Stomatologia

Hollywood Smile w Turcji

Hollywood Smile w Turcji

Czym Jest Hollywood Smile

Zęby muszą być w równowadze ze sobą i z twarzą, aby uśmiech był atrakcyjny. Jest na to wiele parametrów:

 • Odstępy między zębami są zwymiarowane zgodnie z określoną złotą proporcją
 • Nie będzie przerwy między zębami.
 • Symetryczne dziąsła otaczające zęby.
 • Dziąsła widoczne w pewnej odległości od warg w pozycji uśmiechniętej.
 • Liczba zębów widocznych w pozycji uśmiechniętej jest na optymalnym
 • Symetryczny układ zębów zgodnie z linią środkową.
 • Zdrowe dziąsła. Każda litera, która brzmi podczas mówienia, uderzając w zęby, brzmi prawidłowo, a fonacja musi być prawidłowa.

Kolor i kształt zębów, położenie warg i kolor skóry są ważne przy tworzeniu tego projektu, który będzie inny dla każdej osoby. Aby to osiągnąć, wykonywane są niezbędne pomiary, zdjęcia, filmy, a także zdjęcia rentgenowskie.

Metody Hollywood Smile

Istnieje kilka różnych procedur, aby osiągnąć estetyczny uśmiech, którego pragną pacjenci. Są to:

 • Gingiwektomia
 • Wybielanie zębów
 • Leczenie implantologiczne
 • Korona cyrkonowa
 • Lumineers
 • Różowa estetyka

Gingiwektomia

 Gingiwektomię można podsumować jako wydłużenie tkanki dziąsłowej za pomocą interwencji chirurgicznej. Proces ten jest również znany jako "wydłużanie zębów" lub "skracanie dziąseł". W ramach tego zabiegu, który można wykonać zarówno w celu uzyskania bardziej estetycznego wyglądu zębów, jak i leczenia różnych chorób dziąseł, należy interweniować w tkankę dziąseł. Dzięki procesowi opartemu na kształtowaniu tkanek dziąsła wokół zęba możliwe jest również uzyskanie bardziej estetycznego uśmiechu. Należy zauważyć, że interwencja, o której mowa, musi być wykonywana przez periodontologów, którzy są ekspertami w dziedzinie chorób dziąseł.

Czasami, nawet jeśli zęby są szczotkowane po karmieniu, cząsteczki jedzenia mogą pozostać między dziąsłami. Może to wynikać ze struktury lub kształtu dziąseł. W takich przypadkach może być konieczna gingiwektomia, aby zapobiec uszkodzeniu zarówno zębów, jak i dziąseł. Już sam fakt, że dziąsła są nadmiernie widoczne podczas mówienia lub śmiania się, może być wystarczającym powodem do przeprowadzenia tego procesu.

W stomatologii gingiwektomia może być stosowana do różnych celów. Wśród tych celów na pierwszy plan wysuwają się 3 czynniki.

Estetyka

Kiedy dziąsła pojawiają się bardziej niż powinny podczas śmiechu lub mówienia, może to stworzyć estetycznie nieprzyjemny obraz. W takich przypadkach wykonywana jest gingiwektomia. Aby uśmiech wyglądał estetycznie, dziąsła powinny mieć około 2 mm. Jeśli wydaje się więcej, pacjenci zgłaszają się do dentysty z powodu obaw estetycznych. Można również skorzystać z tego procesu, aby dziąsła wyglądały pięknie i w wymaganej ilości. W tym celu najczęściej interweniuje się w dziąsła w okolicy górnych zębów przednich.

Masz pytanie?
Potrzebujesz więcej informacji na temat zabiegu? Klikając Whatsapp lub e-mail, możesz uzyskać bezpłatną konsultację w sprawie swoich pytań.
Zapytaj lekarza

Funkcja

Aby ząb został funkcjonalnie skorygowany, czasami może być konieczne wydłużenie jego długości do poziomu dziąsła. W takich przypadkach możemy powiedzieć, że można wykonać wspomnianą operację. Fakt, że ząb jest znacznie bardziej funkcjonalny, jest jednym z najczęstszych celów tego zabiegu.

