Operacje Plastyczne

Liposukcja w Turcji

Liposukcja w Turcji

Co To Jest Liposukcja?

Liposukcję można zdefiniować jako eliminację regionalnej tkanki tłuszczowej u osób, które chcą mieć wysportowane ciało. Stosuje się ją w celu wyeliminowania uporczywego regionalnego tłuszczu w obszarach takich jak talia, brzuch, biodra, kolana, gdzie wiele kobiet ma problemy. Dzięki nacięciom utworzonym na tkankach tłuszczowych, tłuszcz w danym obszarze jest usuwany. Podczas zabiegu liposukcji preferowane są trzy metody. W metodzie liposukcji mokrej niechciane komórki tłuszczowe w organizmie są wchłaniane. Jednak przed procesem wchłaniania komórki tłuszczowe są wypełnione płynem. W metodzie liposukcji ultradźwiękowej regionalny tłuszcz dociera przez małe szczeliny.

Dzięki zastosowaniu wibracji ultradźwiękowych w danym obszarze, uzyskuje się najlepszą skuteczność procesu. W metodzie liposukcji laserowej, jak można się spodziewać, wykorzystywane są wiązki laserowe.

Metody Liposukcji

Metoda liposukcji jest również znana jako operacja usuwania tłuszczu lub odsysania tłuszczu. Istnieją różne techniki i metody wykonywania zabiegu liposukcji. Metoda, która ma być zastosowana, jest ustalana w zależności od budowy ciała każdej osoby i regionalnego smarowania. Istnieją 3 różne metody.

 • Liposukcja techniką mokrą
 • Liposukcja ultradźwiękowa
 • Liposukcja laserowa

Liposukcja Techniką Mokrą

Liposukcja techniką mokrą oznacza technikę tumescencyjną. Komórki tłuszczowe, w których znajduje się regionalny tłuszcz, są wypełniane płynem, a następnie nadmuchiwane. Następnie wykonuje się nacięcia na skórze i dociera do odpowiednich komórek tłuszczowych. Ciało jest przenoszone przez urządzenia próżniowe, a niechciane komórki tłuszczowe w ciele są również wchłaniane. W tej metodzie płyn jest wprowadzany do docelowych komórek tłuszczowych przed procesem odsysania.

Liposukcja Ultradźwiękowa

W metodzie liposukcji ultradźwiękowej wykorzystywane są małe przestrzenie. Za pomocą małych kulek osiąga się docelowy obszar regionalnego tłuszczu, a na ten obszar nakładane są wibracje ultradźwiękowe. Następnie wykonywane są klasyczne aplikacje, a proces liposukcji jest zakończony.

Masz pytanie?
Potrzebujesz więcej informacji na temat zabiegu? Klikając Whatsapp lub e-mail, możesz uzyskać bezpłatną konsultację w sprawie swoich pytań.
Zapytaj lekarza

Liposukcja Laserowa

W metodzie liposukcji laserowej wykorzystywane są wiązki laserowe. Poprzez otwarcie frakcji, proces absorpcji odbywa się pod skórą.

Po zabiegu nie występują żadne blizny.

Liposukcja Vaser

Liposukcja Vaser, która przekształca tkankę tłuszczową do usunięcia w mniejsze i nienaruszone komórki tłuszczowe za pomocą ultradźwiękowych fal dźwiękowych, jest preferowana przez naszych wyspecjalizowanych chirurgów plastycznych ze względu na jej zalety zarówno w obszarze aplikacji, jak i w procesie gojenia. Liposukcja Vaser, która ma wiele zalet, oddziela tkankę tłuszczową do pobrania. Liposukcja Vaser, która nie uszkadza tkanki tłuszczowej i nerwów, nie uszkadza naczyń limfatycznych, dzięki czemu nie występuje obrzęk. Ponieważ po operacji liposukcji Vaser nie dochodzi do uszkodzenia naczyń włosowatych, siniaki są również minimalne. W przypadku liposukcji Vaser po operacji nie występują zmarszczki, ponieważ tłuszcze są całkowicie usuwane z jednego obszaru, a nie regionalnie. Dlatego proces gojenia jest jeszcze szybszy.

Przed Operacją Liposukcji

Wszyscy pacjenci, którzy będą operowani metodą liposukcji, powinni powiadomić o tym specjalistę chirurga, nie pomijając żadnych kwestii związanych z ich stanem zdrowia. Prosimy o przekazanie wszystkich informacji dotyczących historii i stanu zdrowia, w szczególności chorób genetycznych i dziedzicznych, tymczasowych lub trwałych chorób po urodzeniu, przebytych operacji i stosowanych leków. W przypadku stosowania leków na bazie aspiryny lub suplementów diety, owoców i warzyw, które są przepisywane w celu rozrzedzenia krwi, należy zaprzestać ich spożywania co najmniej dziesięć dni przed zabiegiem. W przeciwnym razie, zarówno w trakcie, jak i po zabiegu liposukcji, ryzyko krwawienia osiągnie maksymalne wartości i może wystąpić poważne ryzyko zarówno dla lekarza, jak i pacjenta.

