Wszczepienie Soczewki

Wszczepienie Soczewki w Turcji

Wszczepienie Soczewki w Turcji

Co To Jest Wszczepienie Soczewki?

Implantacja soczewki: W przeszłości w leczeniu pacjentów z zaćmą zamiast usuwania naturalnej soczewki stosowano jedną z soczewek jednoogniskowych lub jednoocznych, zaprojektowanych do wyraźnego widzenia z bliska lub z daleka. W takim przypadku pacjenci musieli nosić okulary po zabiegu. Od dłuższego czasu zamiast soczewek jednoogniskowych stosuje się wieloogniskowe soczewki wewnątrzgałkowe. Ponieważ soczewki te pozwalają korygować zaburzenia widzenia pod każdym kątem, czyniąc widzenie tak naturalnym, jak to tylko możliwe.

Soczewki wieloogniskowe są projektowane na dwa różne sposoby. Są to soczewki dwu- lub trzyogniskowe. Kiedy inteligentne soczewki są używane w leczeniu oczu pacjentów, nie ma potrzeby używania okularów po leczeniu. Osoby te mogą czytać książki bez okularów. Mogą jednak z łatwością zobaczyć odległe pismo. Soczewki trójogniskowe są obecnie najbardziej zaawansowaną technologią soczewek wewnątrzgałkowych. Pozytywnie wpływa na jakość życia, ponieważ zapewnia nieprzerwane i wyraźne widzenie na bliskie, średnie i dalekie odległości.

Rodzaje inteligentnych soczewek

Inteligentne soczewki są stosowane, gdy naturalna soczewka w oku traci swoją przejrzystość z różnych powodów lub nie może działać funkcjonalnie. Najważniejszym obszarem zastosowania jest dyskomfort związany z zaćmą. Leczenie zaćmy opiera się na zasadzie usunięcia utraconej przejrzystości soczewki oka z jej torebki i zastąpienia jej sztuczną soczewką. Istnieją trzy rodzaje inteligentnych soczewek: jednoogniskowe, wieloogniskowe i trójogniskowe.

Soczewka jednoogniskowa

Soczewki jednoogniskowe to soczewki wszczepiane przez małe nacięcie na krawędzi rogówki (minimalnie inwazyjne), które umożliwiają wyraźne widzenie na odległość.

Jednoogniskowe soczewki Smart Lenses umożliwiają również wyraźne widzenie na określoną odległość bez okularów, ponieważ korygują ametropię (krótkowzroczność).

Soczewki wieloogniskowe

Wieloogniskowe soczewki kontaktowe zawierają wiele stopni w jednej soczewce. Jest jeden stopień dla bardzo bliskich obiektów, jeden stopień dla normalnych obiektów widzianych z daleka i jeden stopień dla obiektów w odległości pośredniej.

Soczewki trójogniskowe

Soczewki trójogniskowe to soczewki wewnątrzgałkowe, które zapewniają wyraźne widzenie bez okularów na dalekie, średnie i bliskie odległości. Podczas gdy soczewki jednoogniskowe, które zapewniają wyraźne widzenie tylko do dali, wymagają stosowania okularów do bliży, soczewki trójogniskowe eliminują potrzebę stosowania okularów dzięki ogniskom. W ten sposób pacjenci mogą wykonywać swoje czynności na odległość (oglądanie telewizji, oglądanie sceny w kinie i teatrze, prowadzenie samochodu), średnią (korzystanie z komputera lub tabletu, gotowanie, oglądanie wykresu prędkości podczas jazdy, czytanie kodów kreskowych w marketach) i bliską odległość (korzystanie z telefonu, wykonywanie prac ręcznych) bez okularów.

Masz pytanie?
Potrzebujesz więcej informacji na temat zabiegu? Klikając Whatsapp lub e-mail, możesz uzyskać bezpłatną konsultację w sprawie swoich pytań.
Zapytaj lekarza

Przed wszczepieniem soczewki

Krople do oczu są podawane przed i po operacji. Ponadto podczas operacji może być konieczne zastosowanie wewnątrzgałkowego leczenia igłowego. Pacjentki nie powinny nosić makijażu przed operacją. W przypadku przyjmowania leków rozrzedzających krew należy je odstawić na tydzień lub dziesięć dni przed zabiegiem. Należy to jednak zrobić pod kontrolą lekarza. Jeśli cierpisz na chorobę przewlekłą, poinformuj o tym swojego lekarza.

Leczenie problemów takich jak suchość oka i zapalenie powiek podczas badania przedoperacyjnego zmniejsza dolegliwości pacjentów po operacji i zwiększa ich zadowolenie poprzez zapewnienie wyraźniejszego widzenia. Jeśli oprócz zaćmy występują inne problemy, takie jak skrzydlik na powierzchni oka, najpierw przeprowadza się operację. Następnie decyzja jest podejmowana ponownie wraz ze szczegółowym badaniem w celu zaplanowania inteligentnej soczewki wewnątrzgałkowej.

Po wszczepieniu soczewki

Bardzo rzadko po operacji może wystąpić potrzeba noszenia okularów, aby widzieć wyraźniej z daleka lub z bliska. Niewyraźne widzenie spowodowane zaparowaniem za inteligentną soczewką wewnątrzgałkową można skorygować w ciągu kilku sekund za pomocą lasera.

