Ginekologia

Zapłodnienie Pozaustrojowe w Turcji (IVF)

Zapłodnienie Pozaustrojowe w Turcji (IVF)

Czym Jest Zapłodnienie Pozaustrojowe (IVF)?

Zapłodnienie in vitro, które jest skrótem od zapłodnienia pozaustrojowego, jest obecnie najczęściej stosowaną metodą wspomaganego rozrodu. Z technicznego punktu widzenia, zapłodnienie in vitro polega na wyselekcjonowaniu pewnej liczby zapłodnionych komórek jajowych (zarodków) poprzez zapłodnienie żeńskiej komórki jajowej (oocytu) i męskiego plemnika (nasienia) poza organizmem, w starannie przygotowanych warunkach laboratoryjnych, i umieszczenie ich w macicy. Od 1971 r. wszystkie zastosowania zapłodnienia in vitro służyły jako podstawa praktyki stosowanej obecnie. Robert G. Edwards jest uznawany za współczesnego twórcę zapłodnienia in vitro. Pierwsze dziecko urodzone dzięki zapłodnieniu in vitro (Louise Brown) przyszło na świat w Anglii w 1978 roku. Po tej rewolucji w dziedzinie zdrowia reprodukcyjnego, badania w dziedzinie zapłodnienia in vitro nabrały tempa i rozprzestrzeniły się na cały świat.

Metody Zapłodnienie Pozaustrojowe

Louise Brown, urodzona przez cesarskie cięcie w 1978 roku w wyniku sztucznego zapłodnienia, otworzyła nowe możliwości jako pierwsze na świecie zastosowanie zapłodnienia in vitro. Do dnia dzisiejszego metodą zapłodnienia in vitro urodziło się ponad 5 milionów dzieci. Nowa perspektywa pojawiła się po 1992 roku, kiedy to znaleziono rozwiązanie dla mężczyzn z problemami z plemnikami za pomocą metody mikroiniekcji (ICSI), a nawet w przypadku biopsji jąder należących do mężczyzn, którzy nie mają plemników, można zastosować tę metodę. Trudności z zajściem w ciążę występują u kobiet w wieku 35 lat lub starszych lub z powodu wyczerpania się rezerw komórek jajowych w młodym wieku. Mężczyźni również mają problemy z rozwojem plemników. W takich przypadkach, ponieważ nie można uzyskać zdrowych plemników, nie można zajść w zdrową ciążę. U pacjentów poddawanych zabiegowi zapłodnienia in vitro wskaźnik powodzenia wynosi od 20 do 60 procent, w zależności od wszystkich czynników występujących u pacjenta. Ośrodki zapłodnienia in vitro muszą być dobrze zorganizowane i posiadać system jakości. Sukces zastosowanych zabiegów jest związany z jakością technik, sprzętu i materiałów stosowanych przez ośrodki IVF, a przede wszystkim ze szkoleniem i profesjonalizmem zespołu, który będzie korzystał z tej techniki i sprzętu. Istnieje kilka różnych metod tego leczenia.

Szczepienie (inseminacja)

Jest to proces umieszczania plemników bezpośrednio w macicy, która jest przygotowywana przez kobietę do wyprodukowania 1-2 komórek jajowych za pomocą tabletek lub zastrzyków, a następnie wybierana specjalnymi metodami tuż przed pęknięciem komórki jajowej. Aby para mogła zostać zaszczepiona, kobieta musi mieć mniej niż 38 lat i normalną rezerwę jajnikową, oba jajowody muszą być otwarte, macica musi być normalna, a mężczyzna musi mieć co najmniej określoną liczbę i wskaźniki ruchliwości w teście nasienia.

IVF (klasyczne zapłodnienie in vitro)

Jest to proces zapłodnienia komórek jajowych pobranych od kobiety plemnikami pobranymi od mężczyzny w specjalnych warunkach laboratoryjnych. Zapłodnienie in vitro wymaga obecności pewnej ilości żywych plemników pochodzących od mężczyzny. W tej metodzie pewna liczba plemników jest umieszczana w tym samym środowisku z każdą komórką jajową i oczekuje się samozapłodnienia bez żadnej interwencji. Metoda ta jest obecnie coraz rzadziej stosowana w nowoczesnych klinikach IVF, a jej wskaźniki powodzenia są niższe niż w przypadku mikroiniekcji.

ICSI (mikroiniekcja)

W tym procesie zarodki są tworzone poprzez wstrzykiwanie plemników jeden po drugim do każdej pobranej dojrzałej komórki jajowej. Dlatego nawet mężczyźni z bardzo niską liczbą plemników mogą mieć dzieci dzięki tej metodzie. Kolejną zaletą metody mikroiniekcji jest to, że pobrane dojrzałe komórki jajowe są zapładniane w większym stopniu niż w przypadku metody zapłodnienia in vitro.

