Operacje Plastyczne

Lifting Twarzy w Turcji

Lifting Twarzy w Turcji

Czym Jest Lifting Twarzy?

Operacja ta, znana jako pełny lifting twarzy, lifting twarzy lub lifting twarzy, jest operacją estetyczną wykonywaną w celu usunięcia zwiotczenia w okolicy policzków i podgardla oraz nadania twarzy młodszego wyglądu. Podczas tej operacji, która jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym przez specjalistów estetycznej chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej, można wykonać dodatkowe zabiegi estetyczne na oznaki starzenia w innych częściach twarzy.

Dzięki tej operacji usuwa się zwiotczenie i luźność kości policzkowych, policzków, krawędzi podbródka i części szyi twarzy. Pełna operacja liftingu twarzy nie jest operacją standardową, pod nazwą liftingu twarzy stosuje się wiele różnych technik chirurgicznych. Operacja liftingu twarzy może być stosowana samodzielnie lub w połączeniu z zabiegami estetycznymi na innych częściach twarzy, takich jak worki pod oczami.

Metody Liftingu Twarzy

Dzięki nacięciu rozciągającemu się od przodu ucha do bokobrodów, fałdów usznych, wokół płatków usznych, za uchem i do skóry głowy, obszar twarzy dociera pod skórę, a wiotkość skóry twarzy, szyi i podbródka jest usuwana poprzez rozciąganie, a następnie usuwanie nadmiaru skóry. Położenie tkanki tłuszczowej pod skórą jest korygowane lub usuwany jest jej nadmiar.

Sub (Standardowy) Lifting Twarzy:

Jest to metoda, która ma na celu skorygowanie wiotkości i zwiotczenia w okolicy szyi i podbródka za pomocą nacięcia w tradycyjnym liftingu twarzy. Celem jest dolna 1/3 twarzy.

Endoskopowy Lifting Twarzy:

Opiera się na zasadzie obserwacji tkanek i wykonywania operacji za pomocą długich, cienkich instrumentów i kamery z mniejszymi nacięciami. Jej zaletą jest brak blizn lub mniejsze blizny. Metoda ta nie jest jednak w stanie samodzielnie usunąć nadmiaru skóry. Zwykle stosuje się ją w zabiegach liftingu górnej części twarzy i czoła. Jest również stosowana do liftingu środkowej części twarzy.

Środkowej Środkowej Części Twarzy:

Stosuje się go do korekcji okolic pod oczami i policzków. Ma na celu zastąpienie zwiotczałej tkanki tłuszczowej i innych tkanek w tym obszarze do młodzieńczych obszarów.

Podokostnowy Lifting Twarzy:

Korygując położenie tkanek głębokich na kościach twarzy, przywraca się relację między kością a tkanką miękką. Jest to technika liftingu twarzy, w której tkanki twarzy są oddzielane od tkanki kostnej wraz z błoną zwaną okostną na tkance kostnej. Niektórzy chirurdzy uważają, że daje ona bardziej skuteczne i trwałe wyniki w dłuższej perspektywie, a ryzyko powikłań jest mniejsze. Celem jest obszar środkowej części twarzy.

Głęboki Lifting Twarzy:

 Ma na celu skorygowanie deformacji środkowej części twarzy, policzka i dolnej powieki. Jest to metoda, która wymaga dłuższego czasu gojenia i wiąże się z wyższym ryzykiem powikłań.

Kompozytowy Lifting Twarzy:

Skórę, tkankę podskórną, mięśniową i tłuszczową planuje się rozciągnąć jako jedną strukturę.

Zwiotczenie poduszki tłuszczowej na kości policzkowej i pogłębiony rowek na krawędzi nosa, których nie można skorygować standardowymi metodami, można skorygować za pomocą tej metody. Obszar środkowej części twarzy jest skuteczny w starzeniu. Czas rekonwalescencji jest dłuższy.

Masz pytanie?
Potrzebujesz więcej informacji na temat zabiegu? Klikając Whatsapp lub e-mail, możesz uzyskać bezpłatną konsultację w sprawie swoich pytań.
Zapytaj lekarza

SMAS (powierzchowny układ mięśniowo-powięziowy) Lifting Twarzy:

Kompozycja błonowo-mięśniowa pokrywająca głębokie struktury twarzy pod skórą opiera się na zasadzie napinania tkanki. Jest to skuteczna technika u pacjentów z głęboką linią rozciągającą się od krawędzi nosa do kącika wargi. Nie jest skuteczna w środkowej części twarzy.