Wzrost dziąseł

Jeśli pacjenci mają zwłókniały, gruby biotyp, powiększenie dziąseł powinno być tolerowane. Można powiedzieć, że zabieg gingiwoplastyki może być preferowany razem z gingiwektomią. Powiększenie dziąseł nie jest bardzo częstym problemem.

Wybielanie zębów

 Każdy pragnie mieć biały i piękny uśmiech. Najważniejszym szczegółem niezbędnym do uzyskania pięknego uśmiechu są białe zęby. Ludzie z perłowo białymi zębami są jednak rzadkością. Ponadto przebarwienia zębów z różnych powodów są główną przeszkodą w uzyskaniu pożądanego uśmiechu.

Nawet jeśli zęby są regularnie szczotkowane, nie można zapobiec przebarwieniom związanym ze strukturą zębów.

Fakt, że kolor zębów nie jest pożądaną bielą, negatywnie wpływa na codzienne życie danej osoby. Ludzie nie mogą się w pełni śmiać i muszą ukrywać usta podczas robienia zdjęć lub rozmowy. Wygląd zębów, zaburzenia kształtu i koloru zębów powodują utratę pewności siebie u większości ludzi, a nawet mogą prowadzić do problemów psychologicznych.

Stosując technikę wybielania w celu pozbycia się przebarwień zębów, można mieć bielsze zęby. Dzięki wybielonym zębom można uzyskać bardziej estetyczny uśmiech.

Jedną z najpopularniejszych opcji estetycznego leczenia stomatologicznego jest proces wybielania zębów przez dentystę. Zabieg wybielania zębów nie uszkadza zębów. Jest to szybka, niezawodna i skuteczna technika. Jest bardziej ekonomiczna, łatwa i bezwysiłkowa niż inne metody uzupełniania ubytków. Preparaty nakładane na powierzchnie zębów w procesie wybielania usuwają czynniki powodujące ciemnienie zębów ze struktury zębów.

Po leczeniu kamienia nazębnego czyszczenie zębów znacznie różni się od wybielania zębów. Proces wybielania zębów może rozjaśnić naturalny kolor zęba o 2 do 3 tonów. Proces wybielania zębów może być stosowany jako "wybielanie gabinetowe" stosowane przez lekarza w środowisku gabinetowym oraz wybielanie domowe stosowane przez pacjenta w domu pod kontrolą dentysty.

W porównaniu z licówkami porcelanowymi, wybielanie zębów jest łatwą, niezawodną, ekonomiczną i bardziej ochronną procedurą, ponieważ nie powoduje korozji zębów.

Implanty dentystyczne

Sztuczne zęby, które przypominają naturalne zęby, nazywane są implantami dentystycznymi. Nasze zęby kończą się w wieku 12-13 lat i nie są już odnawiane. Nasze zęby, które są narażone na wiele czynników zewnętrznych przez całe życie, mogą zostać utracone z wielu powodów, takich jak próchnica, choroby dziąseł itp. Brakujące zęby, choć często pomijane, są w rzeczywistości ubytkami narządowymi. Utrata zębów była w przeszłości eliminowana za pomocą mostów i protez ruchomych. Dzięki leczeniu implantologicznemu, które było szeroko stosowane w ciągu ostatnich 20 lat, można wykonywać znacznie łatwiejsze i zdrowsze zabiegi. Leczenie mostowe ma pewne wady. W tym leczeniu zęby, które mają zostać uzupełnione mostem, są cięte i redukowane. W dłuższej perspektywie może to powodować powstawanie ubytków na granicy ściętych zębów. Inną wadą mostu jest to, że obciążenia brakujących zębów są umieszczane na nienaruszonych zębach. Wady te zostały wyeliminowane dzięki implantom. W leczeniu implantologicznym sztuczny korzeń zęba, który jest wykonany z tytanu imitującego korzeń zęba, jest umieszczany w kości szczęki. Jest to zabieg bezbolesny i wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Proces ten trwa zazwyczaj od 15 do 30 minut.

