Operacje Plastyczne

Zmniejszenie Piersi w Turcji

Zmniejszenie Piersi w Turcji

Czym Jest Zmniejszenie Piersi?

Czynniki takie jak predyspozycje rodzinne, przyrost masy ciała, zmiany hormonalne, poród i karmienie piersią mogą powodować przerost piersi. Kobiety, które mają obwisłe piersi i obciążenie w okolicy klatki piersiowej, mogą odczuwać ból pleców, ramion i szyi, a także pocenie się i wysypki skórne. Mogą pojawić się problemy z oddychaniem, problemy z kośćmi, ograniczenie aktywności fizycznej i problemy z ubieraniem się. Wgłębienie na ramieniu, zaczerwienienie i blizny mogą być spowodowane przez haftki biustonosza... Powyższe problemy można rozwiązać za pomocą operacji zmniejszenia piersi, która w terminologii medycznej określana jest jako "mammoplastyka redukcyjna". Zabieg ten polega na usunięciu nadmiaru skóry, tłuszczu i tkanek gruczołu sutkowego, w wyniku czego piersi stają się mniejsze, lżejsze, prawidłowo uformowane, symetryczne, jędrniejsze i bardziej wyprostowane. Podczas tej operacji możliwe jest zmniejszenie brodawek sutkowych. Operacja zmniejszenia piersi jest zwykle wykonywana nie tylko ze względów estetycznych, ale także w celu uzyskania fizycznej ulgi.

Przed Operacją Zmniejszenie Piersi

Być może podjęłaś już decyzję o operacji zmniejszenia piersi. Jednak lekarz będzie również chciał ustalić, czy jesteś odpowiednią kandydatką do operacji. Ważnymi czynnikami są historia rodziny pacjentki, jej własna historia i wiek. Jeśli w rodzinie występowały przypadki raka piersi, lekarz może chcieć wykonać mammografię (niskodawkowe zdjęcie rentgenowskie piersi). Jeśli pacjentka ma oczekiwania lub myśli o późniejszym posiadaniu dziecka, powinna powiedzieć o nich lekarzowi. Lekarz oceni te dane i określi, czy pacjentka nadaje się do operacji. Operacja zostanie przeprowadzona zgodnie z wymiarami ciała pacjentki. Na przykład planowanie dla młodej pacjentki, która chce mieć dziecko i starszej pacjentki, która nie ma możliwości posiadania dziecka, może być inne. Podczas operacji usuwana jest część tkanki piersi, tłuszczu i skóry. Ponieważ część gruczołów piersiowych zostanie usunięta w tym czasie, inne techniki chirurgiczne mogą być wymagane w przypadku pacjentki, która chce mieć dziecko i będzie musiała karmić piersią. Jeśli pomyślnie przejdziesz proces przygotowania wstępnego, operacja i okres pooperacyjny przebiegną sprawniej.

Po Operacji Zmniejszenie Piersi

1-3 dni po operacji zmniejszenia piersi

Ponieważ po operacji zmniejszenia piersi pacjentka zostanie poddana znieczuleniu ogólnemu, po przebudzeniu może odczuwać zmęczenie i senność. Kiedy zostaniesz wypisana po operacji zmniejszenia piersi, będziesz nosić sterylne opatrunki i stanik sportowy, aby chronić nacięcia i szwy.

Niektórzy specjaliści rutynowo stosują dreny po operacji zmniejszenia piersi. Jest to skuteczna metoda zmniejszania obrzęku (opuchlizny) po operacji zmniejszenia piersi. Po usunięciu drenu pod koniec 48 godzin można wziąć prysznic.

W tym czasie należy zwracać uwagę na instrukcje pooperacyjne. Otrzymasz leki przeciwbólowe na receptę, antybiotyki i instrukcje dotyczące pielęgnacji opatrunków. Poruszanie się będzie trudne, więc możesz skorzystać z pomocy przyjaciela lub członka rodziny, który pomoże Ci wykąpać się w ciągu pierwszych kilku dni.

Po operacji zmniejszenia piersi 1-2. Tydzień

 Przez 5-14 dni po operacji należy pozwolić sobie na odpoczynek. Gojące się ciało będzie

potrzebowało dużo energii. Możesz jednak kontynuować częste chodzenie na niewielkie odległości. Nawet jeśli siniaki pozostaną przez tydzień, zauważysz, że obrzęk zaczyna się zmniejszać.

