Operacje Plastyczne

BBL w Turcji

BBL w Turcji

Czym Jest BBL w Turcji?

Brazylijski lifting pośladków, innymi słowy BBL, to chirurgiczna procedura podnoszenia pośladków i modelowania bioder. Pozwala pacjentom uzyskać prostsze, bardziej wypukłe i idealnie ukształtowane biodra. BBL, zwany również liftingiem pośladków, może być stosowany przy użyciu różnych technik, takich jak wstrzyknięcie tłuszczu, silikonowa proteza pośladków i wypełnienie. W operacjach BBL dąży się do tego, aby nie odbiegać od naturalnego wyglądu. Jednym z celów operacji podnoszenia pośladków jest zapewnienie większej objętości i podniesienia pośladków, a także gładkich linii podkreślających kobiecość.

Brazylijska operacja pośladków jest stosowana, aby pomóc kobietom osiągnąć naturalnie wyglądającą, bardziej obszerną i młodzieńczą postawę. Ma na celu wyjaśnienie fałd między talią a biodrami poprzez zaciśnięcie pośladków, Jednak w operacjach estetycznych pośladków celem jest nie tylko wstrzyknięcie tłuszczu i powiększenie biodra, ale także rozważenie ciała jako całości i odpowiednie zaplanowanie.

Metody BBL

Istnieją dwie różne techniki, a mianowicie transfer tłuszczu i technika wypełniania silikonem. Aby zdecydować, która technika zostanie zastosowana podczas zabiegu, należy ocenić wymagania danej osoby i obecną strukturę anatomiczną. Ludzie mogą mieć różne oczekiwania co do okolicy bioder.

Głównymi problemami są niski, luźny wygląd pośladków i brak linii. Różne specjalne techniki chirurgiczne zostały opracowane dla wszystkich tych problemów w chirurgii estetycznej i plastycznej.

Transfer tłuszczu

Metoda transferu tłuszczu jest idealna, jeśli dana osoba ma wystarczającą ilość tkanki tłuszczowej, aby uzyskać pożądany obraz po zakończeniu operacji. Podczas operacji wykonywanej za pomocą transferu tłuszczu, nadmiar tłuszczu z brzucha, obwodu talii i okolicy bioder jest usuwany z organizmu metodą liposukcji. Tłuszcze te są umieszczane pod skórą w celu ukształtowania pośladków przy użyciu specjalnej techniki. W tej metodzie, podczas gdy górne części nóg są zmniejszone i zwężone, można uzyskać zakrzywiony wygląd pośladków. Nie stosuje się żadnych innych substancji poza własnym tłuszczem.

Wypełnienie silikonowe

Inną techniką jest operacja pośladków z użyciem protez silikonowych. Silikonowe protezy mogą być stosowane w przypadkach, w których pożądane jest stworzenie znacznie bardziej wyprostowanego i napiętego wyglądu pośladków. Oprócz procesu pompowania, operacje zwane liftingiem pośladków mogą być stosowane w celu zmniejszenia pośladków i usunięcia zwiotczenia. W tym przypadku nacięcia są wykonywane w górnej części bioder i brzucha, skóra jest naciągana, a obszar bioder jest podnoszony do góry. Proces ten ma na celu wyeliminowanie zapadania się i zwiotczenia pośladków. Usuwanie tłuszczu może być również wykonywane w celu zmniejszenia bioder.

Masz pytanie?
Potrzebujesz więcej informacji na temat zabiegu? Klikając Whatsapp lub e-mail, możesz uzyskać bezpłatną konsultację w sprawie swoich pytań.
Zapytaj lekarza

Przed operacją BBL

 Przed zabiegiem BBL należy podzielić się z lekarzem swoimi dolegliwościami i życzeniami. W tym procesie lekarz zdecyduje, w jakim celu i jaką metodą operacja zostanie przeprowadzona. Po badaniu fizykalnym zostaną zlecone pewne testy w celu sprawdzenia ogólnego stanu zdrowia i możliwości znieczulenia. Podzielenie się swoimi oczekiwaniami z lekarzem podczas procesu badania pomoże osiągnąć najlepsze wyniki. Przed zabiegiem należy porozmawiać z lekarzem o swojej historii medycznej i regularnie przyjmowanych lekach. Aby poddać się operacji BBL, podobnie jak w przypadku wszystkich innych operacji estetycznych, osoba musi mieć ukończone 18 lat. Istnieje kilka punktów, na które należy zwrócić uwagę przed operacją; Należy rzucić alkohol i palenie co najmniej 3 tygodnie przed brazylijskim liftingiem pośladków, Jeśli używasz leków przeciwdepresyjnych lub odchudzających, powinieneś przestać co najmniej 3 tygodnie przed operacją, Powinieneś unikać leków, takich jak środki przeciwbólowe, suplementy ziołowe, witaminy i aspiryna, które zwiększają krwawienie 1 tydzień przed operacją. Należy również zrobić sobie przerwę od diety przed operacją.

