Urologia

Leczenie Nowotwór Prostaty w Turcji

Leczenie Nowotwór Prostaty w Turcji

Leczenie Nowotwór Prostaty w Turcji

High Intensity Focused Ultrasound, czyli HIFU, to zatwierdzona przez FDA, minimalnie inwazyjna procedura leczenia raka prostaty, która oferuje spersonalizowane leczenie i znacznie mniej skutków ubocznych. HIFU wykorzystuje niejonizujące fale ultradźwiękowe do podgrzewania tkanki bez konieczności wykonywania nacięć. HIFU może być stosowany do zwiększenia przepływu krwi lub limfy lub do niszczenia tkanek, takich jak guzy. Technologia ta jest podobna do obrazowania ultrasonograficznego, ale zamiast fal pulsacyjnych do osiągnięcia wymaganych dawek termicznych stosuje się fale ciągłe o niższej częstotliwości.

Technika skoncentrowanych ultradźwięków o wysokiej intensywności (HIFU) ma na celu leczenie tylko obszaru nowotworowego zamiast usuwania całej prostaty. Celem tej techniki jest: nie usuwanie gruczołów wokół prostaty, nie zamykanie przewodów wychodzących z jąder, nie wpływanie na życie seksualne pacjenta i nietrzymanie moczu.

Przed Leczeniem Nowotwór Prostaty Za Pomocą HIFU

Mechanizm, za pomocą którego HIFU namierza, spala i niszczy chorą tkankę prostaty, jest podobny do sposobu, w jaki promienie słoneczne przechodzą przez szkło powiększające i tworzą wyraźny otwór w przecięciu pośrodku przeciwległego liścia. HIFU wykorzystuje fale dźwiękowe zamiast światła jako źródło energii. Zamiast szkła powiększającego używany jest przetwornik. Efekt ogniskowania przetwornika umożliwia dostarczanie wysokich ciśnień dźwięku do punktu ogniskowego bez powodowania niepożądanych uszkodzeń innych tkanek. Temperatura tkanki w ognisku wzrasta do 65- 85 °C, niszcząc chorą tkankę za pomocą martwicy koagulacyjnej. Wiązki HIFU precyzyjnie celują w niewielki obszar chorej tkanki i lokalnie przechowują wysoki poziom energii w tym obszarze. W ultrasonografii diagnostycznej ciepło to nie jest pomijalne, ponieważ fale dźwiękowe nie są skupione na jednym punkcie. W metodzie HIFU każda sonikacja (indywidualne nagromadzenie energii ultradźwiękowej) leczy poprzez spalenie precyzyjnie określonej części tkanki docelowej. W tym celu interweniuje się w sekcje tkanek o wielkości 0,2 mm za pomocą bardzo precyzyjnych obliczeń. Fale dźwiękowe skierowane na tkankę prostaty gwałtownie podnoszą temperaturę tkanki, niszcząc tylko zmiany nowotworowe i nie uszkadzając zdrowej otaczającej tkanki.

Energia ultradźwiękowa lub fale dźwiękowe są przesyłane do prostaty za pomocą aplikatora w kształcie łyżki umieszczonego w okolicy odbytu (odbytnicy). Fale dźwiękowe skupiają się na pożądanych punktach w prostacie, które są identyfikowane za pomocą rezonansu magnetycznego (MRI) i potwierdzane za pomocą ultradźwięków. Wewnątrzodbytnicze położenie aplikatora jest śledzone w 3D i natychmiastowo. Obrazowanie w czasie rzeczywistym jest niezbędne do bezpiecznego i dokładnego nieinwazyjnego celowania i monitorowania terapii.

Po Leczeniu Nowotwór Prostaty Za pomocą HIFU

Oczekuje się, że poziom PSA osiągnie najniższy poziom kilka miesięcy po HIFU. Po leczeniu HIFU monitorowanie PSA odbywa się w odstępach od 3 do 6 miesięcy.

Istnieją sytuacje, w których leczenie to nie jest zalecane. Są to:

Bardzo duża objętość gruczołu krokowego (w niektórych przypadkach najpierw wykonuje się zamkniętą operację gruczołu krokowego (TURP) w celu oczyszczenia części gruczołu krokowego wokół dróg moczowych).

Kość ogonowa jest zbyt wąska (do tego stopnia, że sonda HIFU nie może wejść do odbytnicy).

Posiadanie dużej ilości kamieni prostaty w prostacie (może powodować rozproszenie HIFU i zakłócenia przewodzenia).

Spośród szerokiej gamy alternatywnych metod leczenia raka prostaty, leczenie ogniskowe stanowi nieinwazyjną odpowiedź. Pod tym względem konkuruje ono z miejscowym leczeniem radykalnym (prostatektomią) i metodami wyczekiwania, które są uwzględnione w wytycznych dotyczących leczenia.

HIFU to metoda leczenia miejscowego stosowana w pierwotnym raku gruczołu krokowego, jako leczenie ratunkowe po niepowodzeniu radioterapii i operacji oraz jako leczenie wspomagające w miejscowo zaawansowanym raku gruczołu krokowego.