Zazwyczaj specjaliści używają rozpuszczalnych szwów podczas operacji zmniejszenia piersi. Pod koniec 2. tygodnia po operacji zmniejszenia piersi specjalista odcina tylko końce (punkty początkowe i końcowe) tych szwów. Pod koniec 2. tygodnia po operacji zmniejszenia piersi rozpoczynamy leczenie powłoką silikonową lub żelem, aby pomóc bliznom zagoić się tak dobrze, jak to możliwe. Po operacji zmniejszenia piersi należy uważać na ruchy i unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów.

Masz pytanie?
Potrzebujesz więcej informacji na temat zabiegu? Klikając Whatsapp lub e-mail, możesz uzyskać bezpłatną konsultację w sprawie swoich pytań.
Zapytaj lekarza

Po operacji zmniejszenia piersi 2-4. Tydzień

W ciągu dwóch do czterech tygodni po operacji zmniejszenia piersi będziesz mogła powrócić do normalnej aktywności, chociaż niektóre ruchy mogą powodować niewielki dyskomfort. Swędzenie podczas gojenia się nacięć jest normalne. W ciągu tygodnia obrzęk wyraźnie się zmniejszy. Nadal należy nosić miękki biustonosz sportowy bez przewodów.

W tym czasie będzie można kontynuować większość normalnych codziennych czynności. Należy nadal unikać forsownych sportów, zwłaszcza w okolicy klatki piersiowej.

Po operacji zmniejszenia piersi 4-6. Tydzień

 Po upływie pełnego miesiąca Twoja energia zostanie w pełni przywrócona, a Ty będziesz czuć się zrelaksowany, kontynuując wszystkie typowe codzienne czynności. Szwy topliwe prawdopodobnie już znikną.

W tym czasie lekarz zezwoli na kontynuowanie ćwiczeń lub kąpiel. Przez tydzień można wrócić do biustonosza z fiszbinami. W tym okresie będziesz czuć się komfortowo śpiąc na twarzy lub na boku.

Ból po operacji zmniejszenia piersi

 Ból w miejscach nacięć jest normalny bezpośrednio po operacji zmniejszenia piersi. Większość pacjentów ze zmniejszoną ciężkością klatki piersiowej, którzy wcześniej cierpieli na ból pleców lub szyi, natychmiast odczuje ulgę po zmniejszeniu ciężaru.

Nudności przez kilka pierwszych dni rekonwalescencji po operacji zmniejszenia piersi są zjawiskiem normalnym. Zapobiegaj bólowi, przyjmując leki przeciwbólowe, gdy ból się zaczyna, a nie gdy się nasila. Po operacji zmniejszenia piersi można zmniejszyć lub odstawić leki przeciwbólowe w ciągu 3-7 dni.

Czy po operacji zmniejszenia piersi pozostają blizny?

Podobnie jak w przypadku wszystkich operacji, po operacji zmniejszenia piersi pojawi się blizna (blizna po szwie); jednak chirurdzy plastyczni stosują skrupulatną technikę, aby zminimalizować widoczność i wygląd blizn pooperacyjnych. Większość blizn będzie delikatna i z czasem będzie minimalnie widoczna. Niektóre czynniki ryzyka powstawania blizn, takie jak genetyka, wiek lub kolor skóry, są indywidualne i nieprzewidywalne. Jeśli masz blizny po innych operacjach lub wypadkach, możesz zorientować się, w jaki sposób Twoje ciało zazwyczaj tworzy blizny.

Istnieją jednak pewne wskazówki, których można przestrzegać, aby zmniejszyć widoczność blizn po operacji zmniejszenia piersi:

 • Spożywaj zdrową, bogatą w białko dietę, aby dostarczyć organizmowi niezbędnych składników budulcowych potrzebnych do zagojenia się szwów po operacji zmniejszenia
 • Unikaj czynności, które rozciągają i poszerzają
 • Używaj żelu silikonowego lub

Zmniejszenie Piersi i rak

Zazwyczaj mammografia i USG są niezbędne przed operacją zmniejszenia piersi. Badania te mają na celu wstępne wykrycie, czy w obecnej sytuacji w piersi występuje ryzykowna zmiana. Komórki, które mogą później powodować powikłania, zostały prawdopodobnie wyeliminowane z tkanek odrzuconych po operacji zmniejszenia piersi. Tkanki te, które są pobierane z tętnicy, mogą być badane patologicznie i sprawdzane pod kątem obecności niebezpiecznych komórek. Z tych powodów można argumentować, że operacja ta zmniejsza ryzyko raka piersi lub przynajmniej zwiększa prawdopodobieństwo jego wykrycia. Ponadto łatwiej będzie teraz przeprowadzać rutynowe badania tkanki piersi, która dzięki zabiegowi stała się lżejsza i cieńsza.