W przypadku konieczności wykonania wielu implantów podczas jednej sesji, czas ten może się wydłużyć.

Po operacji wszczepienia implantu pacjent może samodzielnie opuścić klinikę i prowadzić samochód. Efekt znieczulenia utrzymuje się około 2-3 godzin. Lekki ból może być odczuwany wieczorem i przez kilka dni po wszczepieniu implantów, ale jest on łagodzony zwykłymi środkami przeciwbólowymi. W bardzo niewielu przypadkach po zabiegu obserwuje się obrzęk i silny ból. Po kilku dniach osoba może kontynuować normalne codzienne życie. Jeśli natychmiastowe obciążenie nie zostanie wykonane, implanty pozostaną w kości szczęki przez 2-3 miesiące i oczekuje się, że w pełni połączą się z kością. Na tym etapie zęby nie są jeszcze wykonane. Pod koniec okresu oczekiwania zęby są umieszczane na implantach. Etap ten trwa około 1 tygodnia, po czym pacjent odzyskuje zęby. W niektórych przypadkach protezy można wykonać natychmiast po wszczepieniu implantów.

Korona cyrkonowa

Korony są obecnie najczęściej stosowanym rodzajem licówek stomatologicznych. Licówki dentystyczne z podbudową metalową i bez podbudowy metalowej dzielą się na dwie kategorie. Dla pacjentów, którzy wymagają bardziej estetycznego uśmiechu, dentyści oferują również dodatkowe metody leczenia estetycznego. Ze względu na te wymagania estetyczne, leczenie podbudową cyrkonową, bardziej estetyczne podejście do stomatologii, jest szerzej stosowane. Cyrkon, biały materiał używany do produkcji zębów, jest poddawany obróbce w specjalnych piecach w celu stworzenia ceramiki cyrkonowej, a nie w oryginalnej postaci mineralnej. Korony cyrkonowe należą do kategorii licówek bezmetalowych i zapewniają bardziej realistyczny wygląd niż licówki wsparte na metalu.

Ponieważ przepuszczalność światła koron cyrkonowych jest wyższa niż koron wspartych na metalu, nie będziesz doświadczać takich problemów, jak przyszłe odbicie czarnego koloru od krawędzi dziąseł, co jest możliwe w przypadku zębów porcelanowych pokrytych metalem, ponieważ nie wytwarza ciemnego koloru na dziąsłach. Oprócz tego, cyrkonowe korony dentystyczne zapewniają również zdrowszy, bardziej przejrzysty i naturalny wygląd dzięki temu, że cyrkon przepuszcza światło, matowy wygląd, który może pojawić się na zębach, znika, a zęby uzyskują wygląd najbardziej zbliżony do ich pierwotnego stanu. Powłoka cyrkonowa jest niezbędna dla zdrowia dziąseł, a także zapewnia atrakcyjny i naturalny wygląd. Ponieważ korony cyrkonowe są bardziej kompatybilne z dziąsłami, a choroba dziąseł wokół zębów z koronami cyrkonowymi jest mniej prawdopodobna niż w przypadku koron wspartych na metalu.

Dla osób odpornych na wysokie temperatury i uczulonych na metal, korony cyrkonowe są najlepszym rodzajem opieki stomatologicznej. Matowy wygląd zęba zostaje wyeliminowany dzięki zdolności cyrkonu do przepuszczania światła, nadając zębom bardziej atrakcyjny i naturalny wygląd.

Nadwrażliwość na ciepło i zimno nie występuje u osób, które mają cyrkonowe pokrycie zębów. Jest również bardziej odporny niż zęby metalowe, a ze względu na naturalny wygląd jest bardziej popularny w przypadku zębów przednich. Cyrkon redukuje przebarwienia spowodowane paleniem lub innymi czynnikami, nie powoduje nieświeżego oddechu, problemów z dziąsłami ani zmienionego smaku w ustach.