Jeśli masz szkodliwe nawyki, takie jak palenie i alkohol, powinieneś całkowicie wyeliminować te nawyki co najmniej dziesięć dni przed zabiegiem. Nawyki te powinny być kontynuowane z taką samą ostrożnością do czasu powrotu do zdrowia po operacji. W przeciwnym razie należy pamiętać, żeproces gojenia zostanie przedłużony i może wystąpić ryzyko. Powinieneś trzymać się z dala od wszelkich słodkich, czekoladowych i cukierniczych potraw. Powinieneś wiedzieć, że możesz łatwiej przejść przez ten proces, minimalizując swoje słone i tłuste nawyki żywieniowe. Nie ma nic złego w spożywaniu pokarmów takich jak mięso, kurczak, ryby, ale nie należy zapominać o spożywaniu warzyw i owoców, a także należy trzymać się z dala od cukru i soli tak bardzo, jak to możliwe.

Po Operacji Liposukcji

Chociaż wynik zapewnia motywację, proces po operacji niepokoi pacjenta. Oto czynniki wpływające na ten proces:

Odżywianie

Pacjent nie je ani nie pije niczego przez 6 godzin po operacji. Następnie zaczyna przyjmować pokarmy płynne i miękkie. Uzupełnianie płynów przez pierwsze 24 godziny jest dostosowywane do ilości ropy aspirowanej przez lekarza. W międzyczasie monitorowane jest również oddawanie moczu.

Pacjentowi zaleca się wypicie 2500 cm3 wody wraz z otoczeniem. Przyjęcie zbyt dużej ilości płynów może spowodować obrzęk nóg i płuc, a mniejszej - niedociśnienie.

Zaleca się, aby pacjent spożywał w domu pokarmy o normalnej kaloryczności, ale bogate w witaminy, białka i minerały. Jeśli pacjent jest karmiony pokarmami zawierającymi błonnik, nie powinien skarżyć się na zaparcia.

Spacer

Bezpośrednio po operacji pacjent najpierw siada po spożyciu pokarmu doustnego, a następnie chodzi przez co najmniej 10 kroków. W przypadku niedokrwistości i niedociśnienia chodzenie może być opóźnione. Spacery nie powinny być wykonywane samodzielnie.

Zator

Może spowodować trwałe uszkodzenie w wyniku migracji skrzepu w żyłach stopy do płuc lub mózgu. Wbrew pozorom jest to skrzep krwi, a nie tłuszczowy.

Aspiracja nadmiaru tłuszczu podczas operacji, długi czas trwania operacji, palenie tytoniu, obecność otyłości, stosowanie tabletek antykoncepcyjnych, istniejące choroby sercowo-naczyniowe i bezruch po operacji zwiększają prawdopodobieństwo zatorowości. W ich obecności podejmowane są środki ostrożności. Ryzyko zatorowości zmniejsza się poprzez stosowanie pończoch, stosowanie leków rozrzedzających krew i wczesną mobilizację.

Niedokrwistość

W przypadku liposukcji VASER krwawienie jest mniejsze. Jednak w przypadku dużych ilości odsysanego tłuszczu sprawdzane są wartości krwi. Jeśli ilość krwi wynosi poniżej 8 mg/dl, rozważana jest transfuzja krwi.

Korzystanie z Gorsetów

Jest niezbędny do kształtowania ciała po operacji. Jest również ważny pod względem kontrolowania obrzęków i ograniczania krwawienia. Gorset powinien być wystarczająco ciasny. Powinien być nawet trudny do noszenia. Tanie gorsety źle wpływają na proces, powodując pocenie się i swędzenie.

Po ustąpieniu obrzęku gorset należy wymienić na mniejszy rozmiar. Gorsety należy nosić nieprzerwanie przez 3-4 tygodnie, a następnie z przerwami w ciągu dnia.

Wybroczyny (Siniaki)

W przypadku liposukcji laserowej jest bardzo mało siniaków. W większości przypadków gorset znajduje się na fałdzie, a siniaki znikają w ciągu 7-10 dni.

Stosowanie Leków

Pacjenci stosują leki przeciwbólowe przez 7 dni i antybiotyki przez 5 dni w domu.

Masaż

Po 10 dniach należy wykonać masaż drenażu limfatycznego. Przyspiesza to gojenie i usuwanie obrzęków. Oprócz drenażu limfatycznego jako masaż stosuje się ćwiczenia chodzenia.

