Implantacja Soczewki

Soczewki Multifokalne w Turcji

Soczewki Multifokalne w Turcji

Czym są Multifokalne w Turcji?

Soczewki wieloogniskowe są wszczepiane przez małe nacięcie na krawędzi rogówki. Pozwala to na wyraźne widzenie z daleka i bliska. Soczewki te mają kilka punktów ogniskowych. Oznacza to oczywiście, że wszystkie codzienne czynności po wymianie soczewki refrakcyjnej można wykonywać bez okularów, ponieważ obejmują one kilka zakresów widma. Powinno być jasne, z jakiej odległości celowane jest widzenie bez okularów. Jednak najpierw należy omówić, które czynności są wykonywane. W związku z tym należy zdecydować, czy soczewka wieloogniskowa jest wystarczająca, czy nie.

Filtr UV zapobiega uszkodzeniom oka. Zapewnia jednak dodatkową ochronę siatkówki przed szkodliwym działaniem. Przede wszystkim jednak, w niektórych przypadkach zapewnia lepsze wrażenie kontrastu.

Którzy pacjenci wybierają te soczewki?

Soczewki wieloogniskowe to soczewki produkowane w celu korygowania więcej niż jednej wady wzroku. Stosuje się je do korygowania takich problemów jak nadwzroczność, czyli krótkowzroczność, krótkowzroczność, czyli krótkowzroczność oraz prezbiopia związana z wiekiem. Prezbiopia nazywana jest zaburzeniem widzenia z bliska. Nie jest to wada wzroku, występuje z powodu stopniowego twardnienia soczewki oka wraz z wiekiem. Zwykle zaczyna występować po 40. roku życia, staje się trwała w wieku 60 lat i nie ma progresji.

Prezbiopia jest bardzo łatwa do zauważenia. W miarę upływu czasu trudno jest widzieć z bliska, krótko mówiąc, prezbiopia to problem oczu, który dotyka każdego, kto osiągnie wiek 40-45 lat. W tym momencie pobliskie obiekty zaczynają wydawać się niewyraźne. Może być konieczne wyciągnięcie rąk poza oczy, aby wyraźnie zobaczyć czytaną książkę. Oczywiście istnieje pewna granica wyciągania rąk.

Zalety

Soczewki wieloogniskowe mają wiele zalet. Zwykle obejmują one następujące zalety:

 • Lepsza ostrość widzenia w różnych odległościach, od dalekich do bliskich,
 • Przejście między stopniami jest mniej ostre,
 • Możliwość widzenia w wielu warunkach bez konieczności stosowania dodatkowych okularów może być

Masz pytanie?
Potrzebujesz więcej informacji na temat zabiegu? Klikając Whatsapp lub e-mail, możesz uzyskać bezpłatną konsultację w sprawie swoich pytań.
Zapytaj lekarza

Wady

Niektóre wady tych obiektywów obejmują:

 • Przyzwyczajenie się do niego może być trudne ze względu na inne wrażenia
 • Podczas fazy aklimatyzacji może wystąpić problem z oślepianiem w nocy i zamglonym lub zacienionym
 • Są one droższe ze względu na złożoność ich

Przed operacją soczewek wieloogniskowych

Po podjęciu decyzji o wykonaniu tego zabiegu zalecamy, aby do dnia operacji nie pić alkoholu ani nie palić papierosów. Jeśli jednak przyjmujesz leki rozrzedzające krew, musisz zaprzestać ich stosowania. Należy poinformować lekarza o przyjmowanych lekach. Kobiety nie powinny nosić makijażu oczu w dniu operacji. Rano w dniu operacji można zjeść śniadanie, które nie zakłóci pracy układu trawiennego. Nie trzeba głodować, ponieważ operacja nie jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym.

Po operacji soczewek wieloogniskowych

Po operacji wszczepienia soczewki wieloogniskowej pacjenci są wypisywani w ciągu dnia. Istnieją jednak pewne elementy, które należy wziąć pod uwagę po zainstalowaniu inteligentnej soczewki. Możemy je wymienić w następujący sposób:

 • Po powrocie do domu po operacji należy leżeć na plecach przez 1-2
 • Przydatne jest noszenie ciągłych nakładek ochronnych na oczy przez pierwsze dwa dni po założeniu soczewki. Po upływie pierwszych dwóch dni można używać okularów przeciwsłonecznych jako
 • Nie należy pochylać się do przodu i podnosić ciężkich przedmiotów, chyba że jest to
 • W przypadku bólu można stosować leki przeciwbólowe inne niż
 • Uczucie kłucia i dyskomfortu po zabiegu jest bardzo W takich przypadkach nie należy pocierać oczu.
 • Przez pierwsze dni można widzieć niewyraźnie. Należy kontynuować stosowanie kropli przepisanych przez

Soczewki Multifokalne w Turcji Proces

Anesthesia

Lokalny

Duration of treatment

15 Minuty

Stay in Istanbul

4 Dni

Socially acceptable

1 Dzień

Request Information
Pierwsze imię jest wymagane!
Email jest wymagany!
Numer telefonu jest wymagany!
Without country code
Czas połączenia jest wymagany!
Kendi ülkenizin saatine göre.
Wiele operacji
 
Privacy Policy is required

Application Process

Wypełnić formularz

Aby się z nami skontaktować, musisz najpierw wypełnić formularz.

