Stomatologia

Licowki w Turcji

Licowki w Turcji

Czym są Licowki?

Aby zęby wyglądały lepiej, na przednią powierzchnię zębów przykleja się cienkie, zabarwione na kolor zęba osłonki zwane licówkami stomatologicznymi. Są one trwale przymocowane do zębów i często są wykonane z porcelany lub kompozytów żywicznych.

Problemy kosmetyczne, takie jak wyszczerbione, uszkodzone, przebarwione lub mniejsze niż przeciętne zęby, mogą być leczone za pomocą licówek. W przypadku pękniętego lub uszkodzonego zęba niektóre osoby mogą potrzebować tylko jednej licówki, podczas gdy wiele osób ma od sześciu do ośmiu licówek, aby uzyskać jednolity, symetryczny uśmiech.

Licówki są najczęściej stosowane na górnych ośmiu przednich zębach.

Rodzaje Licowek

Licowki Porcelanowe

Jest to technika stosowana w celu upiększenia estetycznego wyglądu zębów. Licówka porcelanowa jest nakładana na ząb przy użyciu materiału porcelanowego i zapewnia całkowicie naturalny wygląd. Jest to zabieg wykonywany przez dentystę i wiele osób korzysta dziś z tej procedury.

Licowki Kompozytowe

Licówka kompozytowa jest również rodzajem powłoki dentystycznej pojedynczej niszy. Uzyskuje się ją z mieszaniny żywicy zawartej w szkle i jest stosowana do takich celów, jak regulacja koloru zębów i zamykanie próchnicy. Jest to technika całkowicie trwała.

Licowki Bez Przygotowania

Technika nakładania na zęby bez ścierania nazywana jest licówką no-prep. Nakłada się ją bezpośrednio na ząb i jest to dość szybki proces. Zwiększa trwałość zęba i nadaje mu piękny wygląd.

Przed Licówkami

Przed założeniem licówek na zęby należy znaleźć dentystę. Dentysta najpierw przeprowadzi szczegółowe badanie, aby ocenić stan uzębienia. Następnie zęby są czyszczone i dezynfekowane wewnątrz jamy ustnej.

Masz pytanie?
Potrzebujesz więcej informacji na temat zabiegu? Klikając Whatsapp lub e-mail, możesz uzyskać bezpłatną konsultację w sprawie swoich pytań.
Zapytaj lekarza

Model zęba jest pobierany w celu przygotowania licówki, a następnie kolor licówki jest określany zgodnie z życzeniem pacjenta. Następnie, jeśli sobie tego życzysz, dentysta znieczuli Cię i rozpocznie zabieg. W ten sposób transakcja zostanie zakończona bez żadnych problemów. Przed zabiegiem należy wykonać wszystkie czynności, o które poprosi dentysta.

Po Licówkach

Po zakończeniu zabiegu, w przypadku odczuwania bólu lub obrzęku, można zastosować leki podane przez dentystę.

Bezpośrednio po zabiegu nie należy spożywać ciężkich pokarmów. Po kilku godzinach można jeść i pić powoli. Nie zapominaj o dbaniu o zdrowie zębów. Pomimo zabiegu nakładania powłoki należy regularnie szczotkować zęby.

Nie zaniedbuj regularnych wizyt kontrolnych u stomatologa i kontaktuj się z nim w razie problemów.

Licowki w Turcji Cena

All inclusive package
  • Darmowa konsultacja
  • Badania przed/pooperacyjne
  • Koszt laboratorium
  • Leki i sprzęt
  • Cały transfer VIP
  • Wsparcie 7/24
  • Nasi Asystenci mówią po polsku

Request Information
Pierwsze imię jest wymagane!
Email jest wymagany!
Numer telefonu jest wymagany!
Without country code
Czas połączenia jest wymagany!
Kendi ülkenizin saatine göre.
Wiele operacji
 
Privacy Policy is required

Application Process

Wypełnić formularz

Aby się z nami skontaktować, musisz najpierw wypełnić formularz.