Chociaż bardzo rzadko, mogą wystąpić nieoczekiwane błędy w obliczeniach mocy soczewki wewnątrzgałkowej (Biometrics) przed operacją. Błędy te, wynikające z milimetrowych lub mniejszych różnic w budowie oka i wartościach pomiarowych między ludźmi, zostały znacznie zredukowane dzięki zaawansowanym technologicznie urządzeniom pomiarowym (Biometrics). Jeśli po operacji konieczne jest użycie okularów do bliży lub dali z powodu nieoczekiwanego błędu pomiaru, problem można rozwiązać poprzez zresetowanie numeru okularów za pomocą lasera lub wymianę soczewki wewnątrzgałkowej.

Najważniejszą wadą wieloogniskowych inteligentnych soczewek wewnątrzgałkowych w porównaniu ze zwykłymi soczewkami jest częstsze rozpraszanie światła i olśnienie. W rzeczywistości ta rzadka dolegliwość została znacznie zmniejszona w nowych modelach soczewek inteligentnych i z czasem poprawia się na tyle, aby nie przeszkadzać pacjentowi. Niemniej jednak, zawód i codzienne potrzeby pacjenta oraz niektóre cechy określone podczas szczegółowego badania są wskazówkami, który pacjent będzie odpowiedni dla soczewki inteligentnej przed operacją.

Request Information
Pierwsze imię jest wymagane!
Email jest wymagany!
Numer telefonu jest wymagany!
Without country code
Czas połączenia jest wymagany!
Kendi ülkenizin saatine göre.
Wiele operacji
 
Privacy Policy is required

Application Process

Wypełnić formularz

Aby się z nami skontaktować, musisz najpierw wypełnić formularz.

Darmowa konsultacja

Po wypełnieniu formularza nasi konsultanci ds. zdrowia skontaktują się z Państwem tak szybko, jak to możliwe.

Wyślij zdjęcie

Nasi eksperci ds. zdrowia poproszą o Twoje zdjęcia, aby pokazać je lekarzowi.

Planowanie

Po obejrzeniu zdjęć lekarz zdecyduje, czy kwalifikujesz się do zabiegu i zaplanuje przebieg operacji.

Wszczepienie Soczewki w Turcji FAQ

Jeśli nie widzisz odpowiedzi na swoje pytanie, możesz wysłać do nas wiadomość e-mail za pośrednictwem naszego formularza kontaktowego.

Po wszczepieniu soczewki można wrócić do kraju. Lepiej jednak pozostać tutaj przez dwa lub trzy dni ze względu na ryzyko wystąpienia powikłań. Po upływie doby, jeśli wszystko jest w porządku, można wrócić do kraju.

Należy stawić się w dniu operacji. Nie trzeba przyjeżdżać na kilka dni przed operacją. Jeśli jednak zaplanowałeś wycieczkę, możesz przyjechać wcześniej.

Soczewki te mogą pozostać w oku przez całe życie. Stosuje się je bardzo często, ponieważ jest to już leczenie stałe.

Operacja wymiany soczewki umożliwia pacjentom powrót do normalnego życia w ciągu kilku dni. Jest ona jednak uważana za jedną z najbezpieczniejszych procedur medycznych. Chociaż wiąże się z pewnym niewielkim ryzykiem, które można wyeliminować za pomocą dodatkowego leczenia, takiego jak zaczerwienienie i swędzenie oka, jest to bezpieczna procedura.

Podczas implantacji soczewki nie odczuwa się bólu. Operacja jest zwykle wykonywana przy użyciu leków rozluźniających. Zazwyczaj jest to znieczulenie miejscowe.

Niektóre skutki uboczne soczewek mogą obejmować: obrzęk rogówki, przeciek, zwiększone ciśnienie wewnątrzgałkowe, odwarstwienie siatkówki i błędne obliczenie mocy IOL.

W ciągu pierwszych kilku dni należy unikać czynności, które są uciążliwe dla oczu, takich jak prowadzenie samochodu. Jednocześnie należy uważać, aby nie pocierać ani nie moczyć oczu. Należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza.

Czas rekonwalescencji po tej operacji wynosi około dwóch tygodni. Konieczne będzie stosowanie przeciwzapalnych i antybiotykowych kropli do oczu w celu ułatwienia powrotu do zdrowia. Będziesz wolny od zmian soczewki. Jednocześnie kilka dni łagodnego dyskomfortu i olśnienia lub niewyraźnego widzenia jest całkowicie normalne, gdy oko się uspokaja.

Bez względu na rodzaj wybranych soczewek, w pewnych momentach trzeba polegać na okularach. Ponadto, jeśli soczewki są dobrane prawidłowo, zmniejszają one zależność od okularów. Wspólnie z lekarzem dobierzesz soczewki, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom wzrokowym i stylowi życia.

Pełne wygojenie oczu po operacji trwa od 8 do 12 tygodni. W tym czasie należy chronić oczy okularami przeciwsłonecznymi. Jednocześnie należy spać w nocy z osłoną oczu.

Do tej operacji kwalifikują się pacjenci w wieku 50 lat i starsi, u których występuje zaćma. Jest to również preferowana metoda leczenia dla osób, które mają problemy z widzeniem na odległość i nie chcą nosić okularów przez całe życie.

Promienie UV są jedną z głównych przyczyn zaćmy. Z tego powodu należy chronić oczy przed promieniami UV. W przeciwnym razie może nawet dojść do nawrotu zaćmy. Dlatego przez pierwszy rok po operacji należy nosić okulary przeciwsłoneczne na zewnątrz.