Wszczepienie Soczewki

Co To Jest Soczewki Jednoogniskowe?

Soczewki Jednoogniskowe w Turcji

Co To Jest Obiektyw Jednoogniskowy?

Soczewki jednoogniskowe są wszczepiane przez małe nacięcie (minimalnie inwazyjne) na krawędzi rogówki. Soczewki pooperacyjne umożliwiają wyraźne widzenie na odległość.

Soczewki te korygują jednak tylko problem dalekowzroczności. Można je dopasować tak, aby po wymianie soczewki refrakcyjnej można było ostro widzieć na określoną odległość bez okularów.

Filtr UV zapobiega uszkodzeniom oka. Ma on jednak na celu zapewnienie dodatkowej ochrony przed szkodliwymi skutkami dla siatkówki. Ale przede wszystkim wydaje się zapewniać lepsze wyczucie kontrastu, na przykład podczas prowadzenia samochodu. Inteligentne soczewki jednoogniskowe pozwalają również wyraźnie widzieć na określoną odległość bez okularów, ponieważ korygują ametropię (krótkowzroczność). Soczewki jednoogniskowe mogą być również preferowane dla pacjentów w wieku powyżej 40-45 lat z wadami wzroku oraz dla pacjentów z zaćmą.

Którzy Pacjenci Wybierają Te Soczewki?

Ten typ soczewek jest stosowany wyłącznie u pacjentów z problemami z widzeniem na odległość. Soczewki jednoogniskowe są jednak również preferowane u pacjentów w wieku powyżej 40/45 lat, którzy nie radzą sobie ze zmianą widzenia i którzy nie zrobili jeszcze ogólnego kroku w kierunku soczewek trójogniskowych. Soczewki jednoogniskowe są rzadko stosowane w leczeniu zaćmy.

Zalety

W przeciwieństwie do inteligentnych soczewek nowej generacji, soczewki jednoogniskowe nie eliminują całkowicie konieczności noszenia okularów przez pacjentów. Ponieważ są one jednoogniskowe, zazwyczaj pozwalają pacjentowi pozbyć się wad wzroku jedynie na dalekie odległości.

Wady

Soczewki jednoogniskowe są sferyczne. Dlatego subiektywnie mogą one powodować gorsze widzenie i niski kontrast w nocy. Jednocześnie soczewki jednoogniskowe nie nadają się do korekcji astygmatyzmu i wad wzroku związanych z wiekiem. Po wymianie soczewki refrakcyjnej na soczewki jednoogniskowe, oko nie może dostosować się do obu warunków widzenia (odległość/bliskość). Z tego powodu po operacji zwykle wymagane są okulary do czytania.

Masz pytanie?
Potrzebujesz więcej informacji na temat zabiegu? Klikając Whatsapp lub e-mail, możesz uzyskać bezpłatną konsultację w sprawie swoich pytań.
Zapytaj lekarza

Przed Rozpoczęciem Korzystania Z Soczewek Jednoogniskowych

Operacje oczu nie są zwykle wykonywane w znieczuleniu ogólnym. W związku z tym nie trzeba być głodnym przed zabiegiem, jak w przypadku innych operacji. Można jednak spożywać lekkie pokarmy, które nie zakłócą pracy układu trawiennego. Jednak przed

operacją lekarz przeprowadzi kilka testów. W wyniku tych badań zostanie podjęta decyzja, czy pacjent nadaje się do zabiegu. Jeśli pacjent cierpi na chorobę przewlekłą lub przyjmuje leki, powinien poinformować o tym lekarza. Zalecamy, aby pacjentki nie miały na sobie makijażu przed zabiegiem. Ponieważ okolice oczu muszą być czyste i sterylne.

Po Operacji Soczewki Jednoogniskowej

To, co należy wziąć pod uwagę po operacji soczewki jednoogniskowej, jest co najmniej tak samo ważne jak sama operacja. Nie tylko w przypadku inteligentnych soczewek lub operacji oczu, istnieją kwestie, które należy wziąć pod uwagę po wszystkich operacjach medycznych i są one co najmniej tak samo ważne jak sama operacja.

  • Szczególnie przez kilka dni po operacji nie należy podnosić ciężkich przedmiotów i pochylać się do przodu, chyba że jest to.
  • W przypadku odczuwania bólu po operacji można stosować środki przeciwbólowe zalecone przez.
  • Nie należy pocierać Należy zwrócić na to szczególną uwagę w procesie gojenia.
  • Zmętnienie może występować przez pewien czas po operacji. W takim przypadku nie ma powodu do obaw, konieczne może być odczekanie do 2 tygodni, aby uzyskać docelowe.
  • Na kontrole lekarskie należy chodzić punktualnie i w komplecie. Jest to bardzo ważne, aby móc wykryć komplikacje, które mogą wystąpić i interweniować w odpowiednim
  • Ważne jest, aby stosować leki przepisane przez lekarza na okres pooperacyjny w zalecanej dawce i w określonym.
  • W przypadku zakłóceń w stosowaniu leków należy poinformować o tym lekarza. Ważne jest, aby w pierwszym tygodniu nie dotykać oczu wodą.
  • Od drugiego tygodnia można rozpocząć kontakt z wodą.
  • W miarę możliwości należy unikać silnego kaszlu i