Leczenie Nowotwór Prostaty Proces

Anesthesia

Ogólne

Duration of treatment

2-3 Godziny

Stay in Istanbul

3 Dni

Socially acceptable

5 Day

Leczenie Nowotwór Prostaty w Turcji Cena

All inclusive package
  • Darmowa konsultacja
  • 6 nocy w 5-gwiazdkowym hotelu w Stambule
  • Badania przed/pooperacyjne
  • Koszt laboratorium
  • Leki i sprzęt
  • Cały transfer VIP
  • Wsparcie 7/24
  • Nasi Asystenci mówią po polsku

Request Information
Pierwsze imię jest wymagane!
Email jest wymagany!
Numer telefonu jest wymagany!
Without country code
Czas połączenia jest wymagany!
Kendi ülkenizin saatine göre.
Wiele operacji
 
Privacy Policy is required

Application Process

Wypełnić formularz

Aby się z nami skontaktować, musisz najpierw wypełnić formularz.

Darmowa konsultacja

Po wypełnieniu formularza nasi konsultanci ds. zdrowia skontaktują się z Państwem tak szybko, jak to możliwe.

Wyślij zdjęcie

Nasi eksperci ds. zdrowia poproszą o Twoje zdjęcia, aby pokazać je lekarzowi.

Planowanie

Po obejrzeniu zdjęć lekarz zdecyduje, czy kwalifikujesz się do zabiegu i zaplanuje przebieg operacji.

Leczenie Nowotwór Prostaty w Turcji FAQ

Jeśli nie widzisz odpowiedzi na swoje pytanie, możesz wysłać do nas wiadomość e-mail za pośrednictwem naszego formularza kontaktowego.

Idealnie jest być w Stambule na kilka dni przed zabiegiem, jeśli lekarz nie poinformował inaczej.

Pacjenci zazwyczaj pozostają w szpitalu przez około 3-4 dni. Ponieważ radioterapia trwa 30 dni, należy odpowiednio zaplanować wakacje.

91% pacjentów może opóźnić agresywne leczenie raka prostaty o dwa lata za pomocą HIFU. Wyniki sugerują, że minimalnie inwazyjna technika jest realnym zamiennikiem dla operacji lub radioterapii w nagłych wypadkach.

 

Małe zmiany nowotworowe mogą być leczone za pomocą ogniskowego HIFU przy niewielkim uszkodzeniu otaczających mięśni, nerwów i tkanek. Pacjent musi pozostać w szpitalu tylko przez krótki czas i zazwyczaj może go opuścić tego samego dnia. Większość mężczyzn powraca do normalnej aktywności w ciągu dwóch tygodni po szybkiej rekonwalescencji.

Najczęstszymi skutkami ubocznymi HIFU w przypadku raka prostaty są przedłużone zaburzenia oddawania moczu i zatrzymanie moczu z powodu obrzęku, martwicy lub niedrożności ujścia pęcherza moczowego. Terapia skojarzona (TUR-P+HIFU) zmniejsza te skutki uboczne i poprawia jakość życia po zabiegu.

Mediana czasu do nawrotu po HIFU wynosiła 16 miesięcy. Zgodnie z wynikami biopsji MRI, 56% pacjentów miało nawrót w polu, 21% nawrót poza polem, a 23% oba typy.

Według danych, HIFU nie jest bezpiecznym sposobem leczenia pacjentów z rakiem prostaty wysokiego ryzyka. Długoterminowe wyniki nowego badania pokazują, że radykalna prostatektomia jest bardziej skuteczna niż leczenie całego gruczołu za pomocą zogniskowanych ultradźwięków (HIFU) w leczeniu raka prostaty (PCa), z wyjątkiem mężczyzn niskiego ryzyka.

Ze względu na nieinwazyjność zabiegu - nie używa się igieł i nic nie przenika przez powierzchnię skóry - pacjenci twierdzą, że nie jest on bardzo bolesny.

Prostata nie jest usuwana podczas zabiegu; zamiast tego komórki docelowe są niszczone za pomocą technologii HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) lub elektroporacji (NanoKnife).

Ogólny wskaźnik skuteczności HIFU wyniósł 84%. (Tylko u 4 z 25 pacjentów wystąpił nawrót biochemiczny). Pod względem wskaźnika powodzenia, grupa niskiego ryzyka miała 94,2% wskaźnik powodzenia, grupa średniego ryzyka miała 83,4% wskaźnik powodzenia, a grupa wysokiego ryzyka nie odniosła żadnego sukcesu.

Ablacja gruczołu krokowego metodą HIFU jest zwykle wykonywana w warunkach ambulatoryjnych, w sedacji dożylnej. Ta niewymagająca napromieniowania procedura jest często wykonywana podczas jednej sesji ambulatoryjnej, ale może być powtarzana tak często, jak to konieczne, bez uszkadzania pobliskich tkanek.

Niskoenergetyczne fale dźwiękowe stosowane w HIFU nie uszkadzają tkanki, przez którą przechodzą, w przeciwieństwie do promieniowania. W tak małej przestrzeni wytwarzane są wysokie temperatury, ponieważ fale dźwiękowe są skoncentrowane w jednym punkcie ogniskowym.