Implantacja Soczewki

Soczewki Trójogniskowe w Turcji

Soczewki Trójogniskowe w Turcji

Czym Są Soczewki Trójogniskowe?

Soczewki trójogniskowe to rodzaj soczewek wieloogniskowych, które mają trzy punkty ogniskowania. Soczewki te są przeznaczone do korekcji widzenia z bliska, daleka i pośredniego, co czyni je wygodnym i praktycznym rozwiązaniem dla osób, które muszą skorygować swoje widzenie na różne odległości. Soczewki trójogniskowe mają dwie widoczne linie oddzielające różne ogniska, co może być wadą dla niektórych osób, które nie lubią wyglądu linii.

Którzy Pacjenci Wybierają Te Soczewki?

Soczewki trójogniskowe są stosowane u pacjentów z zaćmą, a czasami u pacjentów z dużą liczbą okularów bez zaćmy. Zabieg polega na usunięciu soczewki z oka i zastąpieniu jej sztuczną soczewką. Umieszczona w oku sztuczna soczewka jest trwała. Może pozostać w oku przez całe życie. Ponadto jest ona preferowana u pacjentów w wieku powyżej 40 lat, którzy nie chcą ponownie nosić okularów.

Rodzaje Soczewek Trójogniskowych

Istnieją dwa główne rodzaje soczewek trójogniskowych: tradycyjne soczewki trójogniskowe i progresywne soczewki trójogniskowe.

Tradycyjne soczewki trójogniskowe: Tradycyjne soczewki trójogniskowe mają dwie

widoczne linie oddzielające różne ogniska. Górna część soczewki służy do widzenia z daleka, środkowa część do widzenia pośredniego, a dolna część do widzenia z bliska.

Progresywne soczewki trójogniskowe: Progresywne soczewki trójogniskowe, znane również jako soczewki trójogniskowe bez linii, nie mają widocznych linii oddzielających różne punkty ogniskowe. Zamiast tego soczewka ma stopniową progresję od dalekiego do bliskiego widzenia, co zapewnia bardziej naturalne i płynne wrażenia wizualne.

Masz pytanie?
Potrzebujesz więcej informacji na temat zabiegu? Klikając Whatsapp lub e-mail, możesz uzyskać bezpłatną konsultację w sprawie swoich pytań.
Zapytaj lekarza

Zalety Soczewek Trójogniskowych

Soczewki trójogniskowe zapewniają pacjentowi wiele korzyści. Korzyści te są ogólnie następujące:

Bez względu na odległość, na jaką występuje wada wzroku, po tej operacji pacjent nie będzie potrzebował okularów.

Jest to znacznie bardziej opłacalne niż w przypadku pacjentów, którzy muszą używać okularów.

Umożliwiają ostre widzenie niezależnie od choroby oczu.

Przed Operacją

Przed wprowadzeniem soczewek trójogniskowych osoby, które potrzebowały korekcji wzroku dla wielu odległości, musiały używać dwóch lub więcej par okularów lub przełączać się między nimi. Było to nie tylko niewygodne, ale także utrudniało przejście z jednej odległości do drugiej.

Po Operacji

Nie zaleca się ponownej wymiany soczewek wewnątrzgałkowych, chyba że występuje choroba medyczna. Z tego powodu decyzja o tym, którą soczewkę założyć przed operacją zaćmy jest ważną i jednorazową decyzją. Zastosowanie soczewek trójogniskowych nie jest odpowiednie dla każdego pacjenta. Dlatego wybór odpowiedniej soczewki dla pacjenta jest bardzo ważny.

Pacjenci z inteligentnymi soczewkami powinni być szczegółowo oceniani przed operacją, a zarówno ogólny stan, jak i struktura oka pacjenta powinny być traktowane bardzo ostrożnie. Gdy odpowiedni pacjent jest dopasowywany przez doświadczonych chirurgów, sukces pooperacyjny i wskaźnik zadowolenia pacjenta są bardzo wysokie.