Darmowa konsultacja

Po wypełnieniu formularza nasi konsultanci ds. zdrowia skontaktują się z Państwem tak szybko, jak to możliwe.

Wyślij zdjęcie

Nasi eksperci ds. zdrowia poproszą o Twoje zdjęcia, aby pokazać je lekarzowi.

Planowanie

Po obejrzeniu zdjęć lekarz zdecyduje, czy kwalifikujesz się do zabiegu i zaplanuje przebieg operacji.

Licowki w Turcji FAQ

Jeśli nie widzisz odpowiedzi na swoje pytanie, możesz wysłać do nas wiadomość e-mail za pośrednictwem naszego formularza kontaktowego.

Dla pacjentów, którzy mają przednie zęby, które są przebarwione, zużyte, wyszczerbione, źle wyrównane, rozstawione, nierówne lub o dziwnym kształcie, licówki dentystyczne są doskonałą alternatywą.

Dzięki minimalnej ilości struktury zęba, którą należy usunąć, przygotowanie licówek pozwala zachować jak najwięcej struktury zęba. Licówki stomatologiczne mogą poprawić wygląd zębów, a tkanki dziąseł dobrze na nie reagują. W przypadku licówek porcelanowych kolor może być specjalnie dobrany i są one odporne na przebarwienia.

Licówka zazwyczaj wytrzymuje od 5 do 10 lat. Poza rutynowym szczotkowaniem, nitkowaniem i wizytami u protetyka, nie wymagają one żadnej szczególnej konserwacji. Zaleca się profesjonalne czyszczenie co sześć miesięcy i coroczne kontrole.

W przypadku procedury licowania pacjenci są zazwyczaj poddawani sedacji. Po odrętwieniu proces powinien być bezbolesny. W mniejszych sytuacjach dyskomfort po ustąpieniu znieczulenia będzie bardzo niewielki lub żaden. W przypadku zastosowania ośmiu lub więcej licówek, pacjenci mogą spodziewać się bólu dziąseł i prawdopodobnie szczęki. Zazwyczaj leki dostępne bez recepty mogą pomóc złagodzić ból.

Można spożywać większość posiłków, jednak każdy pacjent przyjmuje inny kęs. Dlatego też, dopóki pacjent nie dostosuje się do nowej pozycji zgryzu, zalecamy spożywanie delikatniejszych posiłków przez pierwsze kilka dni. Po kilku tygodniach nie ma żadnych ograniczeń, jeśli stan pacjenta nie wymaga specjalnych rozważań. Lód, twarde herbatniki, twarde słodycze, jabłka karmelowe, twarde orzechy, pestki dyni i popcorn to najczęstsze produkty, których należy unikać.

Powinieneś przyjechać do Turcji na co najmniej 1 tydzień przed zabiegiem. Ponieważ dentysta sprawdzi stan zdrowia zębów, należy przyjechać do Turcji wcześniej.

Po zabiegu należy spróbować pozostać w Turcji przez co najmniej 1 tydzień. W razie jakichkolwiek problemów można łatwo skontaktować się z dentystą.

To zależy od pacjenta. Przed zabiegiem dentysta informuje o wszystkich cechach licówek, a następnie należy zdecydować między nimi. Jednak w niektórych przypadkach, w zależności od okoliczności, dentysta może zdecydować, które licówki są najlepsze dla zębów pacjenta.

Tak. Zęby można pokryć koronami, ale licówka to cienka powłoka, którą można nałożyć na przednią część zęba bez znacznego uszkodzenia otaczających tkanek.

Niektórzy pacjenci zdecydowali się poczekać jeden dzień, ale niektórzy pacjenci jedzą coś miękkiego 2 godziny po zabiegu. Po 5-6 godzinach nadal można zjeść coś lekkiego. Najlepszej odpowiedzi na to pytanie udzieli dentysta.