Pełny Lifting Twarzy:

Jest to operacja odmładzająca czoło, górne i dolne powieki, środkową część twarzy, dolną część twarzy, usta i okolice szyi.

Mini Lifting Twarzy:

Poprzez dotarcie do tkanki podskórnej za pomocą małych nacięć, wykonywane jest tylko rozciąganie tkanki skórnej. Czas rekonwalescencji jest krótki. Nie ma wpływu na brwi. Nie będzie skuteczny w przypadku poważnego opadania twarzy.

MACS (Minimal Access Cranial Suspension) Lifting Twarzy:

Jest to metoda, w której tkanki podskórne są osiągane za pomocą krótszych nacięć w porównaniu do metody klasycznej, a lifting twarzy za pomocą pasków i tkanki podskórne są zastępowane.

S-LIFT:

Jest to operacja liftingu twarzy wykonywana z krótszym nacięciem w kształcie litery S przed uchem.

Po wycięciu skóry i tkanki podskórnej wykonuje się podwieszenie tkanki SMAS. Jest to operacja deformacji, która występuje głównie w dolnej części twarzy.

Quick Lift:

Modyfikacja liftingu. Nie jest ona skuteczna w przypadku poważnych deformacji.

Operacje odmładzania twarzy

 • Podniesienie czoła - podniesienie brwi
 • Lifting policzków (środkowej części twarzy)
 • Rozciągliwość szyi
 • Liposukcja
 • Estetyka powiek (blepharoplastyka)
 • Estetyka nosa
 • Dodatkowe zabiegi naprawcze (usuwanie zmian skórnych, dermabrazja)

Próby estetycznej resurfacingu twarzy

 • Wypełnienia
 • Kontury ust, policzków i twarzy: wstrzyknięcie tłuszczu
 • Wstrzykiwanie syntetycznych wypełniaczy: Do ust, zmarszczek i drobnych nieprawidłowości
 • Procesy złuszczania (peeling - peeling chemiczny - peeling mechaniczny = dermabrazja - peeling laserowy)
 • Botox: na zmarszczki skóry
 • Zastosowania kosmetyczne - Peeling kremem w domu, rozjaśnianie skóry, aktywacja regeneracji skóry

Przed Operacją Liftingu Twarzy 

Zalecenia dotyczące opieki przed- i pooperacyjnej mogą się różnić w zależności od lekarza wykonującego zabieg. Zalecenia te nie są dogmatyczne i nie oznaczają, że inne opcje są mniej skuteczne. Rozmowa z lekarzem przed operacją powinna być na tyle długa i szczegółowa, aby przekazać wszystkie oczekiwania, obawy i pytania. Lekarz podzieli się najbardziej odpowiednimi i skutecznymi metodami dla pacjenta, zakresem, w jakim metody te mogą spełnić oczekiwania, krótkoterminowymi wynikami i możliwym ryzykiem. Anestezjolog i pacjent powinni dokonać oddzielnej oceny nudności i bólu, które mogą wystąpić po zabiegu, w zależności od wybranego rodzaju znieczulenia. Zdjęcia są wykonywane w celach referencyjnych przed i w trakcie operacji.

Po Operacji Liftingu Twarzy

Po trzech lub czterech tygodniach widoczny będzie efekt liftingu twarzy w postaci młodszej i świeższej skóry.

Do czasu usunięcia szwów,

 • Używanie makijażu nigdy nie powinno być
 • Najważniejszą rzeczą do zrobienia jest nie wychodzenie na światło słoneczne. (Nawet jeśli jest to konieczne, należy stosować środki ostrożności o wysokim współczynniku ochrony).
 • Przed operacją nie należy pić aspiryny, leków witaminopodobnych i herbat ziołowych, które mogą zwiększać
 • Nie należy palić tytoniu, ponieważ opóźnia to gojenie się blizn. Należy rzucić palenie na 3 tygodnie przed
 • Ponieważ włosy nie mogą być farbowane przez miesiąc po zabiegu, można je farbować na tydzień przed Utrzymywanie długich włosów pomaga ukryć opatrunki stosowane po zabiegu.

Operacja trwa około 4 godzin. W pierwszych dniach wystąpi obrzęk i zasinienie z powodukoniecznego rozciągania igieł i operacji. Konieczne może być stosowanie ortezy szyi, aby obrzęk nie zwiększył się zbytnio. W pierwszym tygodniu obrzęk zwiększy się do maksymalnego poziomu, a następnie zmniejszy się. Po zdjęciu bandaży można wziąć prysznic. W drugim tygodniu będzie można powrócić do niezbyt ciężkich zajęć.

