Ginekomastia w Turcji

Co To Jest Ginekomastia?

Wzrost w okolicy klatki piersiowej u mężczyzn, podobnie jak u kobiet, nazywany jest ginekomastią. Ten dyskomfort, który pojawia się w okresie wzrostu, może prowadzić do problemów psychologicznych wraz z zaburzeniami estetycznymi, jeśli jest trwały. Dolegliwość ta, która zazwyczaj ma podłoże hormonalne, może być leczona różnymi metodami. Powodem, dla którego pojawia się w okresie dojrzewania, są nieprawidłowe zmiany hormonalne w tym procesie. Operacja ginekomastii definiowana jest jako zabieg chirurgiczny wykonywany w przypadku nadmiernego powiększenia

piersi u mężczyzn. Mężczyźni z kobiecym typem piersi osiągają idealny rozmiar piersi dzięki operacji ginekomastii. Istnieje wiele różnych czynników wpływających na występowanie ginekomastii. Wiele przyczyn, od leków po równowagę hormonalną, może powodować nadmierny wzrost piersi u mężczyzn. Ponadto, czynniki strukturalne i genetyczne są jednymi z głównych przyczyn pojawienia się ginekomastii.

Metody Leczenia Ginekomastii

W przeszłości klasyczne leczenie ginekomastii polegało na usunięciu całej tkanki piersi poprzez wejście do brodawki sutkowej. Klatka piersiowa odkształca się jednak i zapada w wyniku tej techniki. Obecnie jest ona rzadko stosowana, z wyjątkiem bardzo szczególnych przypadków. Klasyczna liposukcja będzie wystarczająca do interwencyjnego powiększenia piersi spowodowanego tkanką tłuszczową. Metody liposukcji ultradźwiękowej lub laserowej zwiększą sukces w przypadkach, w których gruczoł sutkowy również się powiększył. W przypadku każdej z tych metod nie występuje blizna (chyba że dana osoba ma zaburzenia związane z gojeniem się ran, takie jak przerostowa blizna/keloid). W przypadkach, gdy gruczoł sutkowy jest bardziej zaawansowany, a gruczoł sutkowy jest zwłókniały (stwardniały), możliwe jest usunięcie tej twardej tkanki (metoda pull-through) za pomocą krótkich nacięć (przy tej metodzie nie będzie widocznej blizny w ciągu kilku miesięcy). W przypadkach, gdy gruczoł sutkowy powiększa się, a sutek jest poważnie obwisły, należy zaplanować podniesienie sutka. Mężczyźni, którzy przeszli operację bariatryczną i mają poważnie obwisłe piersi po utracie wagi, mogą potrzebować przesunięcia sutka w ten sposób. Z drugiej strony przypadki jednostronnej ginekomastii to przypadki, które należy podkreślić i zbadać osobno i szczegółowo.

Ponieważ jednostronne otłuszczenie piersi może być spowodowane rakiem piersi u mężczyzn, w takich przypadkach, w razie wątpliwości, można usunąć całą tkankę piersi lub wcześniej potwierdzić diagnozę za pomocą różnych procedur biopsji. Operacje ginekomastii trwają 1-2 godziny i są zdecydowanie wykonywane w znieczuleniu. Po zabiegu zakładany jest specjalistyczny gorset. Zaleca się pozostanie w szpitalu przez co najmniej 1 noc. Jeśli jest dren, jest on usuwany następnego dnia, a pacjent jest wypisywany. Konieczne jest używanie gorsetu przez 3-4 tygodnie.