Osoby cierpiące na choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca i nadciśnienie tętnicze, powinny poinformować o nich lekarza i upewnić się, że dolegliwości są pod kontrolą przed operacją. Stosując się do zaleceń lekarza, można łatwo przejść przez proces operacji i zwiększyć szybkość powrotu do zdrowia.

Po operacji BBL

Po zabiegu iniekcji tłuszczu pacjent jest wypisywany tego samego dnia, podczas gdy w przypadku metody protezy silikonowej wymagana jest 1 noc w szpitalu. W okresie pooperacyjnym przez 3 dni nie należy brać prysznica i długo przebywać w wodzie. Ponownie, nie należy wykonywać ciężkich prac i podnosić ciężarów przez 3 dni, aby zapobiec bólowi. Higiena ciała powinna być utrzymywana na wysokim poziomie, aby zapobiec infekcji po operacji protezy silikonowej. Proces gojenia w metodzie iniekcji tłuszczu jest szybszy niż w metodzie protezy silikonowej. Podczas gdy powrót do pracy i życia towarzyskiego nie jest możliwy przez 5 dni w przypadku protezy silikonowej, powrót do pracy i codziennego życia jest możliwy po 3 dniach w przypadku operacji wstrzyknięcia tłuszczu. Chociaż różni się to w zależności od zastosowanej techniki, powrót do zdrowia następuje w ciągu 2-10 dni. Potrzeba jednak 3-6 miesięcy, aby obrzęk i opuchlizna minęły i przybrały ostateczny kształt pośladków. Istnieje kilka punktów, na które należy zwrócić uwagę po BBL;

 • Prysznic można wziąć dnia po zabiegu, ale nie należy przebywać zbyt długo w wodzie przez 4-6 tygodni.
 • Gorset medyczny powinien być noszony przez co najmniej 2 tygodnie, aby przyspieszyć powrót do zdrowia,
 • Ciężkich sportów należy unikać przez 1-1,5 miesiąca,
 • Konieczna jest ochrona obszaru operacyjnego przed skutkami fizycznymi,
 • Leki przepisane przez lekarza powinny być stosowane regularnie przez zalecany okres,
 • W okresie zaleconym przez lekarza po zabiegu nie należy palić tytoniu ani spożywać alkoholu,
 • W celu ochrony miejsc nacięć przed infekcją protezy silikonowej należy przestrzegać zasad higieny,
 • W pierwszych dniach procesu gojenia po wszczepieniu protezy silikonowej nie należy siadać w sposób wywierający zbyt duży nacisk na okolice pośladków, siadać lekko bokiem lub siadać na poduszce medycznej,
 • Przez 3 dni po operacji nie należy kłaść się na plecach,
 • W metodzie wstrzykiwania tłuszczu trwałość należy zwiększyć, wykonując operację rezerwową po utracie tłuszczu.
 • Postępując zgodnie z zaleceniami lekarza po BBL, można przyspieszyć proces gojenia i osiągnąć wymarzony wygląd.

BBL Proces

Anesthesia

Ogólne

Duration of treatment

2-3 Godziny

Stay in Istanbul

5 Dni

Socially acceptable

2 Tygodnie

BBL w Turcji Cena

All inclusive package
 • Darmowa konsultacja
 • 4 noce w 5-gwiazdkowym hotelu w Stambule
 • Badania przed/pooperacyjne
 • Koszt laboratorium
 • Leki i sprzęt
 • Cały transfer VIP
 • Wsparcie 7/24
 • Nasi Asystenci mówią po polsku

Request Information
Pierwsze imię jest wymagane!
Email jest wymagany!
Numer telefonu jest wymagany!
Without country code
Czas połączenia jest wymagany!
Kendi ülkenizin saatine göre.
Wiele operacji
 
Privacy Policy is required

Application Process

Wypełnić formularz

Aby się z nami skontaktować, musisz najpierw wypełnić formularz.