Strumień

Czasami może pojawić się wyciek podobny do wodnistej krwi. Ten prąd jest w rzeczywistości pożądany. Może utrzymywać się przez 3 dni.

Chociaż istnieje tak wiele czynników, pacjentowi udaje się je przezwyciężyć przy współpracy z lekarzem.

Liposukcja Proces

Anesthesia

Ogólne

Duration of treatment

2-4 Godziny

Stay in Istanbul

5 Dni

Socially acceptable

1 Tydzień

Liposukcja w Turcji Cena

All inclusive package
 • Darmowa konsultacja
 • 4 noce w 5-gwiazdkowym hotelu w Stambule
 • Badania przed/pooperacyjne
 • Koszt laboratorium
 • Leki i sprzęt
 • Cały transfer VIP
 • Wsparcie 7/24
 • Nasi Asystenci mówią po polsku

Request Information
Pierwsze imię jest wymagane!
Email jest wymagany!
Numer telefonu jest wymagany!
Without country code
Czas połączenia jest wymagany!
Kendi ülkenizin saatine göre.
Wiele operacji
 
Privacy Policy is required

Application Process

Wypełnić formularz

Aby się z nami skontaktować, musisz najpierw wypełnić formularz.

Darmowa konsultacja

Po wypełnieniu formularza nasi konsultanci ds. zdrowia skontaktują się z Państwem tak szybko, jak to możliwe.

Wyślij zdjęcie

Nasi eksperci ds. zdrowia poproszą o Twoje zdjęcia, aby pokazać je lekarzowi.

Planowanie

Po obejrzeniu zdjęć lekarz zdecyduje, czy kwalifikujesz się do zabiegu i zaplanuje przebieg operacji.

Liposukcja w Turcji FAQ

Jeśli nie widzisz odpowiedzi na swoje pytanie, możesz wysłać do nas wiadomość e-mail za pośrednictwem naszego formularza kontaktowego.

Dobrze będzie być w Stambule kilka dni przed wszystkimi egzaminami i testami, a także przygotować się psychicznie.

Co najmniej 4 dni wystarczą na zakończenie zabiegu i pierwszy kwartał procesu gojenia.

Jeśli zmodyfikujesz swoje nawyki żywieniowe, może to trwać wiecznie. Ze względu na prawdopodobieństwo wystąpienia przyrostu masy ciała w przyszłości, nie ma dokładnej odpowiedzi na to pytanie.

Po zabiegu będziesz odczuwać ból. Jednak terapia lekami wspomagającymi przepisanymi przez lekarza pozwoli Ci spokojnie poradzić sobie z tym procesem.

Aby fizycznie odessać uporczywy tłuszcz, wszystkie zabiegi liposukcji wykorzystują kaniulę (płytkąrurkę) i aspirator (narzędzie ssące). Ważne jest, aby zrozumieć, że liposukcja trwale eliminuje komórki tłuszczowe z organizmu.

Liposukcja nie jest operacją otyłości, ale usuwa tłuszcz z obszarów, w których występuje jego nadmiar, dzięki czemu wyglądasz lepiej niż wcześniej.

Po liposukcji żołądka prawdopodobnie zauważysz mniejszą talię, jeśli masz niski poziom tłuszczu trzewnego i wymagasz jedynie usunięcia tłuszczu podskórnego. Możliwe jest nawet zmniejszenie obwodu talii o jeden do trzech cali.

Liposukcja niesie ze sobą zagrożenia, takie jak krwawienie i reakcja na znieczulenie, podobnie jak każdy poważny zabieg chirurgiczny:

Niedoskonałości konturu.

Skóra może wydawać się wyboista, falista lub zwiędła w wyniku nierównomiernego usuwania tłuszczu, utraty jędrności skóry i nieprawidłowego gojenia.

Grawitacja będzie wywierać nacisk na nacięcia, jeśli będziesz spać na boku. Przez pierwsze trzy tygodnie po zabiegu zalecamy spanie na plecach. Spanie na boku będzie w porządku, jeśli usunięto tłuszcz z pleców, pośladków i brzucha.

Ostateczne rezultaty będą widoczne po 1-3 miesiącach w zależności od ilości usuniętego tłuszczu.

W przypadku większości pacjentów dżinsy można nosić wygodnie i bezpiecznie przez dwa do trzech miesięcy po operacji.

Liposukcja nie powoduje zwiotczenia skóry jako efektu ubocznego. Liposukcja zmniejsza objętość pod skórą poprzez usunięcie dodatkowej tkanki tłuszczowej. Jednak w takim przypadku skóra o niskiej elastyczności nie zwija się i nie regeneruje, jak można by się spodziewać.