Aplikacja Lumineers

Stosując technikę zwaną lumineers, tylko przednie powierzchnie zębów są przerzedzane o 0,3 do 0,7 mm, przy jak najmniejszej utracie żywej tkanki zęba. Następnie do tego rozrzedzonego obszaru

przykleja się porcelanowe laminaty dentystyczne. Jest on stosowany w przypadkach takich jak:

-W przypadku silnie przebarwionych zębów, których nie można uzyskać za pomocą wybielania zębów,

- W zębach, które są strukturalnie niezdrowe i źle ukształtowane,

-Łączenie rozszczepionych zębów (zamykanie diastem),

Poza tym może być stosowany jako opcja kosmetyczna do prostowania krzywych i źle ustawionych zębów, do naprawy uszkodzonych lub zużytych zębów, do naprawy istniejących wypełnień, których kolor i struktura uległy pogorszeniu, oraz do odbudowy złamanych lub zużytych zębów (jako alternatywa dla leczenia ortodontycznego).

Masz pytanie?
Potrzebujesz więcej informacji na temat zabiegu? Klikając Whatsapp lub e-mail, możesz uzyskać bezpłatną konsultację w sprawie swoich pytań.
Zapytaj lekarza

Zalety aplikacji Lumineers są następujące:

 • Niewielkie ścieranie od 0,3 do 0,7 mm jest wystarczające do uzyskania wymaganego efektu. Przetworzenie wymaga średnio od 7 do 10
 • Są one wykonane z trwałych materiałów, które nie tracą
 • Dzięki lumineerom można uzyskać pożądane cechy estetyczne (kolor, kształt itp.) bez niszczenia naturalnej struktury zębów. W zębie nie wprowadza się żadnych zmian lub wprowadza się bardzo niewielkie Ząb może mieć tylko 0,3 do 0,7 mm usuniętego materiału.
 • Niezadowalające zęby są kopiowane, a następnie kształtowany jest na nich wzór. Innymi słowy, modyfikacja, która ma zostać wprowadzona w zębach, może zostać zademonstrowana na początku procedury przed interwencją w zęby.
 • Ponieważ powierzchnie porcelanowe są gładkie, plamy spowodowane paleniem tytoniu i innymi przyczynami są mniej
 • Nie zmienia koloru pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak kawa, herbata czy
 • Charakteryzuje się wysoką odpornością na ścieranie.

Różowa estetyka

Estetyka dziąseł (pink aesthetic) to metoda leczenia, która ma na celu skorygowanie deformacji dziąseł i doprowadzenie ich do pozycji i standardów, w jakich powinny się znajdować, podobnie jak zęby. Leczenie schorzeń dziąseł, które na co dzień negatywnie wpływają zarówno na nasze życie towarzyskie, jak i zawodowe, zyskało w ostatnich czasach na popularności.

W estetyce dziąseł nie ma ograniczeń wiekowych. Może być stosowana u każdego, kto nadaje się do leczenia struktury zębów i dziąseł. Estetyka dziąseł może być stosowana u osób, które mają niezdrowe dziąsła, u których dziąsła nadmiernie uwypuklają się podczas uśmiechu oraz u osób, które mają problemy z recesją dziąseł.

Jeśli dziąsła są zbyt widoczne podczas uśmiechu, kolor dziąseł nie jest zadowalający, dziąsła są przebarwione, jeśli poziomy dziąseł mają różne wymiary w porównaniu z zębami, można zastosować zabieg estetyczny.

Przed utworzeniem dziąsła, pozostałości i kamień nazębny na zębach są czyszczone. Zęby są znieczulane znieczuleniem miejscowym. Po znieczuleniu dziąseł pacjenta znieczuleniem miejscowym, nadmiarowe części dziąseł są wycinane za pomocą sprzętu pomocniczego i urządzenia laserowego, a dziąsła są kształtowane na nowo.