 

Operacja ekstrakcji plemników z jąder (TESE)

W przypadku TESE brak plemników w badaniu nasienia nazywany jest "azoospermią". Proste metody aspiracji mogą być również stosowane w celu uzyskania plemników w przypadku azoospermii spowodowanej niedrożnością kanałów. W przypadku azoospermii, gdy kanaliki są otwarte, proces wyszukiwania plemników metodą mikrochirurgiczną z wnętrza jądra pod mikroskopem nazywa się TESE. Procedura ta, wykonywana w znieczuleniu, jest bardziej czuła niż metoda biopsji wielokrotnej bez użycia mikroskopu. Wskaźnik powodzenia jest wyższy, ponieważ kanały, w których można znaleźć plemniki, są wykrywane przez mikroskop. Co więcej, odsetek powikłań, które mogą wystąpić u mężczyzn poddanych operacji TESE, jest minimalny.

Istnieją 2 możliwe przyczyny azoospermii, w oczekiwaniu na niedrożność: Jeśli występuje niedrożność, chociaż nie ma większych problemów w produkcji nasienia u mężczyzny, plemniki mogą nie być w stanie przejść z jądra do nasienia z powodu niedrożności w drogach rodnych między jądrem a penisem z powodu wcześniejszej operacji lub infekcji, lub wrodzonego braku tych dróg rodnych. Jeśli nie ma przeszkody, co jest najczęstszą grupą, problemem jest niewystarczająca produkcja plemników może być hormonalna, genetyczna lub przebyta infekcja. W większości przypadków nie ma konkretnego powodu, który wyjaśniałby tę sytuację.

Etapy leczenia metodą zapłodnienia in vitro

 • Ocena niepłodnej pary poprzez badania ginekologiczne i urologiczne,
 • Wybierz i zaplanuj metodę leczenia,
 • Rozwój komórki jajowej poprzez stymulację lekami (indukcja owulacji)
 • Pobranie oocytów w znieczuleniu (procedura OPU)
 • Zapłodnienie komórki jajowej plemnikiem (ICSI) Transfer zarodka

Przed zabiegiem zapłodnienia in vitro

W ostatnich latach najczęściej stosowaną metodą leczenia par, które nie mogą mieć dzieci w sposób naturalny, jest zapłodnienie in vitro. Podczas zapłodnienia in vitro jajeczka kobiety i plemniki mężczyzny są łączone w warunkach laboratoryjnych. Te połączone komórki są następnie przechowywane w określonej temperaturze i zapładniane. Metoda umieszczania 1 lub 2 najzdrowszych zarodków w macicy za pomocą cienkiego cewnika nazywana jest zapłodnieniem in vitro. W przypadku zajścia w ciążę w wyniku zapłodnienia in vitro, późniejszy proces nie różni się zbytnio od normalnego procesu ciąży.

Badanie ważnych rzeczy przed leczeniem; Po pierwsze, kobiety w ciąży i ojcowie powinni zbadać ten temat przed rozpoczęciem leczenia IVF. Musisz wiedzieć, co znajdziesz. Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiedniego lekarza i klinikę przed rozpoczęciem leczenia IVF. Chociaż ta forma leczenia jest kosztowna, bardzo ważne jest, aby była wykonywana przez profesjonalne zespoły. Przed rozpoczęciem leczenia IVF, zarówno przyszła matka, jak i przyszły ojciec nie mogą używać papierosów ani alkoholu podczas leczenia. Zwłaszcza jeśli przyszła matka przyjmuje leki, których stale używa, powinna podzielić się tą informacją z lekarzem. Przed rozpoczęciem leczenia IVF należy unikać ekstremalnie gorących środowisk, takich jak łaźnie parowe i sauny. Przed rozpoczęciem leczenia in vitro zarówno przyszła matka, jak i przyszły ojciec powinni powstrzymać się od uprawiania sportu i nadmiernego wysiłku fizycznego. Przed zabiegiem zapłodnienia in vitro, jeśli przyszła matka lub przyszły ojciec mieli chorobę gorączkową w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, zdecydowanie należy poinformować o tym lekarza. Ponadto, jeśli mężczyzna lub kobieta mieli problem, taki jak infekcja lub zapalenie narządów płciowych w ciągu ostatnich kilku miesięcy przed leczeniem IVF, powinni zdecydowanie podzielić się tym z lekarzem. W szczególności mężczyźni powinni preferować luźną, wygodną bieliznę przed zabiegiem IVF. Przed zabiegiem zapłodnienia in vitro, jeśli występuje problem z wagą, a program żywieniowy nie może być realizowany we własnym zakresie, należy skorzystać z pomocy dietetyka. Należy zwrócić uwagę na dietę, zwłaszcza na odżywianie oparte na owocach, warzywach, minerałach i wapniu. Najlepiej jest trzymać się z dala od gotowej żywności tak bardzo, jak to możliwe. Pomocne jest również trzymanie się z dala od nadmiernie tłustych, słonych i smażonych produktów. Przed zabiegiem IVF należy również rozważyć przyjmowanie dużej ilości płynów. Jednak osoba, która ma zostać poddana zabiegowi IVF, powinna zdecydowanie trzymać się z dala od kwaśnych napojów. W miarę możliwości powinna spożywać soki owocowe, mleko, wodę mineralną, a oprócz tego co najmniej dwa litry wody dziennie. Zdecydowanie powinieneś być tam w czasie wizyty u lekarza. Ponieważ najważniejszym warunkiem sukcesu w metodzie IVF jest czas. Przed zabiegiem IVF powinnaś zwrócić uwagę na higienę miejsc, w których będziesz badana. Pozwoli to poczuć się komfortowo i pozytywnie wpłynie na komunikację z lekarzem. Będzie to bardzo pomocne dla Was obojga, aby poczuć się lepiej i poznać odpowiedzi na wszystkie pytania, które pojawiają się w Twojej głowie przed zabiegiem zapłodnienia in vitro. Zaufanie lekarzowi przed zabiegiem zapłodnienia in vitro jest jedną z najważniejszych kwestii. Mając to zaufanie, należy uważnie słuchać wszystkiego, co lekarz ma do powiedzenia i unikać złych wniosków. Niezrozumienie sytuacji może prowadzić do niepożądanych rezultatów.

