Operacja Bariatryczna

Operacja Bariatryczna w Turcji

Czym Jest Operacja Bariatryczna?

Chirurgia bariatryczna lub chirurgia bariatryczna to dziedzina medycyny, w której cukrzycę, nadciśnienie, bezdech senny i wiele innych chorób można wyleczyć dzięki jednej operacji.

Jest to jedyna metoda, która udowodniła swoją skuteczność w zapewnianiu długotrwałej i trwałej utraty wagi. Pierwszym kryterium doboru pacjentów do zabiegu jest wskaźnik masy ciała. Według miar naukowych otyłość ma swoje granice. Dwa najczęściej stosowane pomiary otyłości to: wskaźnik masy ciała i pomiar obwodu talii. Według BMI ludzie są uważani za osoby z niedowagą, normalną wagą, nadwagą i otyłością. Na podstawie uzyskanych wyników podejmuje się decyzję, czy dana osoba nadaje się do operacji bariatrycznej.

Pacjenci z otyłością po bariatrycznych interwencjach chirurgicznych; Wiadomo, że wiele czynników ryzyka związanych z otyłością można zmniejszyć, jeśli wprowadzą stabilne zmiany w swoim stylu życia, umieszczając zdrowe odżywianie w centrum swojego życia.

Rodzaje Operacja Bariatryczna

Istnieją trzy rodzaje operacji bariatrycznych, które są szeroko stosowane na całym świecie. Są to: rękaw żołądkowy, bajpas żołądkowy i operacje balonowe żołądka.

Rękaw żołądkowy

Operacja gastrektomii rękawowej polega na chirurgicznym przekształceniu żołądka w rurkę (przewód). Kiedy bada się układ trawienny, widać, że prawie wszystkie narządy tego układu są rurkowate. Przełyk, jelita, wszystkie te narządy mają postać cienkich, długich rur.

Żołądek, który jest wyjątkiem w tym systemie, nie jest rurowy, ale ma kształt worka, dzięki czemu może przyjmować więcej pokarmu i tworzyć zapasy.

Duża część żołądka jest nieodwracalnie usuwana chirurgicznie, a kontynuacja przełyku i uczynienie z niego systemu, który kontynuuje jelita, to operacja rękawowej resekcji żołądka.

Do żołądka nie wprowadza się rurki. Ponieważ kształt żołądka jest podobny do kształtu rurki, nazywa się to rękawową resekcją żołądka.

Bypass żołądka

Zabiegi ominięcia żołądka to grupa podobnych operacji stosowanych w leczeniu chorobliwej otyłości, która polega na nadmiernym gromadzeniu się nadwagi w organizmie w postaci tkanki tłuszczowej i prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych. Chirurgia bariatryczna to ogólny termin, który obejmuje nie tylko bypass żołądka, ale wszystkie inne chirurgiczne metody leczenia chorobliwej otyłości. W przypadku pomostowania żołądka, żołądek jest najpierw dzielony na małą górną część i większą dolną część, zwaną szerszą "pozostałością".

Balon żołądkowy

Osoby z problemami z wagą zazwyczaj szukają lekarstwa w różnych metodach. Balon żołądkowy jest jedną z tych metod. Ponieważ otyłość, jeden z najczęstszych problemów zdrowotnych w dzisiejszych czasach, negatywnie wpływa na życie wielu ludzi. Osoby z otyłością mogą mieć problemy zdrowotne, takie jak choroby sercowo-naczyniowe, endokrynologiczne i inne choroby układu, trudności w poruszaniu się (lub nawet brak możliwości poruszania się). Te problemy zdrowotne znacznie obniżają jakość życia ludzi.

Przed operacją bariatryczną

Przed operacją bariatryczną lekarz szczegółowo bada pacjenta i przeprowadza kilka testów, aby ustalić, czy nadaje się on do tej operacji. W ich wyniku, jeśli wszystko jest w normie, ustalany jest dzień operacji. Oprócz tego przeprowadzana jest analiza ciała. Analiza ciała to aplikacja badawcza, w której można poznać szczegóły związane z aktualnymi wartościami ciała danej osoby. Otrzymane informacje mają ogromne znaczenie, ponieważ kształtują wsparcie żywieniowe przed operacją bariatryczną.