Przed Operacją Ginekomastii

Operacja obejmuje zabiegi chirurgiczne tkanek i narządów. Każda potrzeba operacji oznacza, że ludzie muszą poradzić sobie z wieloma pytaniami. Po uzyskaniu informacji o tym, jak wygląda operacja, drugim pytaniem jest to, co należy wziąć pod uwagę przed operacją. Operacje ginekomastii, które mogą wpływać na życie społeczne pod względem estetyki, są co najmniej tak samo ważne jak inne kroki chirurgiczne. W rzeczywistości kwestia ta staje się jeszcze ważniejsza, gdy dana osoba ma swój własny wygląd zewnętrzny, czyli wygląd estetyczny. Rzeczy do rozważenia przed operacją

Masz pytanie?
Potrzebujesz więcej informacji na temat zabiegu? Klikając Whatsapp lub e-mail, możesz uzyskać bezpłatną konsultację w sprawie swoich pytań.
Zapytaj lekarza

ginekomastii są podobne do innych operacji chirurgicznych. Możemy je wyszczególnić w następujący sposób:

 • Stosowanie leków rozrzedzających krew, takich jak Aspiryna - Coraspin, należy przerwać na co najmniej 10 dni przed
 • Przed operacją konieczne jest przeprowadzenie testów i badań wymaganych przez
 • Lekarz musi być poinformowany o ważnych kwestiach, takich jak wiek, wzrost, waga, historia genetyczna i historia choroby
 • Przed operacją ginekomastii należy zaprzestać szkodliwych nawyków, takich jak spożywanie alkoholu i palenie tytoniu, pod warunkiem, że rozpocznie się co najmniej dziesięć

Spożywanie papierosów może opóźnić gojenie się tkanek i wywołać rozwój różnych powikłań.

 • W dniu operacji nie należy jeść ani pić, krótko mówiąc, należy być głodnym.

Po Operacji Ginekomastii

 Po operacji ginekomastii wykonanej za pomocą liposukcji na pacjenta nakładany jest ciasny opatrunek, aby zapobiec krwawieniu wewnątrz. Ten ciasny opatrunek pozostaje przez 2 dni, a następnie jest otwierany, pacjent odczuwa ulgę po otwarciu opatrunku. Na ogół stosuje się szwy rozpuszczalne, nie ma potrzeby zakładania szwów, w razie potrzeby 1-2 szwy zdejmuje się po 1 tygodniu. Dzięki zastosowanej liposukcji, w technice operacji ginekomastii nie stosuje się drenażu, dzięki czemu komfort pacjenta znacznie wzrasta i może on kontynuować swoje codzienne życie. Po operacji ginekomastii prawie nie występuje ból, a jedynie uczucie ucisku. 1 tydzień po operacji nawet najbardziej opuchnięty stan daje godny podziwu rezultat. Po 1 miesiącu, gdy zdejmiesz ubranie, nie będzie oczywiste, że przeszedłeś operację. W tym okresie przy dotyku pojawi się twardość, którą tylko Ty możesz poczuć. Twardość ta może zmniejszać się przez 3 miesiące. Po 6 miesiącach będziesz miał najlepszy wygląd, jakbyś nigdy nie przeszedł operacji. Po operacji ginekomastii pacjenci mogą wrócić do normalnego życia następnego dnia.

Ginekomastia Proces

Anesthesia

Ogólne

Duration of treatment

3-4 Godziny

Stay in Istanbul

6 Dni

Socially acceptable

1 Tydzień

Ginekomastia w Turcji Cena

All inclusive package
 • Darmowa konsultacja
 • 5 nocy w 5-gwiazdkowym hotelu w Stambule
 • Badania przed/pooperacyjne
 • Koszt laboratorium
 • Leki i sprzęt
 • Cały transfer VIP
 • Wsparcie 7/24
 • Nasi Asystenci mówią po polsku

Request Information
Pierwsze imię jest wymagane!
Email jest wymagany!
Numer telefonu jest wymagany!
Without country code
Czas połączenia jest wymagany!
Kendi ülkenizin saatine göre.
Wiele operacji
 
Privacy Policy is required

Application Process

Wypełnić formularz

Aby się z nami skontaktować, musisz najpierw wypełnić formularz.

