Operacje Plastyczne

Podniesienie Piersi w Turcji

Podniesienie Piersi w Turcji

Co To Jest Podniesienie Piersi?

Podniesienie piersi technicznie przypomina operację redukcji. Piersi opadają, ale ponieważ nie są duże, nie ma potrzeby usuwania tkanki. W przypadku zwiotczenia piersi są one albo w normalnym rozmiarze, albo opróżniane.

W wyniku utraty wagi, karmienia piersią lub starzenia się, tkanka piersi może stracić swoją objętość. Dzięki operacji podniesienia piersi możliwe jest skorygowanie wyglądu obwisłych piersi, które utraciły swoją witalność. Jeśli tkanka piersi nie ma wystarczającej objętości, operacja powiększania piersi może nie być wystarczająca w przypadku obwisłych piersi. Chirurgiczne zwiotczenie jest usuwane, ale nie zwiększa objętości piersi. W takich przypadkach lifting piersi i operacja powiększania piersi mogą być stosowane razem.

Podczas operacji podniesienia piersi usuwany jest technicznie nadmiernie rozciągnięty nadmiar skóry. Otoczka jest redukowana do normalnego rozmiaru poprzez zmniejszenie jej średnicy. Brodawka sutkowa jest umieszczana na swoim miejscu.

Przed Operacją Podniesienie Piersi

Podczas pierwszego spotkania przed operacją podniesienia piersi, skargi pacjentki są uważnie wysłuchiwane, a oczekiwania jasno rozumiane. Następnie jej potrzeby i oczekiwania względem zabiegu są oceniane pod kątem rzeczywistości. Podczas badania fizykalnego piersi są badane, a niezbędne pomiary są wykonywane, gdy pacjentka siedzi lub stoi. Oceniane są takie czynniki jak wiek, stan skóry, kształt i rozmiar piersi, które mogą mieć wpływ na zabieg podniesienia piersi.

W zależności od wieku pacjentki i wywiadu rodzinnego, przed operacją podniesienia piersi może być wymagana mammografia. Pacjentka jest instruowana, jak przygotować się do operacji, w tym wytyczne dotyczące jedzenia, palenia tytoniu i unikania niektórych witamin/leków.

Po Operacji Podniesienie Piersi

Proces po operacji podniesienia piersi może mieć bezpośredni wpływ na powodzenie zabiegu. Powodzenie operacji podniesienia piersi zależy nie tylko od samego zabiegu, ale także od tego, jak dobrze przygotujesz się do operacji i jak dobrze zadbasz o siebie po niej.

Bardzo ważne jest, aby dokładnie przestrzegać wskazówek chirurga dotyczących rekonwalescencji po liftingu piersi od dnia poprzedzającego operację do 6 tygodni po zabiegu. Na każdym etapie procesu rekonwalescencji będziesz musiała podjąć różne środki ostrożności, od tego, w co się ubierasz, po to, co jesz i ile ćwiczysz. Pomocne może być umieszczenie na biurku lub w innych często odwiedzanych miejscach przewodnika po czasie rekonwalescencji po podniesieniu piersi, aby przypominał o tym, czego należy się spodziewać na każdym etapie. Oczywiście należy dostosować program rekonwalescencji w oparciu o profesjonalne instrukcje lekarza dotyczące tego, czego należy się spodziewać.

Etapy Leczenia

Aby odczuwać mniejszy ból i uzyskać skuteczniejsze rezultaty po operacji podniesienia piersi, należy przestrzegać pewnych zasad.

2 tygodnie przed zabiegiem

Rzuć palenie, nie stosuj aspiryny, ibuprofenu, suplementów ziołowych, oleju rybnego ani żadnych leków, które mogą zwiększać ryzyko krwawienia. Zakupić materiały, które mogą być potrzebne po operacji (okłady z lodu, gaza, biustonosz sportowy). Zgłoś wszelkie objawy choroby. Historia medyczna może wymagać badań lekarskich, takich jak badania laboratoryjne, mammografia lub EKG przed operacją.

Masz pytanie?
Potrzebujesz więcej informacji na temat zabiegu? Klikając Whatsapp lub e-mail, możesz uzyskać bezpłatną konsultację w sprawie swoich pytań.
Zapytaj lekarza

Dzień przed operacją

Potwierdzić czas operacji i transport. Zrealizuj recepty. Noc przed operacją Przed operacją należy pościć przez 12 godzin bez jedzenia i picia. Weź prysznic, zrelaksuj się, połóż się wcześnie spać i postaraj się przespać co najmniej siedem godzin.

2-3 dni po zabiegu

Wiele kobiet może odczuwać łagodny lub umiarkowany ból w ciągu kilku dni po zabiegu, który można opanować za pomocą przepisanych leków. Nudności spowodowane znieczuleniem stosowanym podczas zabiegu są również powszechne, ale zazwyczaj ustępują bez interwencji. Opatrunki chirurgiczne i zużyte dreny są zwykle usuwane przez chirurga w tym czasie. Wielu chirurgów zaleca jednak swoim pacjentom dalsze stosowanie biustonoszy chirurgicznych i bandaży uciskowych w celu ochrony miejsc nacięcia. Do 2. lub 3. dnia wiele pacjentek będzie mogło wziąć prysznic. Pierwsze 2 tygodnie po operacji podniesienia piersi są bardzo ważne.