Soczewki Trójogniskowe w Turcji Proces

Anesthesia

Lokalny

Duration of treatment

15 Minuty

Stay in Istanbul

4 Dni

Socially acceptable

1 Dzień

Request Information
Pierwsze imię jest wymagane!
Email jest wymagany!
Numer telefonu jest wymagany!
Without country code
Czas połączenia jest wymagany!
Kendi ülkenizin saatine göre.
Wiele operacji
 
Privacy Policy is required

Application Process

Wypełnić formularz

Aby się z nami skontaktować, musisz najpierw wypełnić formularz.

Darmowa konsultacja

Po wypełnieniu formularza nasi konsultanci ds. zdrowia skontaktują się z Państwem tak szybko, jak to możliwe.

Wyślij zdjęcie

Nasi eksperci ds. zdrowia poproszą o Twoje zdjęcia, aby pokazać je lekarzowi.

Planowanie

Po obejrzeniu zdjęć lekarz zdecyduje, czy kwalifikujesz się do zabiegu i zaplanuje przebieg operacji.

Soczewki Trójogniskowe w Turcji FAQ

Jeśli nie widzisz odpowiedzi na swoje pytanie, możesz wysłać do nas wiadomość e-mail za pośrednictwem naszego formularza kontaktowego.

Zazwyczaj zaleca się przybycie do Turcji na operację z co najmniej 2-dniowym wyprzedzeniem. Zapewni to wystarczająco dużo czasu na dostosowanie się do nowego środowiska i przygotowanie się do zabiegu.

Zalecana długość pobytu w Turcji po operacji wynosi zazwyczaj 1-2 dni. Czas ten jest potrzebny na opiekę pooperacyjną, monitorowanie procesu gojenia i wizyty kontrolne u chirurga.

Soczewki trójogniskowe działają dzięki trzem odrębnym obszarom, z których każdy ma swoją receptę na korekcję widzenia bliskiego, dalekiego i pośredniego. Różne obszary soczewki pozwalają użytkownikowi skupić się na obiektach znajdujących się w różnych odległościach bez konieczności przełączania się między wieloma parami okularów lub kontaktów.

Zalety soczewek trójogniskowych obejmują korekcję widzenia bliskiego, dalekiego i pośredniego, lepsze wrażenia wizualne, lepszą jakość życia i estetyczny wygląd.

Jedną z wad tradycyjnych soczewek trójogniskowych są widoczne linie oddzielające różne punkty ogniskowe. Progresywne soczewki trójogniskowe, znane również jako soczewki trójogniskowe bez linii, nie mają widocznych linii, ale dostosowanie się do nich może zająć trochę czasu, ponieważ przejście z jednej odległości do drugiej jest stopniowe.

Soczewki trójogniskowe są idealne dla osób, które muszą skorygować swoje widzenie na różne odległości, np. dla tych, którzy pracują przy komputerze i muszą widzieć obiekty znajdujące się w różnych odległościach.

Przyzwyczajenie się do soczewek trójogniskowych może zająć trochę czasu, zwłaszcza w przypadku zmiany z soczewek jednoogniskowych lub dwuogniskowych. Okres adaptacji może różnić się w zależności od osoby, ale zazwyczaj trwa od kilku dni do kilku tygodni.

Pokrycie kosztów soczewek trójogniskowych przez ubezpieczenie zależy od konkretnej polisy i ubezpieczyciela. Aby uzyskać więcej informacji, najlepiej skontaktować się z ubezpieczycielem.

Tak, soczewki trójogniskowe mogą być wykonane z receptą na astygmatyzm, dzięki czemu są odpowiednie dla osób z tym schorzeniem.

Soczewki trójogniskowe są podobne do soczewek dwuogniskowych, ponieważ korygują zarówno widzenie z bliska, jak i z daleka. Jednakże soczewki trójogniskowe korygują również widzenie pośrednie, co czyni je bardziej wszechstronną opcją. Soczewki progresywne również korygują widzenie bliskie, dalekie i pośrednie, ale nie mają widocznych linii oddzielających różne ogniska, co czyni je bardziej estetyczną opcją.

Żywotność soczewek trójogniskowych zależy od rodzaju soczewek, częstotliwości ich używania i sposobu ich pielęgnacji. Średnio soczewki trójogniskowe mogą wytrzymać od dwóch do pięciu lat. Regularne badania okulistyczne i właściwa pielęgnacja soczewek mogą wydłużyć ich żywotność.