Przed Operacją Hollywood Smile

Aplikacja Hollywood smile ma różną liczbę sesji dla każdego pacjenta. Pierwsza sesja jest również badaniem, a w jej trakcie wykonywane są takie zabiegi jak;

 • Cyfrowe wymiary zębów są uzyskiwane za pomocą skanera wewnątrzustnego 3D,
 • Zdjęcia są robione,
 • Określany jest odpowiedni projekt pacjenta,
 • Cyfrowy projekt uśmiechu jest wykonywany za pomocą skanera wewnątrzustnego 3Shape,
 • Następnie, gdy uzgodniony projekt jest gotowy, jego wygląd jest pokazywany

Gdy nadejdzie drugi termin wizyty pacjenta, wykonywane są zabiegi na dziąsłach i zębach. Stosuje się zęby tymczasowe, wykonując cyfrowe pomiary zębów za pomocą skanera wewnątrzustnego 3D.

Podczas ostatniej wizyty wypróbowywana jest powłoka zaprojektowana specjalnie dla pacjenta, a leczenie zostaje zakończone, jeśli pacjent ją zaakceptuje. Ponieważ leczenie ma charakter indywidualny, można dokonać niezbędnych ustaleń, jeśli pacjent nie wyrazi zgody. W tym celu wykorzystywana jest faza próbna. Jeśli ustalenia są niewielkie, można je zastosować podczas tej samej sesji. Jednak w przypadku poważnych zmian konieczna jest nowa sesja.

Po Operacji Hollywood Smile

Po aplikacjach estetyki uśmiechu nie należy stosować past do zębów o właściwościach ściernych i należy zmienić niewłaściwe nawyki szczotkowania zębów. W przeciwnym razie na powierzchni zębów mogą pojawić się rysy. Z tego powodu zęby powinny być szczotkowane 2 lub 3 razy dziennie przy użyciu nieściernych past z fluorem. Nić dentystyczna powinna być używana regularnie, aby zapewnić, że zabiegi wykonywane na zębach są długotrwałe, aby oczyścić pozostałą płytkę nazębną na zębach i zapobiec próchnicy zębów. Bardzo ważne jest zapewnienie higieny jamy ustnej za pomocą

bezalkoholowych płynów do płukania jamy ustnej. Należy unikać spożywania pokarmów bogatych w cukier oraz gryzienia i żucia twardych przedmiotów.

Hollywood Smile w Turcji Proces

Anesthesia

Lokalny

Duration of treatment

6-8 Godziny

Stay in Istanbul

3 Dni

Socially acceptable

1 Tydzień

Hollywood Smile w Turcji Cena

All inclusive package
 • Darmowa konsultacja
 • 8 nocy w 5-gwiazdkowym hotelu w Stambule
 • Badania przed/pooperacyjne
 • Koszt laboratorium
 • Leki i sprzęt
 • Cały transfer VIP
 • Wsparcie 7/24
 • Nasi Asystenci mówią po polsku

Request Information
Pierwsze imię jest wymagane!
Email jest wymagany!
Numer telefonu jest wymagany!
Without country code
Czas połączenia jest wymagany!
Kendi ülkenizin saatine göre.
Wiele operacji
 
Privacy Policy is required

Application Process

Wypełnić formularz

Aby się z nami skontaktować, musisz najpierw wypełnić formularz.

Darmowa konsultacja

Po wypełnieniu formularza nasi konsultanci ds. zdrowia skontaktują się z Państwem tak szybko, jak to możliwe.

Wyślij zdjęcie

Nasi eksperci ds. zdrowia poproszą o Twoje zdjęcia, aby pokazać je lekarzowi.

Planowanie

Po obejrzeniu zdjęć lekarz zdecyduje, czy kwalifikujesz się do zabiegu i zaplanuje przebieg operacji.