Darmowa konsultacja

Po wypełnieniu formularza nasi konsultanci ds. zdrowia skontaktują się z Państwem tak szybko, jak to możliwe.

Wyślij zdjęcie

Nasi eksperci ds. zdrowia poproszą o Twoje zdjęcia, aby pokazać je lekarzowi.

Planowanie

Po obejrzeniu zdjęć lekarz zdecyduje, czy kwalifikujesz się do zabiegu i zaplanuje przebieg operacji.

Ginekomastia w Turcji FAQ

Jeśli nie widzisz odpowiedzi na swoje pytanie, możesz wysłać do nas wiadomość e-mail za pośrednictwem naszego formularza kontaktowego.

Eksperci zalecają, aby kilka dni wystarczyło na przeprowadzenie wszystkich niezbędnych przygotowań.

Oczekuje się, że w ciągu 7 dni będzie wystarczająco dużo czasu na regenerację i powrót do codziennego życia. Następnie można zobaczyć piękny Stambuł, jak chcesz.

Procedura, która trwa od dwóch do trzech godzin, może obejmować wycięcie w celu usunięcia włóknistej tkanki gruczołowej lub dodatkowej skóry, a także liposukcję w celu usunięcia tkanki tłuszczowej. Podczas całego zabiegu pacjent otrzyma znieczulenie ogólne od certyfikowanego anestezjologa.

Po zabiegu nastąpi okres rekonwalescencji, podobnie jak w przypadku wszystkich poważnych zabiegów kosmetycznych. Przez pierwszy tydzień będziesz musiał nosić specjalistyczną odzież uciskową, aby wspomóc proces gojenia, ale większość pacjentów może wrócić do normalnego życia w ciągu 3 dni do 2 tygodni.

Nie trzeba spędzać nocy w szpitalu, ponieważ jest to zabieg wykonywany w ciągu dnia. W ciągu dwóch do trzech dni można zazwyczaj powrócić do codziennych czynności i pracy. Odczekaj dwa tygodnie przed podjęciem bardziej forsownych ćwiczeń klatki piersiowej, takich jak podnoszenie ciężarów na siłowni.

W przypadku znieczulenia ogólnego pacjent będzie "spał" przez cały czas trwania zabiegu. Nawet jeśli jesteś przytomny, znieczulenie miejscowe znieczula obszar, dzięki czemu nie odczuwasz bólu.

Znieczulenie ogólne jest zazwyczaj jedynym bezpiecznym wyborem.

Drugiego dnia po zabiegu można wziąć prysznic. Po prysznicu należy delikatnie osuszyć nacięcia, nie pocierając ich. Przez co najmniej trzy tygodnie po zabiegu należy zachować ostrożność podczas kąpieli lub pływania.

Zaleca się spożywanie zbilansowanych posiłków z dużą ilością owoców, warzyw i białka, gdy tylko poczujesz się gotowy do ponownego rozpoczęcia jedzenia stałych pokarmów.

Przez kilka następnych tygodni należy powstrzymać się od palenia tytoniu i picia alkoholu, ponieważ czynności te mogą utrudniać powrót do zdrowia.

Pamiętaj, aby podeprzeć się poduszkami i spać na plecach. Ułatwi to wstawanie z łóżka. Przez dwa tygodnie po zabiegu nie należy spać na brzuchu ani na boku.

Golenie może zwiększyć ryzyko rozwoju infekcji po zabiegu, dlatego przed woskowaniem lub goleniem klatki piersiowej należy odczekać co najmniej dwa tygodnie przed i sześć tygodni po zabiegu.

Siniaki, krwawienie, gromadzenie się płynu, nierówne kontury, utrata skóry sutków, widoczne blizny, drętwienie sutków, odwrócone sutki, luźna skóra piersi i asymetria to przykłady typowych konsekwencji. Dlatego ważne jest, aby wybrać doświadczonego specjalistę.

W zależności od stanu zdrowia pacjenta, operacja ginekomastii może być poważna lub łagodna.