Operacje Plastyczne

Plastyka Pochwy w Turcji

Plastyka Pochwy w Turcji

Co To Jest Plastyka Pochwy?

Waginoplastyka to operacja odmładzania pochwy wykonywana w celu skorygowania hiperlaksji pochwy, rozciągnięcia tkanek kanału pochwy, napięcia i poprawy wydolności mięśni pochwy.

Hiperlaksja pochwy, jedna z przyczyn waginoplastyki, jest częstym zjawiskiem po porodzie, szczególnie w przypadku długich, złożonych, instrumentowanych porodów i/lub noworodków ważących ponad 3000 g.

Hiperlaksja pochwy jest spowodowana niedoborem toniczności mięśni krocza. Cierpiące na nią kobiety doświadczają przede wszystkim spadku wrażliwości podczas stosunku płciowego i obfitego wypływu wody z pochwy po kąpieli.

Powiększanie warg sromowych większych jest często kojarzone z infiltracją kwasu hialuronowego w celu poprawy gładkości i nawilżenia sromu lub innymi technikami odmładzania sromu, takimi jak labiaplastyka w celu usunięcia starzejącej się skóry na poziomie warg sromowych mniejszych.

Przed Operacją Plastyka Pochwy

Chociaż powiększenie pochwy zwykle występuje po normalnym porodzie, ważnym czynnikiem są również predyspozycje genetyczne. Jeśli skóra jest cienka, a jej elastyczność większa niż zwykle, obserwuje się powiększenie pochwy po porodzie. Chociaż nie jest to wizualny ubytek estetyczny, sytuacja ta może być głównym źródłem wielu problemów, takich jak trudności z utrzymaniem moczu w wyniku rozluźnienia mięśni pochwy, a także niepożądane dźwięki podczas stosunku płciowego. Problem ten, występujący zazwyczaj u kobiet, które rodziły więcej niż jeden raz i normalnie, jest eliminowany poprzez zwężenie tylnej ściany pochwy.

Przed podjęciem decyzji o zabiegu lekarz przeprowadzi badanie fizykalne, aby ocenić, czy pacjent nadaje się do operacji. Podczas tego badania fizykalnego pacjent powinien udzielić informacji na temat swojej historii medycznej i ogólnego stanu zdrowia.

Lekarz poinformuje pacjenta o ryzyku, korzyściach i wymaganiach dotyczących opieki pooperacyjnej. Przestrzeganie zaleceń lekarza zmniejszy ryzyko powikłań. Przed operacją waginoplastyki ważne jest, aby tego przestrzegać:

 • Proces ten należy przeprowadzić po zakończeniu miesiączki.
 • Jeśli pacjent stosuje leki zawierające hormony, leki te należy odstawić na 3 tygodnie przed zabiegiem, a przyjmowanie leków można wznowić 2 tygodnie po U pacjentów stosujących aspirynę należy ją odstawić co najmniej 3 dni przed zabiegiem.
 • Istniejąca infekcja pochwy musi zostać wyleczona przed
 • Pacjent nie powinien nic jeść ani pić na 6 godzin przed

Po Operacji Plastyka Pochwy

Proces po waginoplastyce  jest bardzo ważny dla powodzenia zabiegu. Pacjentka, która przeszła operację zaostrzenia pochwy, została wypisana do domu,

 • Należy skrupulatnie przestrzegać ogólnych zasad higieny i czyszczenia okolic narządów płciowych.
 • Opatrunki powinny być wykonywane zgodnie z zaleceniami
 • Przepisane leki należy przyjmować na czas i w całości.
 • Przez około 3 tygodnie należy unikać basenu lub
 • Należy powstrzymać się od aktywności seksualnej przez co najmniej 6 tygodni.