Zmniejszenie Piersi Proces

Anesthesia

Ogólne

Duration of treatment

3-4 Godziny

Stay in Istanbul

6 Dni

Socially acceptable

2 Tygodnie

Breast Reductionw Turcji Cena

All inclusive package
 • Darmowa konsultacja
 • 5 nocy w 5-gwiazdkowym hotelu w Stambule
 • Badania przed/pooperacyjne
 • Koszt laboratorium
 • Leki i sprzęt
 • Cały transfer VIP
 • Wsparcie 7/24
 • Nasi Asystenci mówią po polsku

Request Information
Pierwsze imię jest wymagane!
Email jest wymagany!
Numer telefonu jest wymagany!
Without country code
Czas połączenia jest wymagany!
Kendi ülkenizin saatine göre.
Wiele operacji
 
Privacy Policy is required

Application Process

Wypełnić formularz

Aby się z nami skontaktować, musisz najpierw wypełnić formularz.

Darmowa konsultacja

Po wypełnieniu formularza nasi konsultanci ds. zdrowia skontaktują się z Państwem tak szybko, jak to możliwe.

Wyślij zdjęcie

Nasi eksperci ds. zdrowia poproszą o Twoje zdjęcia, aby pokazać je lekarzowi.

Planowanie

Po obejrzeniu zdjęć lekarz zdecyduje, czy kwalifikujesz się do zabiegu i zaplanuje przebieg operacji.

Zmniejszenie Piersi w Turcji FAQ

Jeśli nie widzisz odpowiedzi na swoje pytanie, możesz wysłać do nas wiadomość e-mail za pośrednictwem naszego formularza kontaktowego.

Ponieważ badanie może odbyć się w ramach najkrótszych i najbezpieczniejszych procedur, możesz być w Stambule na kilka dni przed operacją.

W przypadku pełnego procesu wystarczy siedem dni na operację i pierwszy tydzień rekonwalescencji.

Po większości operacji redukcji usuwa się zazwyczaj od 450 do 600 gramów tkanki piersi. Jeśli masz większe piersi lub chcesz usunąć dodatkową tkankę, możesz stracić do 1 kilograma masy ciała.

W ciągu pierwszych kilku dni może pojawić się ból. Nie należy zapominać o stosowaniu leków, gdy ból zaczyna się pojawiać, a nie wtedy, gdy się nasila.

Szczególnie często występuje u dojrzałych kobiet w wieku 50-60 lat. Po 18 roku życia, w przypadku problemów zdrowotnych, jest zalecana przez specjalistów.

Tkanka lub tłuszcz są trwale usuwane podczas operacji redukcji piersi. Nie dojdzie więc do ponownego odrostu.

Ponieważ jest to proces pomocny dla zdrowia, w odpowiednich warunkach warto poddać się operacji zmniejszenia piersi.

Po usunięciu tkanki tłuszczowej będziesz wyglądać lepiej i młodziej.

 • Mogą występować pewne alergie wywołane operacją (, produktami krwiopochodnymi, taśmą, preparatami do stosowania miejscowego, materiałami szewnymi i klejami lub środkami do
 • Ryzyko związane ze znieczuleniem
 • Krwiak
 • Asymetrie piersi
 • Ściereczki do krwi
 • Nieregularności konturu lub kształtu

Czas noszenia biustonosza chirurgicznego wynosi około 6 tygodni. Chociaż należy go nosić w dzień i w nocy, można go zdjąć po wzięciu prysznica.

Nie jest to konieczne. Ale utrata wagi pomoże ci uzyskać pożądany rozmiar piersi.

Różni się w zależności od proporcji pacjenta. Istnieje możliwość, że brzuch będzie wyglądał na większy.