Aby poddać się operacji, konieczne jest przygotowanie się do operacji chirurgicznej poprzez utratę określonej masy ciała. Wsparcie żywieniowe przed operacją bariatryczną wchodzi tutaj w grę. Głównym celem wsparcia żywieniowego przed operacją bariatryczną jest osiągnięcie utraty wagi z masy tłuszczowej. W ten sposób przede wszystkim zmniejsza się

ryzyko powikłań chirurgicznych. Co więcej, okres pooperacyjny jest nieco złagodzony. W tym momencie każda utracona waga ułatwi przeprowadzenie interwencji chirurgicznej i pozytywnie wpłynie na szybkość gojenia.

Po operacji bariatrycznej

Po operacji zmniejszająca się objętość żołądka i zdolność trawienna żołądka wymagają, aby pacjent był objęty specjalnym programem żywieniowym. W ciągu pierwszych 2 tygodni po operacji dieta powinna być uzupełniana płynnymi napojami o określonej zawartości kalorii na mililitr, a w kolejnych tygodniach dieta powinna być kontynuowana płynnymi pokarmami stałymi, które nie spowodują deficytu białka. Dzienne zapotrzebowanie na kalorie i składniki odżywcze powinno zostać obliczone przez dietetyka specjalizującego się w chirurgii otyłości, a program żywieniowy powinien zostać ustalony w sposób, który nie zakłóci ogólnego stanu zdrowia i nie spowoduje żadnych chorób spowodowanych niedoborem składników odżywczych.

Po upływie 1 miesiąca można również wykonywać proste ćwiczenia. W przypadku wykonywania ćwiczeń, zwiotczenie ciała będzie mniejsze, a masa mięśniowa zostanie zachowana. Jednocześnie ćwiczenia pozwalają odzyskać pewność siebie, być szczęśliwszym i szybciej wrócić do życia. Dlatego pacjent powinien realizować program ćwiczeń w koordynacji z dietą.

Operacja Bariatryczna Proces

Anesthesia

Ogólne

Duration of treatment

2-3 Godziny

Stay in Istanbul

3 Dni

Socially acceptable

5 Dzień

Operacja Bariatryczna w Turcji Cena

All inclusive package
  • Darmowa konsultacja
  • 3 noce w 5-gwiazdkowym hotelu w Stambule
  • Badania przed/pooperacyjne
  • Koszt laboratorium
  • Leki i sprzęt
  • Cały transfer VIP
  • Wsparcie 7/24
  • Nasi Asystenci mówią po polsku

Request Information
Pierwsze imię jest wymagane!
Email jest wymagany!
Numer telefonu jest wymagany!
Without country code
Czas połączenia jest wymagany!
Kendi ülkenizin saatine göre.
Wiele operacji
 
Privacy Policy is required

Application Process

Wypełnić formularz

Aby się z nami skontaktować, musisz najpierw wypełnić formularz.

Darmowa konsultacja

Po wypełnieniu formularza nasi konsultanci ds. zdrowia skontaktują się z Państwem tak szybko, jak to możliwe.

Wyślij zdjęcie

Nasi eksperci ds. zdrowia poproszą o Twoje zdjęcia, aby pokazać je lekarzowi.

Planowanie

Po obejrzeniu zdjęć lekarz zdecyduje, czy kwalifikujesz się do zabiegu i zaplanuje przebieg operacji.

Operacja Bariatryczna w Turcji FAQ

Jeśli nie widzisz odpowiedzi na swoje pytanie, możesz wysłać do nas wiadomość e-mail za pośrednictwem naszego formularza kontaktowego.

Pacjent musi pozostać w Turcji przez co najmniej tydzień w celu poddania się operacji bariatrycznej. Okres ten może być dłuższy w zależności od ogólnego stanu zdrowia.