Szwy założone po zabiegu waginoplastyki odpadają samoistnie po około 2 tygodniach bez konieczności jakiejkolwiek interwencji. Z tego powodu nie ma potrzeby konsultowania się z lekarzem w celu usunięcia szwów. Po 1 miesiącu od operacji okolice pochwy wracają do normalnego stanu, a pacjentka może powrócić do normalnego życia seksualnego po 45 dniach.

Masz pytanie?
Potrzebujesz więcej informacji na temat zabiegu? Klikając Whatsapp lub e-mail, możesz uzyskać bezpłatną konsultację w sprawie swoich pytań.
Zapytaj lekarza

Chociaż po zabiegu waginoplastyki ciasnota pochwy jest w większości przypadków zachowana, może dojść do jej ponownego powiększenia z przyczyn takich jak nawracające porody i starzenie się, choć z niewielkim prawdopodobieństwem. Aby zapobiec takiej powtórce, bardzo przydatne są ćwiczenia wzmacniające mięśnie pochwy. Dzięki treningom zwanym ćwiczeniami Kegla można wzmocnić zarówno mięśnie pochwy, jak i struktury mięśniowe w różnych częściach ciała. Takie ćwiczenia chronią również kobiety przed problemami takimi jak nietrzymanie moczu w późniejszym wieku.

Czy po operacji zwężenia pochwy pozostają blizny?

To, czy po zabiegu pozostaną blizny w okolicy pochwy, jest jednym z najczęściej zadawanych pytań przez kobiety rozważające operację. Po operacji nie pozostaje żaden ślad i nie można nawet dostrzec oznak, że dana osoba przeszła operację. Fakt, że operacja nie wiąże się z poważnymi powikłaniami, jest również bardzo pocieszający dla kobiet. Operacje waginoplastyki, które mają proste czynniki ryzyka, takie jak krótkotrwałe plamienie, lekkie krwawienie i obrzęk, są operacjami, po których pacjentki mogą powrócić do normalnego życia w krótkim czasie, jeśli dana osoba zastosuje się do zaleceń lekarza. Łagodne krwawienie i obrzęki, które można zaobserwować po zabiegu, ustępują w ciągu 10 dni.

Wpływ zabiegu Plastyka Pochwy na życie seksualne

To właśnie tarcie łechtaczki o penisa sprawia, że kobieta osiąga orgazm podczas stosunku płciowego. Jeśli pochwa staje się luźna z powodu porodu lub z innego powodu, uzyskanie przyjemności seksualnej staje się trudne, ponieważ zmniejsza się ilość oczekiwanego tarcia. Po zabiegu waginoplastyki, ponieważ penis wchodzi do węższej pochwy, czas tarcia do łechtaczki jest wydłużony, a kobiety i mężczyźni mogą osiągnąć bardziej satysfakcjonującą przyjemność seksualną. Wiele pacjentek skarży się, że nie mogły mieć orgazmu przed waginoplastyką, a po zabiegu zaczęły doświadczać orgazmu oprócz zwiększenia przyjemności ze stosunku płciowego. Z tego powodu operacje obkurczania pochwy w znacznym stopniu przyczyniają się do utrzymania zdrowszego życia seksualnego.

Plastyka Pochwy Proces

Anesthesia

Lokalny

Duration of treatment

2-4 Godziny

Stay in Istanbul

4 Dni

Socially acceptable

2 Tygodnie

Plastyka Pochwy w Turcji Cena

All inclusive package
 • Darmowa konsultacja
 • 3 noce w 5-gwiazdkowym hotelu w Stambule
 • Badania przed/pooperacyjne
 • Koszt laboratorium
 • Leki i sprzęt
 • Cały transfer VIP
 • Wsparcie 7/24
 • Nasi Asystenci mówią po polsku

Request Information
Pierwsze imię jest wymagane!
Email jest wymagany!
Numer telefonu jest wymagany!
Without country code
Czas połączenia jest wymagany!
Kendi ülkenizin saatine göre.
Wiele operacji
 
Privacy Policy is required

Application Process

Wypełnić formularz

Aby się z nami skontaktować, musisz najpierw wypełnić formularz.