Po leczeniu metodą zapłodnienia in vitro

W przypadku zapłodnienia in vitro nie ma nic szczególnego, co należy zrobić po transferze. Po transferze zarodka pary mogą odpocząć przez około pół godziny w klinice, w której przeprowadzana jest procedura, a następnie wrócić do domu. Pary z zagranicy mogą podróżować 2-3 godziny po transferze. Pary z większych odległości mogą w razie potrzeby wrócić do domu po jednodniowym pobycie w Stambule. Po procesie transferu wystarczy, że przyszła mama będzie nasłuchiwać przez 3 dni. Następnie można wrócić do codziennego życia. Podczas snu kichanie, kaszel i obracanie się w lewo i w prawo nie mają szkodliwego wpływu na ucisk. Również wchodzenie i schodzenie po schodach jest całkowicie bezpieczne. Pomocne jest trzymanie się z dala od ciężkich ćwiczeń i ciężkiej pracy do czasu zajścia w ciążę i uważanie, aby nie wykonywać żadnych gwałtownych ruchów. Pełnia w piersiach, ból w pachwinie jak podczas miesiączki, różowawo-brązowe upławy w postaci kapania to stany, które można zaobserwować po procesie transferu. Nie ma potrzeby bać się lub martwić w takich sytuacjach. Jeśli jednak wydzielina przypomina czerwoną wydzielinę miesiączkową, zdecydowanie należy skonsultować się z lekarzem. Po transferze branie prysznica nie jest szkodliwe. Unikaj picia kwaśnych napojów, kawy i naparów zarówno po transferze, jak i podczas ciąży. Należy bezwzględnie unikać palenia tytoniu i spożywania alkoholu. Pomocne jest unikanie nadmiernie pikantnych i tłustych potraw, zwracanie uwagi na spożywanie świeżych warzyw, owoców i pokarmów białkowych oraz spożywanie dużej ilości wody. Nigdy nie należy stosować leków na receptę bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.

 • W ciągu pierwszych kilku dni nie należy wykonywać forsownych treningów
 • Nie zaleca się pływania w celu zapobiegania infekcjom
 • Podnoszenie i przenoszenie ciężkich przedmiotów nie jest
 • Alkoholu i palenia nie należy łączyć.
 • Przed podjęciem aktywności seksualnej należy odczekać dwa
 • Stosowane leki należy przyjmować w porozumieniu z Zastrzyki z progesteronu i inne leki podawane w celu wspomagania lutealnego muszą być stosowane zgodnie z opisem, a nie przerywane. Wspomaganie lutealne oparte na progesteronie trwa zwykle do końca 12. tygodnia ciąży. Po tym tygodniu łożysko zapewnia wsparcie progesteronu w organizmie.
 • Niepasteryzowane mleko i świeży ser nie powinny być spożywane, aby uniknąć infekcji listerią.

