Chirurgia Bariatryczna

Balon Żołądkowy w Turcji

Gastric Balloon in Turkey

Czym Jest Balon Żołądkowy?

Balon żołądkowy to skuteczna i niechirurgiczna metoda leczenia otyłości stosowana na całym świecie. Pomysł tej aplikacji, która daje uczucie sytości osobie z balonem, który zajmuje miejsce w żołądku, został po raz pierwszy opracowany w 1982 roku. Operacja, która została opracowana w celu wypełnienia luki między samą dietą i ćwiczeniami a bardziej skomplikowanymi bariatrycznymi metodami chirurgicznymi, była w ostatnich latach szeroko stosowana u osób z nadwagą i otyłością, które nie są na granicy operacji.

Procedura ta jest również stosowana jako przygotowanie do operacji otyłości. W ten sposób ma na celu szybką utratę nadwagi. Możliwe jest podjęcie środków ostrożności dzięki tej aplikacji i odpowiedniej diecie, zanim nadwaga przejdzie w chorobliwą otyłość.

Rodzaje Balonów Żołądkowych

Zazwyczaj balony żołądkowe mają ten sam mechanizm działania. Występują one jednak w różnych wariantach, w zależności od takich cech jak czas przebywania w żołądku, możliwość regulacji lub nie.

Balony o Stałej Objętości

Balony o stałej objętości są napełniane 400-600 ml przy pierwszym wejściu. Ich objętość nie zmienia się wraz z upływem czasu. Pozostają one w żołądku przez maksymalnie 6 miesięcy. Pod koniec tego okresu jest on ponownie usuwany. W przypadku połykalnego balonu żołądkowego (balonu eliptycznego) nie ma potrzeby wykonywania endoskopii. Po upływie 4 miesięcy pokrywa balonu otwiera się samoczynnie. Następnie balon zostaje zgaszony i samoczynnie wydalony z jelita. Podobnie jak w przypadku innych procedur, do usunięcia balonu nie jest wymagana ponowna endoskopia.

Regulowany Balon Żołądkowy

Regulowany balon żołądkowy różni się od balonu żołądkowego o stałej objętości. Różnica polega na tym, że gdy balon znajduje się w żołądku, jego objętość można regulować w zależności od potrzeb. Po umieszczeniu balonów tego typu w żołądku napełnia się je 400-500 ml płynu. W kolejnym procesie ilość płynu w balonie może być zwiększana lub zmniejszana w zależności od stanu utraty wagi pacjenta.

Masz pytanie?
Potrzebujesz więcej informacji na temat zabiegu? Klikając Whatsapp lub e-mail, możesz uzyskać bezpłatną konsultację w sprawie swoich pytań.
Zapytaj lekarza

Wprowadzanie balonów żołądkowych do żołądka poza połykalnym balonem żołądkowym Ellipse firmy Allurion odbywa się w sedacji. Sedacja pozwala na sen. Nie jest to jednak znieczulenie ogólne. Nie jest potrzebny żaden sprzęt wspomagający oddychanie. Dlatego nie należy jej mylić ze znieczuleniem ogólnym. Ryzyko jest znacznie mniejsze w przypadku tej operacji.

Przed Balonem Żołądkowym

Przed zastosowaniem balonu żołądkowego u wszystkich pacjentów w Stambule ważne jest, aby pacjent miał w przeszłości operację żołądka, poważne dolegliwości żołądkowe, uzależnienie od alkoholu i narkotyków lub nie stosował leków rozrzedzających krew. Jeśli palisz i pijesz alkohol, powinieneś tymczasowo zaprzestać palenia przed operacją. Ponadto, jeśli przyjmujesz leki rozrzedzające krew, powinieneś przestać je przyjmować co najmniej dziesięć dni przed operacją. Należy poinformować o tym lekarza i postępować zgodnie z jego zaleceniami.