1  tydzień po zabiegu

Chociaż poziom bólu jest zwykle znacznie zmniejszony, mogą utrzymywać się umiarkowane siniaki i obrzęk piersi. Wiele pacjentek jest w stanie wrócić do pracy i wykonywać lekkie codzienne czynności, w tym chodzenie. Pacjentki powinny jednak unikać schylania się, podnoszenia ciężkich przedmiotów i innych forsownych ruchów.

2  tygodnie po operacji

Większość pacjentów zaczyna czuć się normalnie i może wykonywać codzienne czynności bez bólu. Należy jednak unikać wysiłku fizycznego i forsownych ćwiczeń. Nacięcia zazwyczaj goją się całkowicie w ciągu około 2 tygodni, a pacjenci mogą się myć i brać kąpiel.

4 tygodnie po operacji

Większość pacjentów powraca do zdrowia na tyle, aby powrócić do normalnego trybu ćwiczeń (należy jednak unikać ćwiczeń i aktywności, które są szczególnie ukierunkowane na klatkę piersiową, takich jak golf, tenis itp.)

6 tygodni po operacji

Okres 6 tygodni zwykle wskazuje, że proces gojenia został zakończony, ponieważ większość siniaków i obrzęków piersi ustąpiła. Większość pacjentek może ćwiczyć bez ograniczeń, spać na brzuchu i na boku, a noszenie biustonoszy na fiszbinach jest dozwolone.

Zarządzanie bólem

Proces po operacji podniesienia piersi może być dość bolesny dla niektórych pacjentów. Większość pacjentek zgłasza odczuwanie łagodnego do umiarkowanego bólu po zabiegu podniesienia piersi. Ból jest zwykle największy w ciągu pierwszych 2-3 dni po zabiegu, a następnie ustępuje. Chirurg może przepisać leki przeciwbólowe w celu złagodzenia dyskomfortu odczuwanego przez pacjentkę. Należy pamiętać, że wielu chirurgów nie zaleca przyjmowania bez recepty niesteroidowych leków przeciwzapalnych, takich jak ibuprofen lub naproksen po zabiegu, ponieważ mogą one zwiększać krwawienie.

Drętwienie sutków

Po operacji podniesienia piersi może wystąpić okres zwiększonej wrażliwości spowodowanej operacją. W tygodniach bezpośrednio po zabiegu czucie sutków często wzrasta i wraca do normy.

Blizny

Chociaż proces po operacji podniesienia piersi jest frustrujący z powodu blizn, blizny można zwykle zakryć. Operacja podniesienia piersi może powodować blizny, których zakres i lokalizacja zależą od rodzaju zastosowanej techniki podniesienia piersi. W niektórych przypadkach nacięcia mogą być umieszczone w mało widocznych miejscach, takich jak wokół linii otoczki lub pod fałdą piersi. Ponadto istnieje kilka niechirurgicznych zabiegów kosmetycznych, które można zastosować w celu zminimalizowania wyglądu wszelkich pojawiających się blizn.

Wskazówki dotyczące szybkiego i łatwego leczenia

Proces po operacji podniesienia piersi jest ważny dla powodzenia leczenia i zapobiegania skutkom ubocznym. Postępuj zgodnie ze wszystkimi instrukcjami dotyczącymi pielęgnacji po zabiegu dostarczonymi przez chirurga plastycznego. Przyjmuj leki przeciwbólowe, antybiotyki i inne recepty zgodnie z zaleceniami chirurga. Uczestniczyć we wszystkich zaplanowanych wizytach pooperacyjnych. Unikaj prysznica lub kąpieli do czasu potwierdzenia. Nosić zalecaną odzież uciskową lub biustonosz chirurgiczny. Zaplanuj 1-2 tygodnie odpoczynku.

Dużo odpoczywaj i śpij. Pij dużo wody w okresie rekonwalescencji. Po zabiegu spożywaj lekkie i zdrowe posiłki. Unikaj dotykania lub usuwania bandaży z nacięć, ponieważ może to spowodować ponowne otwarcie ran. Noś luźne ubrania, zwłaszcza bluzki, które nie wymagają podnoszenia ramion w celu ich założenia. Unikaj spania na brzuchu lub boku przez 6 tygodni po zabiegu. Pacjentom zaleca się spanie z głową pod 2-3 poduszkami, aby zmniejszyć ból i obrzęk. Należy ograniczyć wszelkie formy energicznych ćwiczeń, w tym ruchy fizyczne, które powodują podskakiwanie piersi (takie jak bieganie lub skakanie), aż do pełnego wyzdrowienia.

