środków znieczulających podczas operacji, spotykamy się z bardzo niewielkim obrzękiem i siniakami po wyjściu z operacji.

Obrzęk i zasinienie w tych obszarach mają tendencję do zwiększania się przez 2-3 dni po zabiegu i nie są bardzo uciążliwe, zaczynają się zmniejszać od 4 dnia i 7-10 dnia.

Specjaliści zalecają, aby:

-Nie przebywać w bardzo gorących miejscach.

-Unikaj czynności, które zwiększają ciśnienie krwi. Nie pochylaj głowy do przodu.

-Możesz dotknąć nosa, ale nie daj się uderzyć. Podczas noszenia szyny nawet najmniejsze uderzenia mogą być bolesne.

-Staraj się utrzymywać wyprostowaną postawę.

-Po drugim dniu można wyjść i chodzić, nie dojdzie do zakażenia.

-Te silikony mogą powodować uczucie zimna i wywoływać odruch kichania. Zachowaj spokój i w razie potrzeby kichaj z otwartymi ustami. Kichanie zwykle mija po przyciśnięciu języka do podniebienia.

-Pod koniec 2-tygodniowego okresu stosowania szyny należy kilka razy dziennie wykonywać masaże, które pokaże lekarz.

-Miesiąc przerwy od forsownych ćwiczeń.

-Nie chodzić do morza przez 1 miesiąc i na basen przez 2 miesiące.

-Przez co najmniej trzy miesiące należy unikać noszenia okularów.

Operacja Nosa Proces

Anesthesia

Ogólne

Duration of treatment

2-3 Godziny

Stay in Istanbul

3 Dni

Socially acceptable

5 Day

Operacja Nosa w Turcji Cena

All inclusive package
 • Darmowa konsultacja
 • 7 nocy w 5-gwiazdkowym hotelu w Stambule
 • Badania przed/pooperacyjne
 • Koszt laboratorium
 • Leki i sprzęt
 • Cały transfer VIP
 • Wsparcie 7/24
 • Nasi Asystenci mówią po polsku

Request Information
Pierwsze imię jest wymagane!
Email jest wymagany!
Numer telefonu jest wymagany!
Without country code
Czas połączenia jest wymagany!
Kendi ülkenizin saatine göre.
Wiele operacji
 
Privacy Policy is required

Application Process

Wypełnić formularz

Aby się z nami skontaktować, musisz najpierw wypełnić formularz.

Darmowa konsultacja

Po wypełnieniu formularza nasi konsultanci ds. zdrowia skontaktują się z Państwem tak szybko, jak to możliwe.

Wyślij zdjęcie

Nasi eksperci ds. zdrowia poproszą o Twoje zdjęcia, aby pokazać je lekarzowi.

Planowanie

Po obejrzeniu zdjęć lekarz zdecyduje, czy kwalifikujesz się do zabiegu i zaplanuje przebieg operacji.

Operacja Nosa w Turcji FAQ

Jeśli nie widzisz odpowiedzi na swoje pytanie, możesz wysłać do nas wiadomość e-mail za pośrednictwem naszego formularza kontaktowego.

Przed plastyką nosa pacjenci nie muszą podejmować żadnych wstępnych przygotowań. Badania krwi wymagane przed operacją są wykonywane w szpitalu rano w dniu operacji, wraz z badaniem anestezjologicznym. Poza tym przed plastyką nosa nie jest konieczne wykonywanie rezonansu magnetycznego, tomografii ani zdjęć rentgenowskich.

W przypadku procesu po konsultacji wystarczy 7 dni na powrót do zdrowia. Jeśli czujesz się komfortowo po 24-godzinnym procesie, możesz spędzić czas z kulturową i historyczną strukturą Stambułu.

Operacja plastyki nosa jest bezpieczna i niedroga w Turcji. Turcja jest jednym z krajów, które najbardziej dbają o medycynę. Dlatego specjaliści i personel medyczny w Turcji są dobrze wykształceni i doświadczeni.

Wiele różnych zabiegów medycznych jest określanych jako "korekta nosa" w ogólnym znaczeniu. Dwa najpopularniejsze z nich to rhinoplastyka, która zajmuje się wyglądem nosa na zewnątrz, oraz septoplastyka, która koncentruje się na problemach wewnętrznych.

Procedura trwa zazwyczaj od 1,5 do 3 godzin.

Ból, obrzęk, zasinienie, krwawienie, drętwienie, infekcja to najczęstsze skutki uboczne zabiegów plastyki nosa. W miarę powrotu do zdrowia objawy te będą ustępować.

Operacja otwarta polega na wykonaniu nacięcia w poprzek kolumny, niewielkiego paska tkanki dzielącego nozdrza, w przeciwieństwie do operacji zamkniętej, w której nacięcia są ukryte wewnątrz nosa.

Specjaliści twierdzą, że najlepszy wiek do przeprowadzenia plastyki nosa to 16-35 lat. Przed lub po tym wieku może wystąpić więcej komplikacji.

W zależności od potrzeb pacjenta, plastyka nosa może zmienić kształt, rozmiar, wygląd, projekcję lub kombinację tych czynników. W przypadku braku dodatkowych zabiegów, usta, podbródek, policzki i inne cechy twarzy pozostają niezmienione.

Wskaźnik powodzenia operacji plastyki nosa wynosi około %91. Jeśli nie udało się uzyskać pożądanego wyglądu, możliwa jest rewizja plastyki nosa.

Należy zachować ostrożność podczas mycia twarzy, można dokładnie oczyścić obszar wokół taśmy nosowej. Prysznic jest dozwolony dwa dni po zabiegu.

Możliwe jest pozostanie w szpitalu przez 1-2 dni w celu obserwacji ewentualnych powikłań.