Soczewki Jednoogniskowe w Turcji Proces

Anesthesia

Lokalny

Duration of treatment

15 Minuty

Stay in Istanbul

4 Dni

Socially acceptable

1 Dzień

Request Information
Pierwsze imię jest wymagane!
Email jest wymagany!
Numer telefonu jest wymagany!
Without country code
Czas połączenia jest wymagany!
Kendi ülkenizin saatine göre.
Wiele operacji
 
Privacy Policy is required

Application Process

Wypełnić formularz

Aby się z nami skontaktować, musisz najpierw wypełnić formularz.

Darmowa konsultacja

Po wypełnieniu formularza nasi konsultanci ds. zdrowia skontaktują się z Państwem tak szybko, jak to możliwe.

Wyślij zdjęcie

Nasi eksperci ds. zdrowia poproszą o Twoje zdjęcia, aby pokazać je lekarzowi.

Planowanie

Po obejrzeniu zdjęć lekarz zdecyduje, czy kwalifikujesz się do zabiegu i zaplanuje przebieg operacji.

Soczewki Jednoogniskowe w Turcji AQ

Jeśli nie widzisz odpowiedzi na swoje pytanie, możesz wysłać do nas wiadomość e-mail za pośrednictwem naszego formularza kontaktowego.

Po operacji wszczepienia soczewki jednoogniskowej można wrócić do kraju. Lepiej jednak pozostać tutaj przez dwa lub trzy dni ze względu na ryzyko wystąpienia komplikacji. Po upływie doby, jeśli wszystko jest w porządku, można wrócić do kraju.

Należy stawić się w dniu operacji. Nie trzeba przyjeżdżać na kilka dni przed operacją. Jeśli jednak zaplanowałeś wycieczkę, możesz przyjechać wcześniej.

Soczewki jednoogniskowe zapewniają ostrość tylko na jedną odległość. Natomiast soczewki wieloogniskowe umożliwiają widzenie na różne odległości. Mogą one korygować zarówno bliskie, średnie, jak i dalekie odległości. Soczewki wieloogniskowe są najbardziej odpowiednią opcją dla tych, którzy chcą wyeliminować uzależnienie od okularów.

Często soczewki jednoogniskowe zapewniają użyteczną ostrość widzenia bez spadku do odległości większych niż 1 metr. Uważamy, że soczewki jednoogniskowe są skuteczne dla pacjentów, którzy chcą nosić okulary do bliży.

Soczewki jednoogniskowe mogą korygować widzenie na odległość. Dzięki temu pacjenci widzą wyraźnie po operacji. Z kolei soczewka wieloogniskowa koryguje wadę wzroku z różnych odległości. W przypadku standardowej soczewki jednoogniskowej jest to skuteczne leczenie, ponieważ widzenie będzie wyraźne zarówno z bliska, jak i z daleka.

W przeciwieństwie do inteligentnych soczewek nowej generacji, soczewki jednoogniskowe nie eliminują całkowicie konieczności noszenia okularów przez pacjentów. Ponieważ są one jednoogniskowe, zazwyczaj pozwalają pacjentowi pozbyć się wad wzroku jedynie na dalekie odległości.

Zależy to od potrzeb pacjenta. Jeśli chcesz nosić okulary po operacji zaćmy, soczewka jednoogniskowa może być właściwym wyborem. Jeśli unikasz noszenia okularów po operacji zaćmy, odpowiednia może być soczewka wieloogniskowa.

Laserowa operacja zaćmy jest najbardziej zaawansowaną metodą leczenia zaćmy. Jednak wielu okulistów preferuje laserową operację zaćmy zamiast tradycyjnej operacji zaćmy w celu "zmiękczenia" zaćmy.

Każda osoba goi się inaczej. Jednak wielu pacjentów zgłasza znaczną poprawę widzenia w ciągu pierwszych 24 godzin po zabiegu. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu na odpoczynek. Zaplanuj więc od jednego do trzech dni wolnego od pracy. Po operacji można powrócić do normalnej aktywności w ciągu kilku dni.

Soczewki jednoogniskowe mogą korygować widzenie na odległość. Dzięki temu pacjenci widzą wyraźnie. Z kolei soczewki wieloogniskowe umożliwiają widzenie z różnych odległości. W przypadku standardowych soczewek jednoogniskowych widzenie odbywa się z bliska lub z daleka.

Aby zapewnić optymalne gojenie i wyniki, lekarze zwykle oczekują pracy na drugim oku. Oko to musi się zagoić przed wykonaniem kolejnej operacji na pierwszym oku. Chcemy dać widzeniu wystarczająco dużo czasu na ustabilizowanie się. Operacja ta jest prostą metodą zapewnienia dobrego widzenia i zdrowia oczu.

Tak. Soczewki te zapewniają doskonałą widoczność tylko na odległość. Są to pierwsze soczewki stosowane w leczeniu zaćmy.