Ponieważ jednak pacjent pozostanie w szpitalu przez co najmniej pięć dni po operacji, jego pobyt w Turcji wynosi co najmniej tydzień.

Do Turcji należy przyjechać dzień przed operacją. W tym okresie niezbędne przygotowania do operacji przebiegają bardziej komfortowo. Jednak w zależności od sytuacji czas

przyjazdu do Turcji może się różnić. Niektórzy pacjenci przyjeżdżają tutaj rano w dniu operacji. Decyzję w tej sprawie można podjąć w rozmowie z lekarzem.

Trzy powszechnie wykonywane bariatryczne operacje chirurgiczne: rękaw żołądka, bajpas żołądka i operacje balonowe żołądka. Wspólnie z lekarzem zdecydujesz, która z nich jest dla Ciebie odpowiednia.

Nie spożywaj zup takich jak flaki, głowizna na wywarze z kości i wszelkiego rodzaju smażeniny, ponieważ mają one wysoką zawartość tłuszczu. Zamiast tego wybieraj zupy przygotowywane na bulionie/rosole z kurczaka. Unikaj całej żywności zawierającej cukier buraczany/brązowy cukier/dodany cukier. Cukierki te mogą być zapisane na opakowaniach pod różnymi nazwami; dlatego najpierw należy nauczyć się czytać etykiety! Jeśli pakowana żywność ma te nazwy na etykiecie, można stwierdzić, że zawiera dodatek cukru.

Wśród tych operacji najłatwiejsza do wykonania jest operacja balonu żołądkowego. Ponieważ balon żołądkowy jest metodą niechirurgiczną. Procesy przed i po są również bardzo wygodne. Jednak ta procedura jest odpowiednia dla tych, którzy nie są na granicy operacji. U osób otyłych konieczne są inne metody chirurgiczne, takie jak rękaw żołądkowy lub operacje obejścia żołądka.

Po tych operacjach pacjenci zmieniają swoje nawyki żywieniowe. Zalecana jest dieta z mniejszą ilością węglowodanów, a większą ilością warzyw i białka. Pacjenci, którzy nie

przestrzegają tego zalecenia, odzyskują utraconą wagę. Ostatnie badania wykazały, że tylko 10 procent pacjentów, którzy przeszli operację otyłości, odzyskało utraconą wagę. Dzieje się tak, ponieważ, jak już wspomnieliśmy, pacjenci nie przestrzegają zalecanego programu żywieniowego.

Osoby z poważnymi chorobami przewlekłymi, uzależnione od alkoholu i narkotyków, osoby z poważnymi chorobami psychicznymi nie nadają się do tej operacji. Aby poddać się operacji, należy mieć ukończone 18 lat.

Ponieważ operacja zostanie przeprowadzona w znieczuleniu ogólnym, podczas zabiegu nie będzie odczuwany ból. Jednak przez pierwszy lub dwa dni może być odczuwalny niewielki ból. W tym celu lekarz zaleci leczenie przeciwbólowe. Dzięki zabiegom przejdziesz przez ten proces płynnie.

Chirurgia bariatryczna jest skuteczną metodą długoterminowej utraty wagi u pacjentów z otyłością. Jest to jednak poważna operacja, która wiąże się z pewnym ryzykiem.

Po operacji należy spać na plecach lub na boku. Pomaga to utrzymać żołądek i płuca z dala od ucisku. Jeśli śpisz w pozycji na boku, zalecamy użycie poduszki między nogami, aby utrzymać kręgosłup w jednej linii.

Na powrót do normalnego życia po zabiegu można czekać określony czas. Dzięki technice laparoskopowej wystarczy okres np. tygodnia, aby pacjent sam doszedł do siebie. Osoby pracujące przy biurku i w lekkim tempie mogą wrócić do pracy. Jednak osoby pracujące w ciężkich zawodach powinny odczekać co najmniej 1 miesiąc

Zespół wypróżniania; odnosi się do grupy problemów i objawów układu trawiennego, które rozwijają się w wyniku niekontrolowanego i szybkiego przechodzenia treści pokarmowej z żołądka do jelita cienkiego.