O tym, czy pacjent nadaje się do zabiegu, decydują badania, które należy wykonać przed operacją. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, ustalany jest dzień operacji.

Po Balonie Żołądkowym

Balon żołądkowy różni się w zależności od osoby, ale pozostaje w żołądku przez maksymalnie 6 miesięcy. W tym okresie istnieją kwestie, na które osoby z balonem żołądkowym powinny zwrócić uwagę. Po wprowadzeniu balonu do żołądka mogą wystąpić nudności, wymioty itp. przez 72 godziny. Żołądek ma 3 dni na przyzwyczajenie się do balonu. Po 72 godzinach żołądek przyzwyczaja się do balonu i nudności, wymioty itp. ustępują. Podczas tego 3-dniowego okresu pacjenci są karmieni wyłącznie płynami. W kolejnych dniach stopniowo rozpoczyna się normalne karmienie.

 • W ciągu pierwszych 24 godzin po wprowadzeniu balonu żołądkowego nie należy podejmować aktywności fizycznej.
 • Zimne napoje należy zaczynać od łyżeczki i stopniowo zwiększać ich ilość, ale należy je pić w małych ilościach.
 • Jeśli płyny są wypijane w dużych ilościach, bardziej prawdopodobne jest wystąpienie wymiotów i nudności.
 • Po diecie płynnej trwającej 3 dni przechodzi się na pokarmy stałe, ale pokarmy półstałe powinny być spożywane przed pokarmami stałymi.
 • Płynów nigdy nie należy przyjmować podczas posiłków. Płyny można przyjmować co najmniej pół godziny po
 • Ponieważ pojemność żołądka jest zmniejszona, należy jeść mało, ale często. W przypadku zjedzenia zbyt dużej ilości pokarmu mogą wystąpić nudności, wzdęcia i wymioty.
 • Konieczne jest spożywanie 6 posiłków dziennie, 3 głównych i 3 przerywanych. Posiłki należy spożywać regularnie, nigdy ich nie pomijając.
 • Preferowane powinny być pokarmy białkowe, a dieta powinna być pozbawiona węglowodanów, cukru i tłuszczu.
 • Konieczne jest spożywanie pokarmów białkowych w głównych posiłkach. Owoce powinny być spożywane jako przekąski.
 • Jedzenie powinno być spożywane raczej powoli, a pokarm powinien być przeżuwany 20-30
 • Spożycie kofeiny powinno być minimalne. Więcej niż 2 filiżanki kawy dziennie mogą powodować wrzody. Kawa bezkofeinowa może być preferowana.
 • Ćwiczenia powinny być wykonywane regularnie. Konieczne jest ćwiczenie 3-4 dni w tygodniu, ale preferowane powinny być lekkie ćwiczenia. Chodzenie, pływanie, jazda na rowerze to odpowiednie ćwiczenia dla osób noszących balony żołądkowe.

Ćwiczenia są bardzo ważne dla tych osób.

Balon Żołądkowy Proces

Anesthesia

Ogólne

Duration of treatment

2-3 Godziny

Stay in Istanbul

2 Dni

Socially acceptable

5 Dzień

Balon Żołądkowy w Turcji Cena

All inclusive package
 • Darmowa konsultacja
 • 3 noce w 5-gwiazdkowym hotelu w Stambule
 • Badania przed/pooperacyjne
 • Koszt laboratorium
 • Leki i sprzęt
 • Cały transfer VIP
 • Wsparcie 7/24
 • Nasi Asystenci mówią po polsku

Request Information
Pierwsze imię jest wymagane!
Email jest wymagany!
Numer telefonu jest wymagany!
Without country code
Czas połączenia jest wymagany!
Kendi ülkenizin saatine göre.
Wiele operacji
 
Privacy Policy is required

Application Process

Wypełnić formularz

Aby się z nami skontaktować, musisz najpierw wypełnić formularz.

Darmowa konsultacja

Po wypełnieniu formularza nasi konsultanci ds. zdrowia skontaktują się z Państwem tak szybko, jak to możliwe.