Zapłodnienie Pozaustrojowe w Turcji (IVF)

Anesthesia
Duration of treatment

15-30 Minuty

Stay in Istanbul

16-17 Dni

Socially acceptable

1 Dzień

Zapłodnienie Pozaustrojowe (IVF) w Turcji Cena

All inclusive package
 • Darmowa konsultacja
 • Badania przed/pooperacyjne
 • Koszt laboratorium
 • Leki i sprzęt
 • Cały transfer VIP
 • Wsparcie 7/24
 • Nasi Asystenci mówią po polsku
 • Zakwaterowanie w 5-gwiazdkowym hotelu w Stambule

Request Information
Pierwsze imię jest wymagane!
Email jest wymagany!
Numer telefonu jest wymagany!
Without country code
Czas połączenia jest wymagany!
Kendi ülkenizin saatine göre.
Wiele operacji
 
Privacy Policy is required

Application Process

Wypełnić formularz

Aby się z nami skontaktować, musisz najpierw wypełnić formularz.

Darmowa konsultacja

Po wypełnieniu formularza nasi konsultanci ds. zdrowia skontaktują się z Państwem tak szybko, jak to możliwe.

Wyślij zdjęcie

Nasi eksperci ds. zdrowia poproszą o Twoje zdjęcia, aby pokazać je lekarzowi.

Planowanie

Po obejrzeniu zdjęć lekarz zdecyduje, czy kwalifikujesz się do zabiegu i zaplanuje przebieg operacji.

Zapłodnienie Pozaustrojowe w Turcji (IVF) FAQ

Jeśli nie widzisz odpowiedzi na swoje pytanie, możesz wysłać do nas wiadomość e-mail za pośrednictwem naszego formularza kontaktowego.

Zawsze najlepiej jest być w Stambule na kilka dni przed zabiegiem w celu przeprowadzenia wszystkich ocen i badań.

Całe leczenie trwa około 15-20 dni. Dlatego idealnym rozwiązaniem byłoby odpowiednie zaplanowanie wakacji.

Cykl IVF trwa około dwóch miesięcy. Kobiety poniżej 35 roku życia zachodzą w ciążę i rodzą dziecko po pierwszym pobraniu komórek jajowych do zapłodnienia in vitro i późniejszym transferze zarodka w krótszym czasie.

Zapłodnienie in vitro może być oferowane jako podstawowa metoda leczenia niepłodności u kobiet w wieku powyżej 40 lat. Zapłodnienie in vitro może być również wykonywane w przypadku niektórych problemów zdrowotnych. Na przykład, zapłodnienie in vitro może być jedną z opcji w przypadku uszkodzenia jajowodów u Ciebie lub Twojego partnera.

Zapłodnienie in vitro, znane jako zapłodnienie pozaustrojowe, to metoda wspomagania poczęcia. W zapłodnieniu in vitro ludzka komórka jajowa jest zapładniana plemnikami w laboratorium i wszczepiana do macicy. Do ciąży dochodzi, gdy zapłodniona komórka jajowa (zarodek) zagnieżdża się w macicy.

Średnia dla kobiet poniżej 34 roku życia, które mogą zajść w ciążę podczas pierwszej próby zapłodnienia in vitro (IVF) (tj. pierwszego pobrania komórek jajowych) wynosi 55%.

Kobiety w wieku powyżej 50 lat zazwyczaj nie są kandydatkami do zapłodnienia in vitro. Kobieta może jednak zostać matką w wyniku zapłodnienia in vitro w każdym wieku, jeśli ma dostęp do zdolnej do życia komórki jajowej lub zarodka i akceptowalnej macicy.

Jeśli więcej niż jeden zarodek zostanie przeniesiony do macicy w ramach leczenia IVF, istnieje zwielokrotnione ryzyko urodzenia bliźniąt lub trojaczków. Więcej niż jedno dziecko nie będzie wydawać się czymś strasznym; jednak znacznie zwiększy to ryzyko problemów dla Ciebie i Twoich dzieci.

Dojrzałe komórki jajowe większości pacjentów zapładniają się średnio w 70-85% przypadków. W normalnym IVF niedojrzałe jajeczka nie mogą być wstrzykiwane (ICSI) i nie zostaną zapłodnione. Wskaźniki zapłodnienia mogą być niższe niż u typowego pacjenta, jeśli jajeczka są gorszej jakości i/lub użyte nasienie jest rzeczywiście słabe.

Pacjent może otrzymać do 90 zastrzyków w każdym cyklu z częstotliwością 1-2 zastrzyków dziennie, w zależności od przebiegu leczenia i konkretnego cyklu.

FSH, AMH i estradiol to trzy hormony, które są specjalnie testowane. AMH pozwala nam oszacować, ile komórek jajowych jeszcze pozostało, podczas gdy wysoki poziom FSH często wskazuje na zmniejszenie rezerwy jajnikowej, co może mieć wpływ na powodzenie zapłodnienia in vitro.

 W pierwszym dniu cyklu rozpoczyna się cykl leczenia IVF, który kończy się około cztery tygodnie później ciążowym testem krwi. Należy pamiętać, że uzyskanie pozytywnego wyniku testu ciążowego IVF może zająć więcej niż jeden cykl.