Po kilku tygodniach będziesz mógł uprawiać sport i wykonywać ćwiczenia. Pozbędziesz się opuchlizny i siniaków. Nawet jeśli drętwienie twarzy nie ustąpi całkowicie, zmniejszy się. Całkowite ustąpienie drętwienia zajmie kilka miesięcy. Co najważniejsze, nie należy zapominać, że podczas procesu gojenia należy chronić się przed słońcem. Nawet jeśli wychodzisz na słońce, zdecydowanie powinieneś używać filtrów przeciwsłonecznych o wysokim faktorze. Oprócz tego chcielibyśmy wspomnieć, że niestety lifting twarzy nie przynosi żadnych korzyści w przypadku zmarszczek wargowych. Efekt aplikacji dla każdego obszaru twarzy będzie się od siebie różnił. W przypadku zmarszczek wargowych można uzyskać pomoc od ekspertów w zakresie zabiegów laserowych, a nie estetycznych.

Lifting Twarzy Proces

Anesthesia

Ogólne

Duration of treatment

4-6 Godziny

Stay in Istanbul

8 Dni

Socially acceptable

2-3 Tygodnie

Lifting Twarzy w Turcji Cena

All inclusive package
 • Darmowa konsultacja
 • 7 nocy w 5-gwiazdkowym hotelu w Stambule
 • Badania przed/pooperacyjne
 • Koszt laboratorium
 • Leki i sprzęt
 • Cały transfer VIP
 • Wsparcie 7/24
 • Nasi Asystenci mówią po polsku

Request Information
Pierwsze imię jest wymagane!
Email jest wymagany!
Numer telefonu jest wymagany!
Without country code
Czas połączenia jest wymagany!
Kendi ülkenizin saatine göre.
Wiele operacji
 
Privacy Policy is required

Application Process

Wypełnić formularz

Aby się z nami skontaktować, musisz najpierw wypełnić formularz.

Darmowa konsultacja

Po wypełnieniu formularza nasi konsultanci ds. zdrowia skontaktują się z Państwem tak szybko, jak to możliwe.

Wyślij zdjęcie

Nasi eksperci ds. zdrowia poproszą o Twoje zdjęcia, aby pokazać je lekarzowi.

Planowanie

Po obejrzeniu zdjęć lekarz zdecyduje, czy kwalifikujesz się do zabiegu i zaplanuje przebieg operacji.

Lifting Twarzy w Turcji FAQ

Jeśli nie widzisz odpowiedzi na swoje pytanie, możesz wysłać do nas wiadomość e-mail za pośrednictwem naszego formularza kontaktowego.

Ponieważ badania i testy mogą być wykonywane w dniu operacji, lepiej jest przyjechać kilka dni przed zabiegiem, aby cieszyć się piękną atmosferą Stambułu.

Pod koniec pierwszego tygodnia zaczniesz czuć się lepiej. Gdy poczujesz się dobrze, możesz zwiedzić Stambuł, aby zobaczyć jego strukturę.

Oczekuje się, że będzie on trwał około 10 lat.

Lifting twarzy jest zalecany, gdy zaczynają pojawiać się oznaki starzenia. Szczególnie w wieku 40, 50 i 60 lat.

Powikłania lub niepowodzenia tej operacji są zazwyczaj spowodowane brakiem doświadczenia lub wykształcenia specjalisty. Dlatego wybór odpowiedniego lekarza jest koniecznością.

Lifting twarzy obejmuje dwie trzecie twarzy, w tym szyję.

Wszystko zależy od prawidłowej interwencji doświadczonego lekarza. W takim przypadku będzie to wyglądało naturalnie.

Najczęstszymi powikłaniami po zabiegu są siniaki i obrzęk. Powikłania te mogą utrzymywać się przez 2-3 tygodnie po aplikacji.

Przez pierwsze dwa tygodnie należy nosić pasek pod brodą. Wyjątkiem jest branie prysznica, jedzenie lub mycie twarzy.

Dokładny czas to 2-3 tygodnie. Po liftingu twarzy należy spać na wznak przez tak długi czas, aby zakończyć rekonwalescencję.

Kofeina, alkohol i palenie tytoniu to główne czynniki spowalniające proces gojenia. Unikaj ich podczas pierwszego procesu rekonwalescencji.

Po zabiegu liftingu twarzy linia żuchwy, podbródek lub usta mogą być opuchnięte w zależności od rodzaju zastosowanej aplikacji. Większość pacjentów może doświadczać tej sytuacji przez około 2-4 tygodnie.