Wyślij zdjęcie

Nasi eksperci ds. zdrowia poproszą o Twoje zdjęcia, aby pokazać je lekarzowi.

Planowanie

Po obejrzeniu zdjęć lekarz zdecyduje, czy kwalifikujesz się do zabiegu i zaplanuje przebieg operacji.

Balon Żołądkowy w Turcji FAQ

Jeśli nie widzisz odpowiedzi na swoje pytanie, możesz wysłać do nas wiadomość e-mail za pośrednictwem naszego formularza kontaktowego.

Musisz pozostać w Turcji przez co najmniej tydzień na balon żołądkowy. Okres ten może być dłuższy w zależności od ogólnego stanu zdrowia. Ponieważ jednak pacjent pozostanie w szpitalu przez co najmniej pięć dni po operacji, jego pobyt w Turcji wynosi co najmniej tydzień.

Do Turcji należy przyjechać dzień przed zabiegiem balonikowania żołądka. W tym okresie niezbędne przygotowania do zabiegu przebiegają bardziej komfortowo. Jednak w zależności od sytuacji czas przyjazdu do Turcji może się różnić. Niektórzy pacjenci przyjeżdżają tutaj rano w dniu operacji. Decyzję w tej sprawie można podjąć w rozmowie z lekarzem.

Balony żołądkowe pozostają w żołądku przez maksymalnie sześć miesięcy. Po sześciu miesiącach jest on wygaszany i usuwany za pomocą endoskopii.

W przypadku otyłości, która nie wymaga poważnych operacji, operacja balonem żołądkowym jest najbardziej idealną metodą leczenia. Jest to bardzo często stosowana operacja, ponieważ jest łatwa do zastosowania, a proces po operacji jest komfortowy.

Jest to zabieg endoskopowy. Nie jest to zabieg chirurgiczny. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Dlatego jeśli nie odczuwasz bólu podczas zabiegu. Nie będzie też odczuwać bólu po zabiegu.

Najbardziej prawdopodobnym zagrożeniem wynikającym z tego procesu jest deflacja balonu. Jeśli balon wydostanie się na zewnątrz, może przemieścić się przez układ pokarmowy. Jest to dodatkowa procedura usuwania urządzenia. Może to spowodować zator, który może wymagać operacji.

Pacjenci z balonem żołądkowym często pytają, czy można podróżować samolotem. Podczas lotu mogą wystąpić tymczasowe wzdęcia lub skurcze. Jednak balon żołądkowy bezpiecznie toleruje zmiany wysokości podczas podróży samolotem.

Pigułka balonowa zawiera część kosztu operacji pomostowania żołądka. Jest to około $3,000-$4,000. Jednocześnie procedura ta jest znacznie mniej inwazyjna.

Aby ponownie wprowadzić balon żołądkowy, lekarz powinien bez wątpienia ponownie sprawdzić ogólny stan pacjenta i ponownie ocenić jego przydatność. Jednak wcześniejsze zastosowanie balonu żołądkowego nie uniemożliwia jego ponownego wykonania.

Zespół wypróżniania; odnosi się do grupy problemów i objawów układu trawiennego, które rozwijają się w wyniku niekontrolowanego i szybkiego przechodzenia treści pokarmowej z żołądka do jelita cienkiego.

Rękawowa resekcja żołądka jest najczęściej stosowanym i najbezpieczniejszym rodzajem operacji w świecie bariatrii. Jak w przypadku każdej poważnej operacji, bypass żołądka i inne operacje odchudzające wiążą się z pewnym ryzykiem dla zdrowia. Jednak w przypadku operacji wykonywanej przez doświadczonego chirurga ryzyko to prawie nie istnieje.

Każda operacja otyłości przeprowadzona przez doświadczonego chirurga zakończy się sukcesem. W tym celu należy wspólnie z lekarzem wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie rodzaj operacji.