Hollywood Smile w Turcji FAQ

Jeśli nie widzisz odpowiedzi na swoje pytanie, możesz wysłać do nas wiadomość e-mail za pośrednictwem naszego formularza kontaktowego.

Operacja może wymagać kilku sesji z dentystą. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest przyjazd do Stambułu na kilka dni przed operacją.

Możesz potrzebować 7-10 dni w zależności od procedury, którą będziesz mieć. Odpowiednie planowanie będzie dobrym wyborem.

Hollywood Smile, często znany jako kompletna rekonstrukcja protetyczna obu szczęk z wykorzystaniem nakładek, licówek i często implantów, to kompleksowa metamorfoza uśmiechu. Hollywood Smile obejmuje instalację koron dentystycznych na wszystkich zębach lub przynajmniej na wszystkich zębach widocznych w obu szczękach, w tym przedtrzonowcach.

Ponieważ jesteś zdrętwiały, ból nie powinien stanowić problemu. Większość pacjentów, którzy otrzymali od dwóch do czterech licówek, zgłasza minimalny lub żaden ból po zabiegu. Pacjenci, którzy mają osiem lub więcej licówek, mogą odczuwać ból dziąseł i szczęki. Zwykle jest to niewielki dyskomfort, który można leczyć lekami dostępnymi bez recepty.

 

Ale żaden z wyżej wymienionych, jeśli nie wszystkie, "hollywoodzkich uśmiechów" nie powstał bez licówek. Naturalne zęby nie są wybielająco białe i często nie mają podręcznikowo idealnych wymiarów. Zasadniczo, licówka to część korony, która pokrywa tylko przednią część zęba.

Hollywood Smile obejmuje instalację koron dentystycznych na wszystkich zębach lub przynajmniej na wszystkich zębach widocznych w obu szczękach, w tym przedtrzonowcach.

Ile zębów ma hollywoodzki uśmiech?

 

W górnym łuku, około sześciu do ośmiu zębów jest zazwyczaj pokrytych licówkami na zęby przednie. Niektóre osoby decydują się na założenie licówek porcelanowych na osiem górnych i dolnych zębów przednich. Kształt zębów, symetria, proporcje jamy ustnej i twarzy oraz konsystencja mogą mieć wpływ na podejmowane decyzje.

Wyobraź to sobie jako biały płaszcz, który, jeśli chcesz, może pozostać biały na zawsze. Czy jest to bezpieczne? Tak, w 100%! Ponieważ światło lasera eliminuje bakterie powodujące choroby dziąseł, lata zabiegów wybielania zębów wykonywanych na całym świecie wykazały, że są one korzystne dla dziąseł.

W niektórych przypadkach produkty do wybielania zębów mogą rozjaśnić zęby o dziewięć lub więcej odcieni. Jednak ostateczne rezultaty są zazwyczaj od trzech do siedmiu odcieni jaśniejsze. Pamiętaj, że wybielanie zębów jest tymczasowe, więc ostatecznie będziesz musiał je uzupełnić po latach dalszych przebarwień wynikających z Twojego stylu życia.

Profesjonalne wybielanie zębów (w gabinecie) to najszybszy i najskuteczniejszy sposób wybielania zębów. Podczas krótkiego, jednogodzinnego zabiegu zęby mogą stać się od dwóch do ośmiu odcieni bielsze, a efekty mogą utrzymywać się nawet przez pięć lat.

Są to zdejmowane licówki, które naśladują ruchome aparaty dentystyczne, a ich celem jest zmiana koloru lub kształtu zębów jako zabieg kosmetyczny, podobny do korzyści płynących z ruchomego uśmiechu Hollywood.

Chociaż procedura ta jest ogólnie bezpieczna, dentysta jest najważniejszym czynnikiem w każdym zabiegu stomatologicznym. Trudności po zabiegu są zwykle spowodowane faktem, że pacjent nie był dobrym kandydatem do leczenia.