Darmowa konsultacja

Po wypełnieniu formularza nasi konsultanci ds. zdrowia skontaktują się z Państwem tak szybko, jak to możliwe.

Wyślij zdjęcie

Nasi eksperci ds. zdrowia poproszą o Twoje zdjęcia, aby pokazać je lekarzowi.

Planowanie

Po obejrzeniu zdjęć lekarz zdecyduje, czy kwalifikujesz się do zabiegu i zaplanuje przebieg operacji.

Soczewki Multifokalne w Turcji FAQ

Jeśli nie widzisz odpowiedzi na swoje pytanie, możesz wysłać do nas wiadomość e-mail za pośrednictwem naszego formularza kontaktowego.

Po operacji wszczepienia soczewki wieloogniskowej można wrócić do kraju. Lepiej jednak pozostać tutaj przez dwa lub trzy dni ze względu na ryzyko wystąpienia komplikacji. Po upływie doby, jeśli wszystko jest w porządku, można wrócić do kraju.

Należy stawić się w dniu operacji. Nie trzeba przyjeżdżać na kilka dni przed operacją. Jeśli jednak zaplanowałeś wycieczkę, możesz przyjechać wcześniej.

Wieloogniskowe soczewki wewnątrzgałkowe zmniejszają zapotrzebowanie na okulary do czytania po operacji zaćmy. Te wszczepiane soczewki zwiększają zakres widzenia. W ten sposób można wyraźnie widzieć z bliska i z daleka bez dodatkowych okularów.

Dwuogniskowe soczewki kontaktowe są zaprojektowane z określoną linią między stopniem widzenia bliży a stopniem widzenia dali. Możesz poruszać się między strefami tam i z powrotem, podobnie jak w przypadku okularów dwuogniskowych. W soczewkach wieloogniskowych występuje stopniowe przejście między widzeniem do dali i do bliży.

Nowsze soczewki wieloogniskowe są lepsze od starszych soczewek dyfrakcyjnych pod względem widzenia bliży, jakości widzenia i ryzyka wystąpienia aureoli. Soczewki te mają jednak statystycznie znacznie lepsze wyniki niż soczewki refrakcyjne.

Niektóre wady tych soczewek obejmują: może być trudno się do nich przyzwyczaić ze względu na inne doznania wzrokowe, podczas fazy aklimatyzacji może pojawić się problem nocnych odblasków i zamglonego lub zacienionego widzenia, są droższe ze względu na złożoność ich konstrukcji.

Jeśli u pacjenta występuje współistniejąca wada wzroku, nie nadaje się on do wszczepienia wieloogniskowej soczewki wewnątrzgałkowej. Ogólnie oznacza to, że 50% pacjentów nie kwalifikuje się do zabiegu.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Ceny różnią się w zależności od kilku czynników. Zwykle są to marka użytych soczewek, doświadczenie lekarza i jakość kliniki.

Rodzaj zastosowanego implantu sztucznej soczewki nie jest brany pod uwagę. Z tego powodu należy zawsze oczekiwać, że widzenie w operowanym oku będzie tymczasowo niewyraźne w pierwszym tygodniu po operacji. Większość pacjentów czeka około miesiąca na zakup nowych okularów korekcyjnych po operacji zaćmy.

W przeciwieństwie do wieloogniskowych soczewek kontaktowych, nie wymagają one regularnej konserwacji ani wymiany. Dzięki temu są trwałe na zawsze! Wielu pacjentów z soczewkami wieloogniskowymi nie musi nosić okularów po operacji zaćmy. Mogą oni jednak potrzebować okularów do czytania tylko do drobnego druku.

W większości przypadków soczewki te są stosowane w leczeniu zaćmy. Jednak soczewki wieloogniskowe mogą być również stosowane poza operacją zaćmy. Jeśli masz ponad 45 lat i chcesz skorygować krótkowzroczność, nadwzroczność lub starczowzroczność, zabieg ten jest dla Ciebie trwałą i ostateczną metodą leczenia.

Soczewki te działają zupełnie inaczej niż zwykłe soczewki okularowe. Jest to leczenie stałe i ostateczne. Jednocześnie nie trzeba ich zdejmować podczas snu lub prysznica.