Darmowa konsultacja

Po wypełnieniu formularza nasi konsultanci ds. zdrowia skontaktują się z Państwem tak szybko, jak to możliwe.

Wyślij zdjęcie

Nasi eksperci ds. zdrowia poproszą o Twoje zdjęcia, aby pokazać je lekarzowi.

Planowanie

Po obejrzeniu zdjęć lekarz zdecyduje, czy kwalifikujesz się do zabiegu i zaplanuje przebieg operacji.

BBL w Turcji FAQ

Jeśli nie widzisz odpowiedzi na swoje pytanie, możesz wysłać do nas wiadomość e-mail za pośrednictwem naszego formularza kontaktowego.

Nasi specjaliści doradzili, że lepiej jest wykonać badania całkowicie przed dniem operacji. Ponieważ może być konieczne przygotowanie się psychiczne, idealnie jest przyjechać do Turcji 2-3 dni przed operacją brazylijskiego liftingu pośladków.

Proces rekonwalescencji potrwa 7-14 dni. Ale pod koniec pierwszego tygodnia po operacji BBL będziesz w stanie wykonywać swoje codzienne czynności. Nie zapomnij zobaczyć pięknych zabytków Stambułu!

Brazylijski lifting pośladków (BBL) powiększa i modeluje pośladki, wykorzystując tkankę tłuszczową z własnego ciała. Własny tłuszcz służy jako "wypełniacz" w BBL, więc wyniki mogą utrzymywać się przez lata. Pełny efekt BBL może trwać do sześciu miesięcy.

Po zabiegu pacjenci stracą pewną objętość. Nie cały wstrzyknięty tłuszcz przetrwa w czasie, tak jak w przypadku wszystkich zabiegów przeszczepu tłuszczu.

Według specjalistów, w fazie gojenia organizm wchłonie od 20 do 40% wstrzykniętego tłuszczu.

Po dziesięciu latach od zabiegu BBL Twoje pośladki będą prawdopodobnie nadal tak samo jędrne i zaokrąglone, jak bezpośrednio przed zabiegiem.

Ponieważ BBL nie jest przeznaczony do leczenia luźnej skóry, możesz chcieć poddać się dodatkowej procedurze, jeśli masz problemy z wiotkością skóry.

Po zabiegu BBL nie należy od razu siadać, aby uniknąć uszkodzenia przeniesionych komórek tłuszczowych.

Krążenie krwi, które jest ważne dla rozwoju komórek tłuszczowych, może być zaburzone przez siedzenie na pośladkach.

Długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej zbyt krótko po zabiegu może ograniczyć krążenie i być może zabić komórki tłuszczowe.

Prosimy o cierpliwość; proces gojenia może potrwać do sześciu miesięcy, zanim zobaczysz pełne wyniki. Tylko około 70% przeniesionych komórek tłuszczowych przetrwa po BBL, dlatego należy spodziewać się niewielkiego zmniejszenia rozmiaru pośladków.

 

Unikaj używania wyrobów tytoniowych, palenia lub wapowania. Ponieważ tytoń spowalnia gojenie i zmniejsza dopływ tlenu do krwi, jego używanie może utrudniać tworzenie się przeniesionych komórek tłuszczowych. Odpoczywaj i unikaj rygorystycznych czynności, takich jak prowadzenie samochodu lub trening.

Około dwóch do trzech miesięcy po zabiegu BBL większość pacjentów może bezpiecznie i komfortowo nosić dżinsy.

Lekarz dokładnie oceni proces gojenia podczas wizyt kontrolnych po zabiegu i doradzi, kiedy można bezpiecznie powrócić do noszenia wybranej garderoby.

Należy jednak pamiętać, że BBL to proces dwuetapowy. W miejscu liposukcji pacjenci mogą mieć jedną lub więcej blizn, ale są one zazwyczaj bardzo małe i często rozpuszczają się prawie całkowicie.

 

 

Można zaobserwować krwisty płyn wylewający się z nacięć, z których usunięto tłuszcz po operacji BBL.

To całkowicie normalne, że miejsca te wytwarzają więcej płynu niż zwykle, więc nie należy się niepokoić drenażem. Po zabiegu zjawisko to często ustępuje w ciągu 24 godzin.

Po liposukcji i BBL masaże są tak ważne, ponieważ ucisk pomaga ciału pozbyć się płynów i zmniejsza nadmierny stan zapalny, który może powodować zwłóknienie.

Specjaliści zalecają rozpoczęcie masażu dzień po BBL lub liposukcji.