Darmowa konsultacja

Po wypełnieniu formularza nasi konsultanci ds. zdrowia skontaktują się z Państwem tak szybko, jak to możliwe.

Wyślij zdjęcie

Nasi eksperci ds. zdrowia poproszą o Twoje zdjęcia, aby pokazać je lekarzowi.

Planowanie

Po obejrzeniu zdjęć lekarz zdecyduje, czy kwalifikujesz się do zabiegu i zaplanuje przebieg operacji.

Plastyka Pochwy w Turcji FAQ

Jeśli nie widzisz odpowiedzi na swoje pytanie, możesz wysłać do nas wiadomość e-mail za pośrednictwem naszego formularza kontaktowego.

Idealnym rozwiązaniem dla pacjentów jest przyjazd do Stambułu na kilka dni przed operacją. W ten sposób można dokonać niezbędnych ustaleń.

Właściwe będzie zaplanowanie wakacji na co najmniej 5 dni. W tym czasie można zregenerować siły.

 

Termin "odmładzanie pochwy" obejmuje szeroki zakres zabiegów naprawczych pochwy. Operacje te mogą być stosowane w celach kosmetycznych lub w celu rozwiązania problemów związanych z wiekiem, takich jak nietrzymanie moczu i brak szczelności pochwy.

Jeśli zabieg zacieśniania pochwy wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, nie będziesz odczuwać bólu ani dyskomfortu podczas całego zabiegu, a wszelkie skutki uboczne powinny być dość niewielkie.

Po operacji pacjent powinien być w stanie poruszać się i wykonywać łagodne czynności w ciągu tygodnia. Po około sześciu tygodniach gojenie powinno być wystarczające do wznowienia wszystkich aktywności.

Zaleca się unikanie długotrwałego siedzenia na przedniej części miednicy przez pierwsze sześć tygodni po operacji. Ponadto przez sześć tygodni należy powstrzymać się od intensywnej aktywności. Przez trzy miesiące należy powstrzymać się od pływania i jazdy na rowerze.

Okres rekonwalescencji po waginoplastyce trwa około sześciu tygodni. 1 Niezwykle ważne jest przestrzeganie wszystkich zaleceń pooperacyjnych chirurga, aby pomóc w zapobieganiu problemom i zagwarantować powodzenie zabiegu chirurgicznego.

Gdy mięśnie i skóra w najdelikatniejszych miejscach goją się, wiele kobiet cierpi katusze. Po operacji bolesność pochwy jest typowa jeszcze tydzień później. Jeśli odczuwasz ból po operacji, postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza i przyjmuj przepisane leki lub przykładaj lód do dotkniętego obszaru.

Po waginoplastyce wrażliwość nie powinna ulec pogorszeniu, ponieważ podczas zabiegu nie powinny zostać przerwane żadne istotne nerwy czuciowe. W badaniu z 2002 roku 86% pacjentek doświadczyło orgazmu.

Wewnętrzna część kanału pochwy jest jedyną różnicą między pełną waginoplastyką a plastyką warg sromowych. Kanał pochwy jest tworzony poprzez plastykę pochwy. Wszystkie elementy pochwy - poza kanałem pochwy - są tworzone podczas plastyki warg sromowych.

Wykorzystując skórę i tkankę z narządów płciowych, chirurg wykonuje zabieg waginoplastyki w celu stworzenia zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej pochwy. Chirurg skonstruuje nowy otwór pochwy przy użyciu tkanki z napletka.

Mówiąc najprościej, waginoplastyka wpływa na strukturę i kontur otworu pochwy, podczas gdy labiaplastyka wpływa na wargi sromowe większe i/lub wargi sromowe mniejsze. Fakt, że te dwa unikalne procesy są przeprowadzane w tym samym regionie ciała, nie zmienia ich rozróżnienia.