Ważne jest, aby zrozumieć, że doświadczenie rekonwalescencji może różnić się od przedstawionych tutaj informacji ze względu na różne czynniki, takie jak tolerancja bólu i reakcja organizmu na gojenie w okresie po operacji liftingu. Zmienne specyficzne dla zabiegu, takie jak technika liftingu piersi, również odgrywają rolę w rekonwalescencji. Wreszcie, pacjenci, którzy łączą lifting piersi z innymi zabiegami chirurgicznymi (takimi jak powiększanie piersi lub zabieg redukcji piersi) mogą wymagać dłuższego czasu rekonwalescencji.

Dbanie o lifting piersi może ułatwić czas rekonwalescencji

Możesz potrzebować pomocy podczas procesu po operacji podniesienia piersi. Operacja podniesienia piersi jest z pewnością możliwa do przeprowadzenia, ale wiąże się z wieloma wyzwaniami, w tym bólem, ograniczonym zakresem ruchu, ochroną ran i innymi. Samodzielne przejście przez proces rekonwalescencji będzie trudne, dlatego ważne jest, aby zaplanować najlepszą możliwą opiekę podczas rekonwalescencji. Poproś bliskich przyjaciół lub członków rodziny o podróż do Stambułu i pomoc w pierwszych dniach rekonwalescencji.

Podniesienie Piersi w Turcji

Anesthesia

Ogólne

Duration of treatment

2-4 Godziny

Stay in Istanbul

7 Dni

Socially acceptable

10+ Dni

Podniesienie Piersi w Turcji Cena

All inclusive package
 • Darmowa konsultacja
 • 5 nocy w 5-gwiazdkowym hotelu w Stambule
 • Badania przed/pooperacyjne
 • Koszt laboratorium
 • Leki i sprzęt
 • Cały transfer VIP
 • Wsparcie 7/24
 • Nasi Asystenci mówią po polsku

Request Information
Pierwsze imię jest wymagane!
Email jest wymagany!
Numer telefonu jest wymagany!
Without country code
Czas połączenia jest wymagany!
Kendi ülkenizin saatine göre.
Wiele operacji
 
Privacy Policy is required

Application Process

Wypełnić formularz

Aby się z nami skontaktować, musisz najpierw wypełnić formularz.

Darmowa konsultacja

Po wypełnieniu formularza nasi konsultanci ds. zdrowia skontaktują się z Państwem tak szybko, jak to możliwe.

Wyślij zdjęcie

Nasi eksperci ds. zdrowia poproszą o Twoje zdjęcia, aby pokazać je lekarzowi.

Planowanie

Po obejrzeniu zdjęć lekarz zdecyduje, czy kwalifikujesz się do zabiegu i zaplanuje przebieg operacji.

Podniesienie Piersi w Turcji FAQ

Jeśli nie widzisz odpowiedzi na swoje pytanie, możesz wysłać do nas wiadomość e-mail za pośrednictwem naszego formularza kontaktowego.

Ważne jest, aby być w Stambule na kilka dni przed dniem operacji. W ten sposób można wykonać wszystkie badania na czas i przygotować się psychicznie do zabiegu.

Rekonwalescencja potrwa od 3 do 7 dni po zabiegu. Konieczne jest więc zaplanowanie co najmniej 7- dniowej wycieczki. Po 2 dniach od operacji możesz wybrać się na wycieczkę po Stambule.

Ból będzie umiarkowany. Ale zaraz po operacji zaczniesz stosować leki łagodzące ból.

Biustonosz chirurgiczny lub medyczny będzie potrzebny przez około 2 tygodnie po zabiegu.

Po operacji należy nosić luźne ubranie. Nie wolno podnosić rąk do góry.

 • Zlecić badanie laboratoryjne lub ocenę medyczną.
 • Przyjmowanie określonych leków lub dostosowanie dawki leków już
 • Aby pomóc zidentyfikować wszelkie potencjalne zmiany w tkance piersi, należy wykonać podstawowe badanie mammograficzne przed operacją, a następnie
 • Rzucenie

Po operacji nie wolno brać prysznica przez 48 godzin. Po 48 godzinach lepiej umyć się tuż poniżej talii. Po wyjęciu drenów ponownie ważne jest, aby nie brać prysznica przez 48 godzin.

Przez około 10 dni nie należy podnosić rąk, uprawiać sportu ani nosić ciężkich przedmiotów.

Zarówno zwykłe znieczulenie ogólne, w którym pacjentce należy umieścić rurkę do oddychania, jak i sedacja w połączeniu ze znieczuleniem miejscowym mogą być z powodzeniem stosowane do operacji piersi.

Po sześciu miesiącach możesz przejść bez stanika!

Należy spać na plecach, nosić stanik medyczny i unikać spania na brzuchu lub twarzy.

Blizny po liftingu piersi są trwałe i najbardziej widoczne zaraz po zabiegu, jednak z czasem rozjaśniają się i znikają.

Na stopień blaknięcia ma wpływ wiele zmiennych, w tym dziedziczność, odcień skóry, nacięcie, sprawność gojenia się ran i ogólny stan zdrowia pacjenta.